Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 4:42:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Vyjasněné vztahy 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Vyjasněné vztahy
Ze http://www.systemofadown.cz/

Na dnešek jsem si pro vás připravil překlad jednoho interview s Daronem, které je momentálně jedním z těch nejdiskutovanějších. Původně bylo zveřejněno v srpnovém čísle německého časopisu Metal Hammer (scan zde). Některé části si zasloužili zvláštní pozornost a tak ho fanoušek s přezdívkou Mr.Killerguitar přeložil z němčiny do angličtiny. Já v jeho práci pokračoval překladem z angličtiny do češtiny. Tím chci říci, že tento rozhovor, který byl původně jistě pořízen v angličtině, prošel celkem třemi překlady. Přesto si myslím, že myšlenky psané v původním textu nijak neutrpěly. Názor z textu si utvořte vlastní, já svoji kritiku přidám na naše fórum.

Měsíce zkoušel Serj Tankian a oficiální strákna System of a Down naznačovat, že aktivity čtyř Arménů jsou jen symbolem krátké kreativní pauzy. Ale pravda – jak nyní víme – je jiná: Protože kytarista Daron Malakian ukázal pravdu ve Scars on Broadway-Interview.

Malý muž s kloboukem a hustým plnovousem, připomínajícím Ricka Rubina, vypadá unaveně. Né proto, že právě přiletěl do Kolína a je ještě ztuhlý z dlouhého letu. Ne, 32 letý Daron je otrávený a mrzutý. “Nevěřili by jste, jaká interview jsem zde podstoupil – jaké lidi na mě poslali. Banda idiotů, kteří něvěděli, kdo jsem.” Přitom to není zas tak těžké: Daron je od roku 1995 kytaristou jedné z možná nejvíce osobytých a nejúspěšnějších rockových kapel poslední doby, nahrál 5 alb, prodal několik miliónů CD a je už tři roky součástí “skupinově dynamické pauzy”, která – jak říká – vlastně není. “Někteří členové skupiny o tom hovořili, ale pro mě je to rozštěpení” objasňuje Daron. “System of a Down už neexistuje – proto pokračuji se Scars on Broadway”. Na otázku kdo lže a proč začal vysvětlovat: “Když jsme si prvně položili tu otázku, když jsme začli přemýšlet o pauze, říkal jsem si, že to bude OK. Nepomyslel bych si, že to bude konec System of a Down, ale že se vrátíme po jednom nebou dvou letech.” říká Daron. “Ale stal se opak: oddalujeme se čím dál více. A v tuto chvíli si nemáme co říct - ne jen se Serjem, ale bohužel i se Shavem.” Proto ten kdo – dříve neměl žádné ambice jít sóló (“protože” – Daron - “to album prostě zní jako odpad”[pozn. D_M z textu není jasné o kterém albu Daron mluví, možná nebyl spokojený s demy Scars z roku 2003]) nyní oživuje starý projekt z roku 2003 – Scars on Broadway. V něm udělal téměř vše on sám – kromě bicích, které napsal John Dolmayan.
Zatímco se plnovousý muž vědomě distancuje od minulosti: Nyní vsází na garážový rock 60. let, punk let 70. a přiměřené elektronické vlivy – taktéž vrátil folklor a rychlé změny v tempech a stylech. “Má to co dělat s tím, že se nechci opakovat. Nechci dělat stejnou hudbu jako jsem dělal před 5 lety.” vysvětluje Daron. “Také neposlouchám stejné věci jako tenkrát. Nyní preferuji Zombies, Kinks, Grateful Dead a japonský Psychedelic Rock. To vše bych mohl přinést do System of a Down, kdyby existoval.”
Naproti tomu se texty písní od minulosti moc neliší: Je to stále o penězích, moci, válkách a krutosti – společně s cynickými komentáři o politicích, armádě, ekonomických bosech a dalších parazitech. “Je to protože 95% písní System of a Down jsem napsal já.” říká Daron. “Ale lidé to nikdy nezaznamenali. Vždycky si mysleli, že já jsem jen ten stupidní kytarista.” Co nyní září s vokály jako Jello Blafra a s určitou známkou humoru.
Jako ve “Stoner Love” se zábavným textem “California is been invaded by hippie psychopaths.” Při tom vyndavá Daron hrstku tabáku a dýmku z kapsy, inhaluje a směje se. “Ti hippie psychopaths jsou moje alter ego – můj gang, který není mírumilovný a přátelský, ale zabíjí a vraždí. Krásná představa. Jinak jsem ten nejvyváženější muž na planetě: kouřím každý den, ležím na gauči a dělam hudbu. A to už nějakých 15, 16 let. Jsem prostě stoner” říká s náznakem úsměvu.
Zaráží však jedna věc: To podivné jméno kapely, které dává myslet si, že jde o anarchistický výpočet na účet amerického showbiznisu – prostě slabá prasklina v systému. Ale není tomu tak: “Projížděl jsem zrovna ulicí Broadway v Glendale a viděl nějaké zvláštní rytiny na spodcích lamp, které vypadaly jako swastiky” vysvětluje Daron. “Bylo to tak zvláštní, že jsem se musel začít hlasitě smát: Swastiky na Broadwayi – jak bláznivé. Ale pak mi přišlo na mysl: Jaké geniální jméno pro kapelu! Takže jsem nahradil Swastikas za Scars, abych se vyhnul politickému chápání názvu a měl jsem tohle skvělé jméno: Scars on Broadway. A budu ho teď dlouho používat.” A když zavolá Serj a bude chtít dát do kupy System of a Down? “Pak to bude muset udělat sám.” Vyjasněné vztahy.


úte 19. srp 2008 19:42:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
hm, zajimavé..co tvá kritika dm?


úte 19. srp 2008 21:32:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. bře 2008 9:59:01
Příspěvky: 154
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
..Pochopila sem to dobre, ze Daron uz nechce byt clenem skupiny System of a Down a ze pravdepodobne uz SOADi nebudou? Kdyz Daron by do toho znovu nesel?..


úte 19. srp 2008 21:43:25
Profil ICQ
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
Zazzu píše:
..Pochopila sem to dobre, ze Daron uz nechce byt clenem skupiny System of a Down a ze pravdepodobne uz SOADi nebudou? Kdyz Daron by do toho znovu nesel?..

pochopil jsem to tak, ze soad asi ne, ale jen daronova chyba to neni..


úte 19. srp 2008 21:46:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. bře 2008 9:59:01
Příspěvky: 154
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
rizek píše:
Zazzu píše:
..Pochopila sem to dobre, ze Daron uz nechce byt clenem skupiny System of a Down a ze pravdepodobne uz SOADi nebudou? Kdyz Daron by do toho znovu nesel?..

pochopil jsem to tak, ze soad asi ne, ale jen daronova chyba to neni..


Aha oki...Jo ja vim, ze to neni jenom Daronova chyba...dik za odpoved..


úte 19. srp 2008 21:50:34
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
rizek píše:
hm, zajimavé..co tvá kritika dm?

Už jdu na to, koukal sem nejdřiv na 6. Batalion... :D
Zazzu píše:
..Pochopila sem to dobre, ze Daron uz nechce byt clenem skupiny System of a Down a ze pravdepodobne uz SOADi nebudou? Kdyz Daron by do toho znovu nesel?..

Řek bych, že nepochpila... :) Pokusim se to objasnit v takovym malym rozboru... :D Jestli dřív neusnu... On by do toho určitě šel, jenže ne TEĎ. Proč taky jo, když právě rozjel potenciálně úspěšnou kapelu...


úte 19. srp 2008 21:50:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. bře 2008 9:59:01
Příspěvky: 154
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
Zazzu píše:
..Pochopila sem to dobre, ze Daron uz nechce byt clenem skupiny System of a Down a ze pravdepodobne uz SOADi nebudou? Kdyz Daron by do toho znovu nesel?..

Řek bych, že nepochpila... :) Pokusim se to objasnit v takovym malym rozboru... :D Jestli dřív neusnu... On by do toho určitě šel, jenže ne TEĎ. Proč taky jo, když právě rozjel potenciálně úspěšnou kapelu...[/quote]

Super :D Dekuju za objasneni... :happy: ...PS: Dobrou :D


Naposledy upravil Nigii dne úte 19. srp 2008 21:55:26, celkově upraveno 1



úte 19. srp 2008 21:52:27
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
Jsem tady psal prispevek, ale ten zmizel... a znovu se mi to psat nechce. Ale jak se tak divam, tak jsem to myslel tak, jak D_M


úte 19. srp 2008 21:53:14
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
Tak se pustim do toho co sem slíbil.
1) Jak už sem psal tak ten rozhovor byl původně anglickej a nějakej redaktor celej rozhovor zpracoval a přeložil do němčiny... Pak někdo do Aj a já do Čj. Mohly nastat chyby, ale myslim, že by neměly bejt moc velký. Koukal sem i na tu německou verzi a zdálo se mi to OK (německy něco malinko umim).
2) To co chci říct je, že tohle téma je prostě strašně poutavý pro média... Lidi chtěj senzace, chtěj slyšet jak to je, ikdyž my všichni asi víme jak to je... Lidi by nejrači slyšeli, že se Daron se Serjem strašně hádaj a ještě lepší by bylo přímo video... Vždycky sou tyhle rozhovy zprostředkovaný a nám nezbejvá než věřit, že to tak fakt řek.. Má to bejt rozhovor se SOB, ale většinou se tam mluví místo jejich hudby o budoucnosti SOAD...
3)Rozhovor pochází ze stejný doby co jiný rozhovory a v nich Daron používal podobný věty, ale nikdy z toho nevyšlo něco tak "ostrýho"
4)Prostě si myslim, že článek je sepsanej tak, aby si lidi mysleli, že SOAD už nikdy víc a začli spíš přemejšlet kdo za to může... :)

Protože:
"Měsíce zkoušel Serj Tankian a oficiální strákna System of a Down naznačovat, že aktivity čtyř Arménů jsou jen symbolem krátké kreativní pauzy."
- nepříde mi, že by se někdy něco takovýho objevilo... nějak si nevzpomínám... vždycky mluvili o neomezený pauze...

“System of a Down už neexistuje – proto pokračuji se Scars on Broadway” - ale to my všichni víme... Když je hiatus tak asi neexistuje. Daron musel najít novej domov pro písně, aby je moch vydávat. Sám řikal, že si nechával songy, který se nehodily pro SOAD

"Když jsme si prvně položili tu otázku, když jsme začli přemýšlet o pauze, říkal jsem si, že to bude OK. Nepomyslel bych si, že to bude konec System of a Down, ale že se vrátíme po jednom nebou dvou letech."
- to si asi myslel každej z nás, možná si to teda myslel i Daron... což moc nevysvětluje proc hned založil kapelu, ale ok...

"Ale stal se opak: oddalujeme se čím dál více. A v tuto chvíli si nemáme co říct"
- to je dost možný, protože práce každýho z jednotlivců musí zabrat hroznýho času, Serj je workoholik v jednom interview sem čet, že skoro nespí... každopádně když si to uvědomim tak je to pár let a lidi ze střední sem ještě neviděl... žiju dál a nemám potřebu se s nima pořád stýkat, ikdyž byly fajn a rád se s nima kdykoliv sejdu...

"To vše bych mohl přinést do System of a Down, kdyby existoval."
- to by mohl, jenže SOAD má pauzu... každopádně Daron je ten kdo začal dělat jinej styl, protože se mu víc líbí takže by tyhle vlivy možná zakomponoval, ale SOAD by zas o něco vyměkli...

“Je to protože 95% písní System of a Down jsem napsal já.”
-tahle věta je jedna z těch co podle mě redaktor použil schválně trochu nemístně... v rozhovoru se totiž píše o textech, ale Daron určitě nenapsal 95% textu... hudby jo, ale ne textů... redaktor to spojil tak, aby to vypadalo efektivně... :)

"Jako ve “Stoner Love” se zábavným textem"
- ta píseň se jmenuje jinak... proč použil redaktor tehle název? ví redaktor správnej název písně?

"skvělé jméno: Scars on Broadway. A budu ho teď dlouho používat.” A když zavolá Serj a bude chtít dát do kupy System of a Down? “Pak to bude muset udělat sám.” Vyjasněné vztahy."
-zase spojení několika citací spolu s větama autora článku... :) tohle neni objektivní... Daron tuhle větu už jednou použil: “Pak to bude muset udělat sám.” tenkrát se nad tim moc lidí nepozastavilo... :) Je přece jasný, že se teď Daron soustředí na novou kapelu... Neni důvod proč by se měl letos vracet k SOAD když má rozjetou potenciálně úspěšnou kapelu.... Každopádně nikde v rozhovoru neřekl, že by se k SOAD nevrátil!

Prostě a jednoduše... Jediná novinka v rozhovoru je ta, že si Daron ze začátku myslel, že pauza bude kratší... Jinak nic novýho... Zůstává to dlouhodobym odloučenim s otevřenejma dveřma a možností pro návrat. Ne dnes, ne zítra, ne příští rok... To je podle mě to co se snažil Daron říct... Že je teď plně položenej do SOB. SOAD má pořád šanci na návrat. Za pár let... To sme, ale věděli i před timhle rozhovorem... :) Ikdyby ne tak my s tim nic neuděláme... :)


úte 19. srp 2008 22:18:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Vyjasněné vztahy
Díky za Tvoji reakci D_M, já už pomalu skákal z okna yourock

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


úte 19. srp 2008 22:53:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz