Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:16:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Video s Johnem, rozhovor s Daronem 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Video s Johnem, rozhovor s Daronem
Pod tímto odkazem naleznete 5 minutové video z romantické procházky s Johnem Dolmayanem. Nic moc nového se v něm nedozvíte a tak rovnou přejdu k rozhovoru s Daronem z časopisu Rock Sound. Scany naleznete zde: Strana 1, Strana 2, Strana 3. Přeložil jsem pouze Daronovy odpovědi, ale myslím, že to úplně stačí:

“Je to lidská přirozenost, když máte pocit, že potřebujete něco nového. Dokážu si představit, že nastane čas, kdy Scars on Broadway zestárne a možná to bude ten správný čas pro návrat System of a Down – ale to nezáleží pouze na mě. Není to jen moje rozhodnutí zmáčknout tlačítko a vrátit SOAD zpátky. Nemohu plánovat za ostatní lidi.”
“Pro mě je to vždy o písních. Vše o co se starám je, abych měl domov pro své písně a v tomto smyslu bylo založení Scars jako stavět dům.”
Co se textu písní týče: “Nejsem pro ani proti čemukoliv a na nic neukazuji prstem. Cítím se spíše jako hlasatel nebo komentátor. Vidím, jak se lidé vyvíjejí technologicky a fyzicky, ale ne duševně a to vytváří spoustu problémů. Nemám pro nikoho žádné řešení. Část mě si myslí, že náboženství zastavilo duševní evoluci, ale na druhou stranu náboženství taktéž spoustě lidí pomohlo takže nemohu být úplně proti němu. Myslím, že jako řešení na tento problém jsem na albu strávil spoustu času říkáním “Fuck it”.”
“Když se Obama stane prezidentem, myslím, že přijdou v určité míře změny, ale ne tak rychle jak si někteří myslí. Například nemůže okamžitě stáhnout vojáky z Iráku – to by bylo velmi nezodpovědné. Mohlo by to způsobit genocidu nebo spoustu dalších problémů, ale momentálně jsme tak zoufalí, že jsme ochotní uvěřit, že se to může stát. Obama mluví jako Martin Luther King. Což lidi nutí, aby mu uvěřili a věřili, že je opravdový, ale je pošetilé věřit, že se všechno změní přez noc. Cokoliv udělá nebo neudělá pro svět stějně nebude příliš důležité. Vím, že je to kapitulační myšlenka, ale v tomto obrovském vesmíru nejme nic víc než zrnko prachu uvnitř jiného zrnka prachu. Lidské ego je často tak nafouklé, že si to zapomíná uvědomovat...”
“Můj největší životní zálusk je být kreativní – podle toho žiju. Můj cíl je hledat nápady a to pro mě hodně znamená. Co to znamená pro ostatní nevím a také nevím jestli mě to vůbec zajímá. Je to jako být rodičem – milujete své děti, ale nebude to divné, když je i všichni ostatní začnou milovat.” “Můj otec nepodporoval umění. Jen když jsme dali jeho kresby na naše alba, žačli o něm lidé vědět. Věnuje se umění, protože ho miluje a nemá jinou možnost. Stejně tak se cítím já. Udržuje mě to na nohou, zachovává mě to zdravým, udržuje mě to dál od problémů. Když bych se tomu nevěnoval, zbláznil bych se. To by bylo horší než být bez peněz ne?”

Článek v časopise dále obsahuje sloupek, který se snaží zmapovat vztah Darona a Casey Chaose, zpěvákem skupiny Amen, který v letech 2003/2004 spolupracoval s Daronem na hudebním projektu, který je označován jako “Scars on Broadway”. Kam tvůrci článku mířili je snad jasné...
Duben 2004: Daron oznamuje vydání desky skupiny Amen pod svým vlastním labelem EatUrMusic. Do dnes je to prý jediná deska, která prostřednictvím labela vyšla. V ten samý čas se představuje projekt Scars on Broadway – spolupráce Darona a Casey Chaose.
Květen 2005: System of a Down vydávají singl BYOB. Píseň se stala světovým hitem a SOAD za ní dostali Grammy. I přez skladatelský podíl Casey Chaose všechna sláva spadá na bedra Darona a Serje.
Červen 2008: Časopis Rock Sound tvrdí, že na otázku co se stalo s působením Casey Chaose ve Scars on Broadway, Daron tajemně odpovídá, že “on už více není částí mého života.”
Červen 2008: V interview pro Talking Metal se Casey Chaose vyhýbá odpovědi na Scars on Broadway.

Rozhovorů s Daronem a Johnem se v poslední době objevila docela kupa, takže než se jimi prohrabu, bude to chvíli trvat. Kdyby o ně měl někdo zájem v původním znění, odkazy budu dávat na fórum sem. Kdyby snad chtěl někdo pomoct s překladem, jste vítáni.


pon 21. črc 2008 12:17:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz