Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:00:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 334 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
 Tool 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Tool
Se přiznám, že sem v poslední době díky Maxovi začal poslouchat Tool :D Už několikrát sem tě viděl je chválit tak sem se nejdřív kouknul na youtube na klipy... Moc mě to nevzalo na první poslech, přeci jen to nejsou klasický 3-minutový písničky... :) První se mi podařilo sehnat album 10,000 Days a to už sem sjel několikrát. Ne že by mě to až zas nějak extra vzalo, ale je to prostě jiný, zajímavý, hezký. Takový, že se do toho dá fakt zaposlouchat a ujíždět na tý kytaře... Občas sou to zajímavý zvuky co vyluzujou... :) Z toho alba mě nejvíc vzali písně The Pot - hustej zpěv; a 10000 Days... Ostatní taky fajn, ale tyhle dvě se melodičkostí aspoň trochu podobaj normálním písním na který sem "zvyklej" :D Teď sjíždim album Lateralus. Tam zas vyniká Schizm a Parabola. Chystám se na album Aenima... :D


úte 27. kvě 2008 9:14:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Tool
no jedina jejich nevyhoda je ze ty pisnicky jsou delsi, na coz nejsem zvyklej
mam radsi takovy kratky uderny jako napr they say, kill rock n roll atd..
ale musim uznat ze jsou dobří, zatim tu mám jen 10000 days a zaujala me hlavne ta 10000 ta je skvela (i kdyz je delsi)..az ted bude volno tak projedu doma pekne jejich diskografii


úte 27. kvě 2008 9:17:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Tool
To právě je na tom to dobrý ta délka :) Samozřejmě, že to na člověka zvyklýho na běžný písně ze začátku působí divně... Ale jen ze začátku... Když se řekne psychedelická hudba nebo kytara tak se mi ted vybavej Tool... :)


úte 27. kvě 2008 9:28:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Tool
D_M píše:
Když se řekne psychedelická hudba nebo kytara tak se mi ted vybavej Tool... :)

to me hlavne pink floyd, ale jsem na to zvedav az budu mit cas to trochu naposlouchat


úte 27. kvě 2008 9:34:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Tool
No na tu delku jsem si zezacatku taky nemohl zvyknout, ale ted uz ani kratke pisnicky nemam rad :) Mi proste pripadne, ze tam clovek nestihne rozvinout svuj napad... A hlavne jak rikam, Tool me vubec, ale vubec zezacatku nezaujali :) prvni pisnicka, ktera se mi trochu libila byla Jambi, tak jsem ji poslouchaval obcas, pak jsem si zacal poustet i zbytek alba a zacalo se mi to trochu libit, tak jsem poslouchal i ostatni alba, no a postupne jsem jim propadl :-D

D_M: z 10,000 Days kazdeho prvne zaujme The Pot, 10,000 Days (tahle je o Maynardove [zpevakove] matce, ktera byla po mrtvici zhruba 27 let, coz je 10000 dni [doba od mrtvice po jeji smrt] castecne paralyzovana, takze tuhle a Wings For Marie ji venoval + jeste pisnicku Judith v A Perfect Circle) a nekdy Jambi i me, ale ted mam nejradsi Vicarious (nominovana na grammy ;)) a Right In Two (obvzlast tuto mam rad), ale mam z toho alba rad vsechny az na Viginti Tres (na kazdem albu maji nejakou blbost a par takovych kratkych agitek, kde se zkouseji nejake experimetny...)

Z Lateralus kazdeho prvne zaujme Schism a Parabola, taky zvlastni :)

A co se Pink Floydu tyce, tak jsou k nim velmi casto prirovnavani... Tvrdsi Pink Floyd se jim obcas rika...

A na Toolech hlavne miluji, mimo zpev, bici... Danny snad neni clovek :) Zaposlouchejte se do nich a uslysite... Co on tam dela, to nema obdob :) John hadra :-D Nechapu, jak si to muze pamatovat :)


úte 27. kvě 2008 10:23:45
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Tool
Taky nevim proč se mi zalíbily ty nejprofláklejší písničky asi... Ani sem moc na klipy nekoukal je na pár (The Pot, Parabola) a byly zajímavý... :D Musim ještě zjistit o čem vlastně zpívaj a jakou maj filozofii... :D


úte 27. kvě 2008 10:36:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kill Rock 'N Roll
Kill Rock 'N Roll
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. dub 2008 14:57:50
Příspěvky: 9031
Bydliště: Praha/ Jičín
Příspěvek Re: Tool
no jo taky se chystám na Days.... jinak s dlouhými songy nemám problém, jsem chopný poslouchat album se čtyřmi desetiminutovými tracky. I když preferuju taky kratší když to jde.

_________________
http://sob-cz.blogspot.com/
http://www.facebook.com/slasheroid
http://www.csfd.cz/uzivatel/18906-slasher/

"The music of Scars will live on." - Daron, 7.10.'08


úte 27. kvě 2008 10:44:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Tool
No klipy maji zajimave, to jo, dela je kytarista, pac je vytvarnik (podilel se na specialnich efektech k Terminatorovi 2 a Jurskemu parku :)) A jsou docela silene. Ja mam nejradsi klip na Parabol/Parbola.

A zpivaji vetsinou o tom, ze mas mit vlastni rozum a ne jen slepe nasledovat nekoho, o drogach (tohle je zajimave, obcas zpivaji, ze drogy jsou svinstvo, ale na koncertech pousteli takovy kec nejakeho komika myslim: "See, I think drugs have done some good things for us, I really do, and if you don't believe drugs have done good things for us, do me a favor. Go home tonight and take all your albums, all your tapes, and all your CDs and burn 'em. Cause you know what? The musicians who made all that great music that's enhanced your lives throughout the years? Rrrrreal fuckin' high on drugs." Ale jestli oni sami si na necem fici, to je mi zahadou...)
A jejich filozofie je velmi zajimava, uznavaji tzv. lachrymologii, coz je teda pseudofilozofie a znamena neco jako ze skrze plac a smutek dojdes k pochopeni sebe sama, nebo tak nejak... Ale to uznavali spis v zacatcih, ted uz ani ne :)


úte 27. kvě 2008 11:17:34
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Tool
Jeste k tomu Dannymu Careymu, bubenikovi, tady je takova mala ukazecka - http://youtube.com/watch?v=JVbFrl9wLBA
ten gong tam uplne miluju :-D skoda, ze v te pisnicce samotne nejde nejak moc slyset a vubec jsem si ho tam predtim nevsiml :)


úte 27. kvě 2008 13:43:42
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Tool
Jo je hustej :) Dik za doporuceni Vicarious, musim sehnat.
Jinak s tou filozofii to neni zas tak zly no... :) Az na tu lachrymologii s tou se asi nestotoznim... :D


úte 27. kvě 2008 13:58:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 334 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz