Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 5:32:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Tak tady jsou články ze Sparku 1998, vokec je na webu...
http://s295.photobucket.com/albums/mm14 ... rk%201998/


stř 29. črc 2009 22:51:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Pěkné pěkné :) dík


čtv 30. črc 2009 12:00:05
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
GyTaRista92 nám nafotil review Serjova koncertu z Ovy - Spark 7/2008... Uploadnul to sem: http://www.edisk.cz/stahni/09822/CIMG36 ... .25MB.html Takže díky mu :)
Teď už do sbírky chyběj snad jen ty čísla okolo roku 2001... Ze Sparku teda, jiný časáky nemaj na webu takový archivy...

No a když už sem byl u toho, naházel sem všechny scany z časáků co sem našel sem: http://s295.photobucket.com/albums/mm14 ... Magazines/ - vlevo je menu... Hromada čtení... Už nevim co mám od koho, tak kdyby tam někdo chtěl credits, můžu to doplnit...


ned 02. srp 2009 10:44:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Na soadfans.com se scháněl nějakej Polák po záznamu z koncertu SOAD v Polsku, kterej se konal den po tom v Praze... Samozřejmě záznam žádnej, ale maj aspoň fotku:
Obrázek
Napsal sem jim tam o těch našich review a začla diskuse o tom jací jsou fanoušci Slayer kokoti... :D O tom polskym koncertu se prej povídá:
"It was a very memorable concert overall. From what I've read in the reviews, Serj got git by a sandwich in the face (or was it an apple?). He lost it and started shouting like a fucking maniac at the audience as everyone went dead silent. And then they just walked off stage, not finishing their set."

Členové SOAD prej k tomu řekli:
"Slayer fans are there to see Slayer and they couldn't give a fuck. We're wasting their time in their opinion. ... We're just lucky they didn't throw shit at us on stage" -- John

"I got a few cassettes and beer thrown at me" -- Daron


pát 08. led 2010 8:52:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Cigaro
Cigaro
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. lis 2009 19:59:56
Příspěvky: 1892
Bydliště: Oltec(Brno)
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Tak tehdy byli za picusy no :happy:

_________________
My pain is constant and sharp, and i do not hope for better world for anyone.
In fact i want my pain to be infected on others.

Obrázek
S.O.A.D.FaN
C.O.B.FaN


sob 09. led 2010 0:53:06
Profil ICQ
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood

Registrován: ned 03. úno 2008 11:57:11
Příspěvky: 744
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
To jsou kokoti...
to nejsou fanoušci-ikdyž něčeho jinýho...

_________________
můj YT ( SOAD Berlin, Serj+Viza Praha,atd...)


sob 09. led 2010 10:27:29
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Ještě se tam objevilo jedno přeložený review polskýho fanouška...
Citace:
System of a Down - I don't know much about this band, so I'm not going to say much as well. Maybe they do know how to play, but they didn't fit in and that's not just my opinion. The genre of their music is, I'd say, oriental hardcore. The crowd reacted only when the guitarist started chanting "Slayer! Slayer! Slayer!". The lead singer got hit by an apple or a roll. They were dressed as if they've escaped from a psychiatric ward, the lead singer was in some silver outfit (perfect for a techno music party), the guitarist was half-naked and wearing silver makeup, the bassist had a black eye and the drummer had a mohawk - as you can see, they just didn't fit in.


sob 09. led 2010 10:36:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Sad Statue
Sad Statue
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. srp 2009 17:38:42
Příspěvky: 219
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Jo kdyby tendle vůl věděl, co z nich bude za 3 roky...:D

_________________
"And all the money on this world can't buy this band." - System of a Down


sob 09. led 2010 11:32:44
Profil
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: sob 12. pro 2009 18:51:33
Příspěvky: 1103
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
skiller : to jo ;-)

relacja: Slayer, System Of A Down, Vader, Katowice "Spodek" 25.10.1998

Od środka Spodek troszkę mnie rozczarował - wcale nie jest taki wielki :). Mimo to wydaje mi się, że z trybun musi być kiepsko widać, nawet z tych położonych bezpośrednio ponad płytą. Scena jak na mój gust trochę za szeroka - gdy muzycy stoją ostro bo bokach, z płyty nie sposób wszystkich objąć wzrokiem i to może być plus miejsc siedzących. Ogólnie jednak dość ciekawy obiekt. Do rzeczy (kiedyś trzeba ;).

Vader - nie jestem ich znawcą, dlatego nie będę się rozwodził. Zagrali krótko - około 0.5 h i imho nie zabrzmieli zbyt dobrze - wokal był ledwo słyszalny, no a i reszta mało selektywna, poza tym, na co bardzo zwróciłem uwagę, straszliwie nieprzyjemne brzmienie werbla. Mimo to, kilka fragmentów ich setu podobało mi się (czyli jak zwykle).

Następnie System Of A Down - band zupełnie mi nie znany, z wyjątkiem wiedzy o tym, że ich płytę wyprodukował Rick Rubin (nie słyszałem z niej ani jednego numeru!). Zarówno audio jak i wizualnie skojarzyli mi się z Coal Chamber, których płyty również nie słyszałem (wspominam o tym, na wypadek gdyby te skojarzenia okazały się być bezpodstawnymi ;). Muzyka dość specyficzna. Wokalista prezentował ciekawy styl - coś pomiędzy rapowaniem, a jakimś takim orientalnym zawodzeniem, od czasu do czasu wspomagał się małym megafonem oraz wykonywał bardzo zabawna choreografie górnymi kończynami. Instrumentalnie momentami przypominało mi to także trochę Korna, trochę Prymusa, trochę naszego Kobonga. Chociaż nie wydali mi się tak dobrzy jak wspominane bandy, oceniam to co usłyszałem zdecydowanie pozytywnie. Niestety publiczności zgromadzonej w Spodku SOAD w większości raczej nie przypadł do gustu. Tu i ówdzie dało się usłyszeć chamskie i bezsensowne, bo niezrozumiale dla adresata, bluzgi. Panowie z SOAD skwapliwie wykorzystali fakt bycia supportem, aby... wiele razy zachęcać ludzi do skandowania "Slayer, Slayer..." :). Jeśli chodzi o brzmienie - dość w porządku - dobrze słyszalny wokal i w miarę duża selektywność poszczególnych instrumentów, może trochę za słabo słyszalna gitara. Zagrali około 40 minut, podczas których miałem okazję wypróbować moje nowe earplugi. Zdecydowałem się na ten krok, gdyż początkowo dźwięk wydawał mi się nieznośnie głośny, jednak szybko zrezygnowałem z zatyczek - tłumiły za bardzo, poza tym chyba jednak zniekształcały nieco odbierany dźwięk, takie miąłem wrażenie. Poza tym moje uszy wkrótce przyzwyczaiły się do hałasu (sugeruję wypróbowanie zwykłej waty w małych ilościach, jest znacznie skuteczniejsza - głośność i jakość sa akceptowalne - red.).

No i wreszcie Slayer - trochę przydługo kazali na siebie czekać, no i zagrali trochę krótko - około 85 minut. Na początku podam setlist. Kolejność pierwszych 3 i ostatnich 2 jest zgodna z rzeczywistością, reszta w przypadkowej kolejności:

Bitter Peace
Death's Head
Evil Has No Boundaries
South Of Heaven
Raining Blood
Dittohead
Hell Awaits
Die By The Sword
Dead Skin Mask
In The Name Of God
Scrum
Stain Of Mind
War Ensemble
Seasons In The Abyss
Chemical Warfare
Captor Of Sin
Gemini (nie jestem pewien)
Mandatory Suicide
Angel Of Death
Przez jakieś pierwsze 3 numery słychać było, jak akustycy walczą z konsoletą - nie mogłem _bez przerw_ słyszeć głosu, no i ogólnie dźwięk był nieco nieselektywny. Dopiero gdzieś tak od "SOH" wszystko wróciło do normy, no i już do samego końca koncert był dość dobrze nagłośniony - przede wszystkim dobrze i wyraźnie słyszalny wokal, a to dla mnie zawsze podstawa! Niestety wydaje mi się, że "w zamian" ściszono perkusję. Jestem tego prawie w 100% pewien - intro do "Bitter Peace" zabrzmiało fenomenalnie, jeśli chodzi o bębny, natomiast w późniejszych numerach często machając głową gubiłem rytm. Tak więc musze przyznać, ze pierwszy raz w życiu to perkusja była dla mnie za cicho! Wydaje mi się, że najbardziej ucierpiał z tego powodu mój ulubiony numer z "Diabolusa" - oparty właśnie na rytmie - "Stain Of Mind". Z dwojga złego, mimo wszystko jednak bardziej akceptuje wariant z dobrze nagłośnionym wokalem. Brzmienie gitar - też dobre, klarowne. Ogólnie jakość nagłośnienia w granicach akceptacji. Przejdźmy do wykonania. To był mój pierwszy koncert slayersów, no i się nie zawiodłem, a wręcz przeciwnie!

IMHO zagrali naprawdę dobrze, czy wręcz bardzo dobrze, a chwilami porywająco. Największe wrażenie zrobiły na mnie "SOH" (kocham ten numer, no i aż mnie ciary po plecach łaziły :), "Scrum" (nie spodziewałem się, że ten utwór może tak fantastycznie wypaść na żywo) i "DSM".

Sporym zaskoczeniem dla mnie było to, iż masa ludzi znała teksty i wywrzaskiwała je wraz z Araya (ja znam tylko fragmenty, bo teksty tradycyjnie mnie nie specjalnie interesują, traktuje wokal jako instrument, poza tym jestem zbyt leniwy, aby wkuwać na pamięć i tak dobrze, że tytuły numerów pamiętam :). Wizualnie największe wrażenie zrobił na mnie oczywiście Kerry King - wielki tatuaż, łysa czacha, wielka broda i notoryczny headbanging - wyglądał jak wielki krasnolud - super! Kerry powalił mnie jednak przede wszystkim swoimi solami, Hanneman pod tym względem wypadł jakby blado. Na uwagę zasługuje również bardzo sympatyczne zachowanie Toma - podziękowania dla publiczności po każdym numerze niemal w stylu angielskiego gentlemana (ten spokojny, ciepły ton ;) - abstrahując oczywiście od charakterystycznej konferansjerki ;) no i w ogóle sporo ciepłych słów pod adresem zgromadzonych.

Po koncercie Araya zademonstrował wielokrotnie swój promienny (diabelski (no te trzy cyferki na pleckach...) ;) uśmiech, rozrzucając rozentuzjazmowanej gawiedzi (zapewne tej bardziej małoletniej ;) kostki. Gadżety rozrzucali zresztą wszyscy, np. Paul rozrzucał pałeczki, zreszta to już chyba dość tradycyjny rytuał.

Zanim zagrał Slayer wydawało mi się, że impreza się słabo sprzedała (relatywnie drogie bilety), jednak okazało się, że po prostu spora cześć publiczności nie była zainteresowana supportami (imho 100 razy lepsze rozwiązanie niż darcie się "wypierdalaj!" etc.), no i na Slayerze zrobiło się dość ciasno - chyba prawie komplet na płycie plus trochę ludzi na trybunach (tak na oko w sumie ze 2-3 sektory). Myślę, że to całkiem nieźle jak na taki band.

Ogólnie impreza udana, imho warto było poświeci czas, pieniądze i energie, i telepać się z powrotem 7 godzin pociągiem z przesiadką, w końcu, po co komu potrzebny bezpośredni ekspres do takiej dziury zabitej dechami jak Warszawa.

Przeczytaj również relację autorstwa Szymona Majewskiego.

autor: Michał Paszko

tutaj od 98.10.28

No Polštinu moc nemusím takže to tady jen přidavám :D

PS : ještě přidávám 2 Fotky z Polska....

první tady už byla ale (tahle je větší)
Obrázek

druhá je z polského časopisu Teraz Rock
Obrázek

_________________
Obrázek Obrázek
Obrázek


pát 30. zář 2011 17:06:10
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rock&Pop - prosinec 1998 - report ze SOAD v Praze
Čili to je report z koncertu v Polsku? :-) 4 dny po koncertu v ČR... Píšou tam něco zajímavýho? Polštinu se mi louskat nechce. Fotky super. Takhle nějak to vypadalo i v Praze... :-)
Dík za článek..


pát 30. zář 2011 18:32:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz