Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 11:53:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Review Serjova koncertu v Londýně 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Review Serjova koncertu v Londýně
Ze http://www.systemofadown.cz/

Naše milá známá, faninka s přezdávkou "Bubice" nebo také "Majkla", si pro nás na dnešek připravila malé překvapení. Je jím review Serjova koncertu, který se konal 3.9. v Londýně. Jak se můžete sami dočíst, jednalo se o nezapomenutelnou a vyjimečnou show, možná také proto, že šlo o zatím poslední Serjův koncert, kterým uzavřel svojí letošní tour. Slečna má v psaní review už nějaké ty zkušenosti, protože právě od ní jste si už mohli přečíst review Serjova koncertu ze 17.11.07 (publikováno 27.11.07) a také koncertu Scars on Broadway 4.7.08 (publikováno 13.07.08). Majkla se samozřejmě také chystá na dnešní koncert Scars v Londýně. Za všechny (i za ty budoucí) review jí tímto děkujeme!
Serj Tankian Review
- The Forum - London - 03.09.2008 -
Celá rozlámaná se probouzím okolo poledne a zmateně pozoruji, že jsem opět v tom „bordelu“ (myslím tím Londýn). Až pak mi dochází důvod zkrácení mé dovolené. Byl to dnešní koncert Serje Tankiana. Den zabiju vybalováním a celkově se aklimatizováním na Anglii. Moc se to ale nedaří, páč 15stupňů celsia, které panují tady je trochu rozdíl oproti 28° které byly v ČR.
Dveře klubu mají být otevřeny v 19hod. Barák opouštím po půl páté, Kentish Town mě přivítá asi po 20-ti minutách, nakoupím něco na zaplácnutí žaludku a vyrážím ke klubu. V únoru mě tam zavedl koncert Apocalyptiky, takže mé nohy věděly, kam mě vedou.
Už tam byla skupinka asi 30-ti fanoušků, zařadím se do davu a čekání si zkrátím hodinovým telefonátem s kamarádem. Některé to čekání vyloženě nebavilo a uspořádali soutěž „kolik se tak asi vejde lidí do jedné telefonní budky“. Myslím, že konečná cifra byla 8. Fronta se pak pomalu začne hýbat a my sedící jsme byli dost rychle stojící a začínáme se mačkat. Vše za tónů songů System of a Down nebo samotného Serje, které se linou kolem přítomných telefonních aparátů. Jeden klučina poblíž se zeptá, že slyšel, že jsem kvůli tomuto koncertu dorazila až ze Švédska. To mě dost pobavilo a kolem lidi asi trochu zklamalo, že jsem z nich bydlela vlastně nejblíže. Každopádně se tak nějak konverzuje, kolem furt pobíhají nějaký kamery a nutí nás aby se do nich něco řeklo a na čas nás pouštějí do haly.
První řada je už dost naprásklá, ale zase je tam škvírečka hned před Serjovým mikrofonem. (to se stalo i u SOB). Lidi se snad těch hlavních aktérů bojí, nebo co? :) Ale teď na mě jeden klučina zařval, že to místo drží pro kamaráda, tak já se na něj pěkně usměji a vysvětlím, že kamarád určitě nebude mít problém přes mojí maličkost vidět. Nakonec (myslím, že jeho jméno bylo Ben) se obětuje a pouští mě před sebe. Celkově jsme tam skupina tak cca 8 lidí a konverzací zabíjíme hodinové čekání na předkapelu. Jiná skupinka lidí za námi odzpívala celý Chop Suey. Předkapela dohraje a následuje další 3/4hodinové čekání. Docela jsem pociťovala únavu z celého toho čekání a cestování. To vše se ale rozplynulo při vstupu pána v bílém cylindru na podium. Asi chápete, že mám na mysli samotného Serje. Tradičně začal se Sounds of War.
Možná se to bude teď zdát trochu divné, ale pak pro mě následoval asi nejlepší zážitek celé show. Serj se vyvalil na pohovku, která byla umístěna před soupravou bicích, které byly obehnány plexisklem (až později jsem pochopila, proč tam vůbec bylo) Každopádně Serj tam ležel, jako by čekal na fotbalový zápas (vím, že to u něj nehrozí, ale jen tak pro představu) ..jen zmrzlina mu chybí. Začal s akustickou verzí Empty Walls. Celá hala se k němu přidává. Vypadá i docela překvapeně, asi až takový ohlas nečekal, zvedá se z kavalce, přestává zpívat a naznačuje kapele, ať ještě nezačíná a nechá ještě asi 10sec. zpívat jen dav fanoušků.
Mávne rukou a celou show tím odstartuje, teď už s EW, jak ji všichni známe. Odehrává postupně všechny songy z Elect the Dead a přidává ještě píseň Girl a další takové ty 5-ti minutové vsuvky různých zvuků a skřeků :) Celkově koncert mohl mít něco přes hodinku. Konečně jsem si ho pořádně užila. Minulý rok, když jsem byla svědkem jeho koncertu v O2 Aréně, tam jako host Foo Fighters účinkoval ani né pětačtyřicet minut.
Teď abych se dostala k finále celého vystoupení. Asi tak 2-3 songy před koncem Serj začal pomalu likvidovat svoje nástroje. Například, řekněme né zrovna opatrně opřel své klávesy o pohovku a začal na ně účinkovat svojí zadnicí. Proč pak Troy (bubeník) měl před sebou ochranné plexisklo? Serj po něm z nenadání hodil svůj stojan na mikrofon. Troy se asi urazil, nejdříve zdemoloval umělohmotnou klec kolem sebe a v neposlední řadě i kompletně všude poházel svojí bicí soupravu za tím co Serj se bavil šlapáním, házením dalšího zbytku své výbavy. Když všichni opouští jeviště, je to tam jak po stádu koní.
Troy začal házet paličky, ale jak je házel, tak se v podstatě na úplně přední řady nedostalo. Backstage pracovníci pak začali rozhazovat trsátka, ty jsem ukořistila nějakou náhodou hned dvě a v poslední řadě pak přijdou na řadu i setlisty. Ten chytnu společně s tím klučinou, který mě pustil před sebe. On mi ho přenechá a já mu za to dám jedno z těch mých dvou trsátek. Paličku jsem tedy neulovila, ale s prázdnou neodcházím, pak ještě neodolám tričku.

Závěrečné hodnocení:
Atmosféra byla úžasná už od samotného začátku. Přála bych všem vidět Serjův obličej, když celá hala pěla EW. To ho asi dost nakoplo a užíval si to jak my od začátku až do samotného konce. Tedy on ještě asi o něco víc, při demolici své výbavičky:) Co bych vytkla, tak někdy od poloviny začalo trochu zlobit ozvučení. Někdy nebylo zřetelně slyšet, kterou píseň zrovna začal a já ji třeba identifikovala asi až po odehrání 15-ti sec. A neubráním se porovnání s nedávným koncertem SOB, kterého jsem měla možnost se účastnit. Ten jsem si přeci jen užila o něco víc. Hlavně to bylo tím, že byla možnost se potkat s Johnem. Z toho jsem se nedostala ještě teď :)

Fotografie z koncertu najdete zde.
Několik videí bude časem zveřejněno na tomto youtube profilu.


čtv 18. zář 2008 10:04:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Review Serjova koncertu v Londýně
Serja to zakončil velkolepě... S gaučem a neváhal roztřískat svou vejbavičku... :D

Edit:
Tohle video určitě stojí za pozornost:


čtv 18. zář 2008 10:05:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Sad Statue
Sad Statue

Registrován: stř 19. bře 2008 7:57:55
Příspěvky: 212
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Review Serjova koncertu v Londýně
Na tomhle profilu sou 4 docela zajimavy videa z toho koncertu http://www.youtube.com/user/kingofmullets je to natáční nakym divakem z celkem peknyho mista.


čtv 18. zář 2008 18:16:53
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz