Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 4:11:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Rozhovor se Serjem 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Rozhovor se Serjem
Ze http://systemofadown.cz/

Dnes vám přinášim překlad nejnovějšího rozhovoru se Serjem Tankianem. Pochází ze serveru ultimate-guitar.com. Rozhovor je kromě arménské genocidy zaměřen také na album Elect the Dead. Čtěte až do konce, protože v druhé části Serj pověděl něco málo o svých budoucích plánech.

Setkal jsi se někdy s anti arménskými/libanonskými náladami vůči tvé osobě? Pokud ano, jak jsi odpověděl?
Byly tu určité události především ohledně bytí Libanoncem (spíše než Arménem), zejména na západě, ale ne v takovém rozsahu, že by to vyžadovalo jakoukoliv mojí reakci.
Byla tu nějaká událost, která tě donutila vyjádřit své pocity o arménské genocidě nebo to byla postupná proměna?
Arménská genocida posloužila jako dveře pro mojí pozornost vůči veškerým nespravedlnostem. Myslím, že pokrytecké popírání ze strany Turecka a přístup západních států získali moji pozornost v dospívajícím věku.
Myslel sis, že když se staneš muzikantem, pomůže to šířit tvé pocity vůči nespravedlnostem nebo jsi se stal muzikantem čistě z touhy psát a hrát originální hudbu?
Trochu od obojího.
Myslel sis někdy, že tvé politické názory by mohly urazit tvé obecenstvo? Nebo si myslíš, že tvoji fanoušci (a fanoušci SOAD) očekávají, že budeš šířit své názory?
Některé lidi uráží umění Salvadora Dalí. To co nás uráží má co do činění s námi samými.
Mohl bys nám něco říci o spolupráci s umělci Tom Morello a Boots Riley?
Tom je skvělý umělec a ještě skvělejší aktivista jež mě velmi inspiruje. Je to můj partner v Axis of Justice a jeden z mých nejlepších kamarádů.
Boots Riley je taktéž můj dobrý přítel, skvělý politický konferenciér a skvělý přítel Axis of Justice. Už jsme spolu odehráli několik benefičních koncertů. Je připraven kdykoliv pomoci. Respekt.
Bylo Elect the Dead pokusem šířit některé tvé politické názory? Obsahuje album nějaké písně o situaci Arménů?
Vážně ne. ETD bylo moje první sólové album. Hudba je to co dělám. Moje pocity jsou vždy vyjádřeny skrze mojí hudbu. Ať už jsou osobní, duchovní, politické, humorné nebo jakékoliv.
Album neobsahuje písně speciálně zaměřené na arménskou genocidu, ale možná více než jedna by se tak dala částečně pochopit.
Jak jsi získal své multi-instrumentální schopnosti?
Spoustu let už hraju hudbu na mnoho různých nástrojů. Skládám pro mnoho nástrojů, protože každý tón vede moji práci jiným směrem. Mám rád různorodou živost v hudbě.
Se SOAD jsi hrál trochu na kytaru. Nebylo pro tebe v kapele více prostoru, abys mohl hrát celé party?
Hrál jsem na kytaru v písních, které jsem pro SOAD napsal: obvykle akustické, na desce. Živě jsem hrál asi jen v jedné nebo dvou písních, když jsem si to chtěl užít. Neměl jsem potřebu hrát na nástroj v každé písni. Stejně je to s Elect the Dead – složil jsem a nahrál jsem absolutní většinu nástrojů na albu, ale živě si zahraju pouze párkrát na piáno nebo na kytaru. Psal jsem pro celý orchestr na Novém Zélandu, ale na nic jsem s nimi nehrál, jen jsem zpíval. Rád vystupuji před publikem a rád se volně pohybuji a dělám co mě baví.
Rick Rubin produkoval alba System of a Down. Co jsi se od něj naučil? Co se ti na jeho práci líbilo/nelíbilo?
Ano, naučil jsem se od něj hodně co se týče produkce. Především co se týče získání od umělců to nejlepší, včetně ode mě samotného.
Album Toxicity jsi koprodukoval spolu s Rickem Rubinem. Jaké to bylo? Poslouchal tvé nápady?
Rick je vždy otevřený k novým nápadům. Když s něčím nesouhlasí, dá to jasně najevo, i když je konečné rozhodnutí vždy na umělcích.
Mohl bys popsat pár písní z Elect the Dead? Co tě inspirovalo k melodii písně Saving Us?
Napsal jsem tu píseň ve svém obýváku na mojí oblíbenou akustiku Taylor CE-310. Na desku jsem pak přidal spoustu vrstev elektrických kytar včetně First Act, Les Paul Custom a Gibson SG.
Je Sky is Over ekologická píseň? Napsal jsi ji na piáno?
Nerad prozrazuji tématiku písně, aby si lidé mohli vymýšlet své vlastní interpretace. Napsal jsem to na piáno ve svém studiu, ano. Mám docela rozměrné nahrávací studio se spoustou historických nástrojů, ale také se spoustou moderních. Pro Sky is Over jsem použili kromě piána, basy, bicích a kytar také čela a housle. Vlastně jsme stejně postavili většinu písní z alba.
Jak se lišilo skládání na Elect the Dead od skládání na alba SOAD?
Rozhodně to bylo mnohem osobnější a jednodušší napsat v mém domácím studiu. Byl to úplně odlišný proces od skládání se skupinou. Tentokrát jsem začal od nějakého hlavního nástroje, obvykle akustické kytary nebo piána, pak programování bicích, abych mohl definovat rytmus, pak elektrické kytary kvůli melodiím, basu, další kytary, slučování, zpěv a na závěr jsme většinou nahradili programované bicí živými. Sky is Over vlastně obsahuje jen programované bicí, ačkoliv jsme zkoušeli živé, nakonec jsem nechali programované.
Zdá se, že máš v oblibě skládat jen na akustické nástroje?
Před lety jsem skládal jen na elektrické nástroje. Poslední 3-4 roky píši většinu písní na akustickou kytaru nebo piáno, ačkoliv používám často také elektronické programování.
Je pro tebe ETD něco jako bylo první album SOAD?
Ano, ETD mě představilo jako sólového umělce. Podle mě je to album, které obstojí test časem. Kreativně jsem v něm udělal přesně to co jsem chtěl. Teď na další věci.
Uděláš více sólo alb?
Absolutně. Vydám show, kterou jsem udělal s Auckland Philharmonia Orchestra v létě na CD a na DVD. Přearanžoval jsem kvůli tomu spoustu písní z ETD a ještě pár dalších písní. Byla to jedna z nejúžasnějších hudebních věcí jejíž jsem byl součástí. Více o tom již brzo. Také jsem skládal pro muzikál Prometheus Bound a novou desku, která myslím bude jazzově orchestrální (říkám „myslím“, protože nikdy nevím co si nakonec písně vyžádají).
Myslíš, že tvoje snažení přinese více pozornosti na Arménskou genocidu? Bude prezident Obama zodpovědný?
Myslím, že vzdělávání lidí, kteří o genocidě nikdy neslyšeli je pozitivní snaha. Myslím, že Obama má správné úmysly, ačkoliv si nejsem jistý jestli bude schopný manévrovat okolo Turků.
Je svět schopný se sám uzdravit před tím než se sám zničí?
Svět ano, civilizace ne.
Přijde den, kdy budou Arméni spolu s Turky kráčet ruku v ruce?
Ano, když nebudou existovat vlajky, hranice nebo vlády.


pon 04. kvě 2009 11:05:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 10:29:44
Příspěvky: 80
Příspěvek Re: Rozhovor se Serjem
no tie posledne vety boli fakt take "premyslene" :) dobry rozhovor celkom som sa zacitala ... no o tych buducich planoch ze chce urobit viac solovych albumov ja nejak somm tieto serjove albumy velmi nepocuvala ale mozno ...

_________________
"Why must we kill our own kind?"


stř 05. srp 2009 19:38:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz