Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 13:24:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Rozhovor se Shavem o Achozen 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Rozhovor se Shavem o Achozen
Nejdříve kratší zpráva o tom, že firma LP, která vyrábí různé bicí komponenty představila tzv. “John Dolmayan Mini Timbales”. Tak zvaný Dolmayan Pack obsahuje LP845-K Mini Timbales a jako bonus Cha-Cha bell. Bubeník System of a Down a Scars on Broadway, John Dolmayan, se tedy dočkal sestavy nesoucí jeho jméno.

Shavo a RZA vytvořili s Achozen vesmírný hip hop. Je to rap bez pobřeží a bez planet. Místo toho se každý song otáčí okolo sluneční soustavy pocitů. Tou sluneční soustavou je Achozen. Album prozkoumává široké spektrum emocí, jak se každá píseň zabořuje buď do bolesti, extáze, nenávisti nebo naděje. Využívaje kytary a houslí Shavo boří zažité stereotypy hraním na živé nástroje během celého alba. Tak stvořil beaty s kosmickou plynulostí. - Takto je uvedeno velmi zajímavé interview s basákem System of a Down, Shavem Odadjianem. Shavo se rozmluvil především o jeho hip-hopovém projektu Achozen. V následujícíh odstavcích naleznete volný překlad nejzajímavějších částí velmi dlouhého rozhovoru. Pokud tedy chcete vědět jaká bude hudba Achozen, co znamená jméno skupiny a spoustu dalších věcí, neváhejte a čtěte.

Shavův dům se nachází hluboko v The San Fernando Valley. Jeho domov odráží jeho kreativní založení a je to také místo kde vznikl Achozen. Od aroma svěží vonné tyčinky a bohatství po domácí “ledový čaj z ráje” na velikém konferenčním stolu. Shavo ví, jak jednat s hostem. Jeho dům se podobá muzeu popové kultury. Sada hraček ze Star Wars zdobí stůl a plakát z filmu Texaský masakr motorovou pilou zase stěnu. Nesmíme opomenout platinové desky System of a Down opřené blízko zábavního centra. To, že jsou vidět filmové vzpomínkové předměty spíše než platinové desky System of a Down je zajímavě dvoudílné. Je z toho evidentní, že je Shavo stále pyšný na jeho dřívější inspirace více než na všechno ostatní. Prvně a především zůstává fanouškem a samozřejmě je extrémně vděčný za to odkud pochází. Strávíte-li s ním jen pět minut, uvidíte, že byl obdařen úžasnými tvůrčími schopnostmi. Stále se vám dívá upřeně do očí a pohybuje se zatím co mluví. Na začátku konverzace udělal důležité prohlášení: “První singl Deuces, je naprosto odlišný od zbytku písní na desce. Měli by jste pochopit, že každý song je odlišný.”

První píseň Deuces je velmi přirozená a organická na hip hopovou píseň.
Je v ní tanec. Můžete říci, že jsme tancovali, když jsme ji skládali [smích]. Každý si myslí, že Deuces má být vážný, ale tak to není. Je to vtipná píseň. Název odráží moje narozeniny 22. dubna. Vydali jsme to 22.4. ve 4:22. Jsme blázni!
Zní to futuristicky. Řekl bys, že je to “Space hip hop”?
"Space Hip Hop," to se mi líbí! Záměrně jsme to nahráli ohavné [smích]. Nevím jak bych popsal jak to zní. Deuces je spíše jako Rammstein. Má to hudebně takovou atmosféru. Nevím kdo to byl, ale říkali: “Má to atmosféru jako Rammstein brácho.” Já řekl: “Vypadněte sakra odtud!” Nikdy jsem si nemyslel, že něco takového udělám, ale já miluju Rammstein.Takže je to velký kompliment. Zbytek alba je odlišný. Když procházíte všechny písně z alba, každá má jinou atmosféru. Je to album plné pocitů. RZA říkal, že je to nejvíce spirituální věc, kterou kdy udělal, protože každý song má takovou atmosféru jakou jsme chtěli, aby měl.
Album pokrývá celé spektrum lidských emocí.
Ano, tak se to dá říct. Obsahuje to hněv, smutek, štěstí a dokonce i sexuální části. Veříte tomu? Skutečně tomu tak je. Přísahám Bohu.
Vapadá to, že texty a beaty jsou velice propleteny. Je to velmi hladké a mechanické.
Je to jako když chytíte vlak. Díky, že jsi to řekl. “Deuces” obdržel různé poznámky. Od metalových fanoušků slyšíte, “Oh, je to hip hop.” Říkám, “Jo, beze srandy. To jsem přece říkal už dva roky zpátky!” [smích] Chtěli by jste rači rap metal? Je to hip hop období. Díky a dobrou noc!
Je to pro hudební fanoušky s otevřenou myslí, kteří opravdu chtějí cítit. Ty a RZA jste oba velmi zkušení.
Spoustou věcí jsme si prošli během našich životů. RZA mluví o nějakých vážných tématech. Říká nějaké cool sračky. RZA říká, “Nedělali jsme to pro naší lásku k muzice, ale kvůli našim závazkům, naší minulosti, naší kultuře a naší víře.” Prožili jsme spoustu podobných věcí. Prošli jsme si peklem i rájem. Od Arménské genocidy k otroctví. Celá věc okolo genocidy ho dostala. Když jsem mu o tom řekl, odpověděl: “Cože? Tahle hrůza se stala a já o tom nevím?” Od té doby se mnou prožíval snahu o uznání genocidy americkou vládou. Mimo to změnil můj život po mnoha směrech lidské osobnosti.
Zpátky k Deuces
Byla to první píseň co jsme s RZA společně udělali. Proto je to první vydaná píseň. Ta píseň byla dokončena v mé ložnici! Byl to rychlý mix od DJ King Tech. Proto je tu Achozen. Zpívali jsme o Achozen, ale ještě jsme si tak neříkali. Mluvili jsme o lidech, kteří rozumí a ti jsou oněch pět procent. Pak jsme si řekli, proč se nejmenovat Achozen?
Máte toho hodně společného, ale oba pocházíte z jiného prostředí.
Pocházíme z naprosto odlišného prostředí a jiných stran světa. Já se narodil v Arménii a on v Brooklynu. Já jsem jedináček a on má 10 sourozenců.
Achozen má rodinné ražení a mentalitu Wu-Tang Clanu, kteří jsou na sebe pyšní.
Ano, má to rodinnou mentalitu. Jsme skupina. V každé písni někdo řekně něco o Achozen. Je to jako “W” u Wu-Tang. Je to symbol. Každá píseň má co říci o síle v počtu a síle v rodině.
Na co se zaměřuje mentalita Achozen?
Vždycky mluvíme o tom, jak je svět plný 85 procent. Můžeš se na to podívat po stránce náboženství nebo co se týče neodborníků. 85 procent jsou ti slepí, hluší a hloupí. Nemohou to být vůdci. Není to jejich chyba. Prostě se nenarodili osvícení. Musejí být vedeni. Pak je tu oněch 15 procent, kteří jsou osvícení. 10 procent z nich září a žhne. Mají schopnost vést a vědí o tom, ale dělají to zlomyslně (například politici a businessmani). Používají svůj talent ke špatným věcem. Pak je tu oněch 5 procent, kteří jsou osvícení a používají svůj dar správně. Je špatné, že 5 procent je menšina, ale oni jsou Achozen. Rádí budujeme uvědomění, že těchto pět procent existuje, že 10 procent existuje a že 85 procent existuje. Chceme, aby se každý zařadil do jedné z těch skupin a našel sám sebe. Potom možná budeme mít víc těch pětiprocentních. Možná jich bude sedm procent příští rok.
Nábožensky se to nemůže nikdy stát, když se na to podíváš. Hovoří se o tom v Koránu a na spoustě dalších míst. Mluvím jen o tobě a o mě. Když se podíváš na zástup 100 lidí, okolo 10 nebo 15 z nich září bezdůvodně. Vyčnívají, protože jejich aura září. Když se ti určití lidé podívají do očí, máš chuť uhnout pohledem, protože jsou zastrašující – mají hluboké oči. V jedné z písní říká RZA: “Můžeš vidět špatnost člověka skrz jeho duhovku.” Můžeš vidět špatnost a sílu. Staré duše září. Myslím, že staré duše jsou Achozen. Dal jste tyto dvě věci dohromady. Pětiprocentní jsou starší. Můžeš to vidět v jejich očích. Mají hlubší oči. Mají moudrost, která příjde jen s věkem a starší duší. Nemůžete si pamotovat předchozí životy, protože vaše duše nemá mozek. Váš mozek má paměť. Duše má zkušenost. Takže pokud si nevzpomínáte, neznamená to, že se to nikdy nestalo. To je to co se snaží Achozen říci. Dostaneme spoustu lekcí, ale tohle je ta první lekce: poznat sám sebe. Znát sám sebe a být “svářeč”. Dělat to sám a pro sebe. To je to co svářeč dělá, staví věci z odpadu. To je to co by 85 procent mělo dělat. Pokud to uděláte, víte, že nejste v této třídě. Pak se rozhodněte kam chcete jít, protože z 10 k 5 to je rozhodnutí. Z 85 k 15 to není rozhodnutí, to je to jak jste se narodili. Nemůžete tomu pomoci. Nemůžete se stát osvícení. Buď jste nebo nejste. Není to vaše chyba. Na vás je být špatný nebo dobrý. To je morální rozhodnutí.
To je velmi klasické pojetí umění. Vrací nás to k Bibli, Shakespearovi a Star Wars. Je to ve všem.
Díky! Star Wars je perfektní příklad. Zvolit temnou stranu nebo stranu světla. Anakin měl sílu. Byl osvícený, ale zvolil temnou stranu. Luke ne.
Dobře, když jste osvícení, je to velká zodpovědnost brát volbu vážně. Spousta lidí to tak nebere. Jsou oslepeni materialismem nebo prchavým potěšením.
Ano, hardcore. Dokonce někteří Achozen byli oslepeni. Chlape jako kdybych to měl před sebou. Je velmi jednoduché být oslepen. Je mnohem těžší říci “Starám se o tebe a co s tebou bude” než “Koho to zajímá?”.
Jak to vidíš do budoucna?
Filmy. Vždycky jsem psal. Mám pár nápadů, ale jeden z nich, který není z tohoto světa. Ještě nikdo neudělal něco takového.

Shavo dále poznamenává, že debutová deska projektu vyjde koncem léta díky jeho vydavatelství urSession a po té bude následovat koncertní tour.


čtv 08. kvě 2008 13:22:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rozhovor se Shavem o Achozen
Shavo má zajímavou filozofii... :) Moje duše asi ješně neni Achozen... :cry: :D


čtv 08. kvě 2008 15:04:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Rozhovor se Shavem o Achozen
Docela sem zvědavej, jestli Shavo fakt pude do toho filmu... Splnil by si tak asi další sen... Možná by to tak akorát vyšlo, že by dodělal film a Serj a Daron druhý album. Pak by se mohli dát hezky zase dohromady... :) No a navíc by si moch Sahavo udělat sám soundtrack... :D


sob 10. kvě 2008 11:08:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Rozhovor se Shavem o Achozen
Prave ja jsem si zase rikal, ze by mu soundtrack udelal Serj :) Ale byl bych na ten film teda dost zvedavy :)


sob 10. kvě 2008 11:13:34
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. úno 2008 23:17:49
Příspěvky: 2523
Bydliště: slovensko
Příspěvek Re: Rozhovor se Shavem o Achozen
júúha som ani nvedela že shavo je takýto filozof... :shock: ...ale je to zaujímavé, nemožem síce povedať že som všetkému pochopila, no ten chlap asi vie o čom hovorí.... :) vesmírny hip-hop.... :D

a ked shavo natočí film s tématom, ktorý nebude z tohto sveta, budem stáť ako prvá na lístky do kina.... :D

_________________
Obrázek


sob 10. kvě 2008 14:54:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz