Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 9:14:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Karel Kryl 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Karel Kryl
Znáte? Divíte se koho to sem tahám? :) Chci se zeptat jestli dnešní mladá generace zná něco z jeho tvorby... Já se k němu prvně dostal stejně jako asi většina z nás - rodiče si ho pouštěli... To sem si tenkrát řikal něco jako "to je divná hudba, strašně jednoduchý, prostě divný...". Pak sem hledal jednu písničku a myslel sem si, že je od něj, ale nebyla. Naštěstí sem ale kvůli tomu musel poslechnou snad všechny jeho alba a spousta písniček mě prostě dostala... Většina lidí bude znát asi album Bratříčku zavírej vrátka a písně z toho alba. Ty písně sou sice asi nejhezčí, ale mně se líběj daleko víc písně z jiných alb. Když to člověk poslouchá musí se trochu vžít do tý doby, což se dělá trochu těžko, ale jde to... Řek bych, že spousta jeho písní je prostě působivá až depresivní. Jsou to jednoduchý a občas i krásný písně. Hlavní důvod proč se mi to líbí sou samozřejmě texty... Proto bych vám chtěl doporučit pár odkazů jestli neznáte:
youtube:
audio - Ukolébavka
video - Děkuji
texty:
Demokracie
Kyselý sníh
Pochyby
- to sou pro mě jedny z nejhezčích textů...
Mám rád tu kritiku, revoltu, odpor, varování atd.. Ale spousta písní je i vtipná. Ty většinou moc nemusim kromě písně Darwin :) No a taky je moc fajn poslechnout si po těch anglickejch písní taky něco českýho a tady z těch jeho básní prostě čeština úplně čiší... :)


pát 25. dub 2008 12:28:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Karel Kryl
Po hudebni strance lehce precenovany, ale texty ma hodne dobre, to se musi nechat a taky byl samozrejme dulezity v dobe komunismu, jako jeden z hlavnich znamych odpurcu rezimu.... A mam od neho strasne rad jednu pisnicku, ale za boha si nemuzu vzpomenout, jak se jmenuje :)


pát 25. dub 2008 13:36:09
Profil
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 13:10:04
Příspěvky: 6093
Bydliště: Place inside my mind
Příspěvek Re: Karel Kryl
Libej se mi jeho texty!Nedavno sme byli se skolou na koncertu jeho bratra.
A nejvic se mi urcite libi Bratrticku zavirej vratka!

_________________

http://www.bandzone.cz/egofear - Life is abount muSIC
Fear is the mind-killer


pát 25. dub 2008 13:40:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Karel Kryl
znam, slyšel jsem, ale hudebně pro mě absolutně o ničem...


pát 25. dub 2008 13:41:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Karel Kryl
Jj souhlasim, že hudebně neni zázrak, ale i tak se ty písničky dobře poslouchaj... Taky si myslim, že on ani nechtěl nějak zvlášť bejt hudebník umělec a tak, ale doba ho přinutila... Myslim, že sem už někde k týhle věci čet jeho ještě lepší verš něž je tehle:
Bůh dal nám místa dosti
Všem podle určení
Však často (což je k zlosti)
čert místa vymění
A pak jsou z lotrů právníci
a z mordýřů jsou světci
pak z umělců jsou horníci
a z imponentů vědci
k obrazu svému

Prostě za komančů to nebylo tak, že by dělal každej to na co měl nebo co by ho bavilo, v čem by byl dobrej, ale musel mít dělnickej původ na studia atd takže bych Kryla po hudební stránce snad ani nesoudil... Prostě potřeboval promluvit lidem do duše (pomoct v boji) a jak jinak než hudbou...

MaxFriik: No a nevíš co zpívá v tom co se ti líbí?


pát 25. dub 2008 13:45:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Karel Kryl
D_M: prave taky nevim, jen mi porad v hlave zni ta melodie :)


pát 25. dub 2008 13:54:46
Profil
Old School Hollywood
Old School Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře 2008 15:28:42
Příspěvky: 4898
Bydliště: Hodonín
Příspěvek Re: Karel Kryl
Než jsem poznal SOAD byl pro mě Karel Kryl česká textová 1. Je to opravdu dobrej básník a píšničkář. Jinak ta hudba má spíš má podbarvovat ty překrásný texty. Nejradši mám Marat ve vaně a Děkuji


úte 10. čer 2008 9:29:11
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Karel Kryl
^ Seš můj člověk :)
Jinak když sem ho prvně poslouchal tak sem měl problémy se soustředit na text. Přemejšlet o čem je a tak. Asi proto, že sem byl zvyklej písničky poslouchat tak nějak obecně, nebo spíš co se týče hudby. No a myslim si, že to dneska dělá spousta lidí takhle a proto Kryla nedocení. Po hudební stránce totiž nic až zas tak extra, ale texty... :)


úte 10. čer 2008 9:36:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. úno 2008 23:17:49
Příspěvky: 2523
Bydliště: slovensko
Příspěvek Re: Karel Kryl
hmm ja neviem, ja som nikdy kryla nepočúvala, a ani naši si ho nejako nepúštali.....ja som dosť frčala na nohavicovi, takže spoznávať karla mi vtedy prišlo zbytočné.... :)

_________________
Obrázek


úte 10. čer 2008 10:28:43
Profil
Old School Hollywood
Old School Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře 2008 15:28:42
Příspěvky: 4898
Bydliště: Hodonín
Příspěvek Re: Karel Kryl
D_M píše:
^ Seš můj člověk :)
Jinak když sem ho prvně poslouchal tak sem měl problémy se soustředit na text. Přemejšlet o čem je a tak. Asi proto, že sem byl zvyklej písničky poslouchat tak nějak obecně, nebo spíš co se týče hudby. No a myslim si, že to dneska dělá spousta lidí takhle a proto Kryla nedocení. Po hudební stránce totiž nic až zas tak extra, ale texty... :)

jj plně souhlasím


úte 10. čer 2008 11:23:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz