Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 9:44:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Shavo podpořil děti s rakovinou 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Shavo podpořil děti s rakovinou
Ze http://systemofadown.cz/

Shavo Odadjian, basák System of a Down a zakladatel Achozen, se spojil s devítiletým chlapcem jménem Teagan Stedman, aby podpořil jeho projekt "Shred Kids Cancer". Server artistdirect.com zveřejnil článek, který obsahuje interview se Shavem a Teaganem (následuje stručný překlad).

Když Teagan Stedman zjistil, že jeho kamarád Alex trpí rakovinou, cítil, že by měl něco udělat. Takže tento devítiletý chlapec založil Shred Kids Cancer a zorganizoval charitativní bitvu kapel v klubu Roxy na podporu nemocnice Mattel Children's Hospital UCLA a výzkumné organizace The Pediatric Cancer Research. Podařilo se mu získat nejen sponzory, ale také pár hudebních hvězd, které akci podpořili. Jedním z nich byl Shavo. S širokým úsměvem zavzpomínal na první setkání s chlapcem: "Když jsem ho potkal, objal jsem ho! Dal jsem mu nějaká podepsaná CD od SOAD a on odpověděl: 'To je nejhustější!' A já řekl: 'Ty jsi právě teď ta nejhustější věc na světě.' Bylo to úžasné."
Akce měla úspěch a kromě Shava byli v porotě Jesse Johnson (The Time) a Dhani Harrison (thenewno2). Teagan vzal celou akci jako samozřejmost: "Když jsem poznal Alexe, cítil jsem se kvůli jeho chorobě fakt špatně. Chtěl jsem mu pomoci a dalším dětem s rakovinou také, takže jsem založil Shred Kids Cancer. Alex hraje na basu a miluje hudbu, takže jsem myslel, že bitva kapel bude dobrý nápad. Jsem šťastný, že to všechno tak dobře vyšlo. Chci lidem dál pomáhat."
Shavo dále poznamenal: "Fakt, že lidem pomáhám pro mě hodně znamená. Dostává mě, že tuhle akci uspořádal devítiletý chlapec. Pokud moje přítomnost lidem pomůže, budu tam. Kdo by nevěřil, že takový "důvod" pomůže vzniknout něčemu takovému? To je jako když děti v South Parku stavěli žebřík do nebe, aby viděli Kennyho [smích]. Samozřejmě jsem chtěl být součástí. Pokud máte gram dobrý kosti v těle, máte na to. Ti kluci mě inspirovali. Rád a často pomáhám. Je to moje životní cesta. Každý říká: 'Jednou se ti to vrátí'. Když můžu pomoci tak to udělám. Není to otázka toho 'Dostal jsem to tak to vrátím.' Neexistuje vůbec žádná povinnost. Kdyby nebyl System tím čím je, stejně bych pomáhal - zaručeně. Vždy budu dávat. Není o to o tom co dostanu nebo co mám."
Zajímavé bylo, že se akce konala v klubu Roxy, kde je Shavo jako doma. Se smíchem dodává: "Cítil jsem spoustu emocí ve chvili kdy jsem vstoupil. Je to první klub ve kterém jsem kdy hrál - 28. května 1995. Po 14 letech tu dělám porotce benefiční akce pro postižené rakovinou. Dokonce jsem seděl u toho stolu, kde seděli moji rodiče při mé první show!"
Shavo získal od AGBU cenu "community hero", za to, že je rádce (viz novinka z 12.03.09). Děti ho nominovali a dodává k tomu: "Bylo to lepší než vyhrát Grammy, beze srandy. Grammy je prostě průmyslová, společenská. Tohle bylo od dětí. Tohle ukazuje, že rozdíly se stávají. Nejlepší věc na světě je, když můžete někoho upozornit na rozdíl. Byl jsem opravdu dojatý, když jsem tam dorazil. Byl to úžasný pocit. Vím odkud pocházím. Ty děti mě nominovali a to je nejlepší."
Shavo prý nedavno dokonce promluvil ve "Flaunt My Pet" proti eutanázii zvířat a přivedl si s sebou svého psa jménem Chomp. "Každý je schopný velkých činů. Úspěch nemá co dočinění s penězmi nebo s čímkoliv materiálním. Úspěch je uvnitř. Co jsem udělal se Shred Kids Cancer mě naplňuje. To je úspěch." dodává Shavo.
Shavův projekt urSession.com prý roste. "Chci učit, pomáhat a zvyšovat uvědomění. UrSession je pro to platforma. Jsem ve významném bodu svého života. Jsem v půli mých 30. let a myslím, že jsem docela dobrým vzorem [smích]. Nejsem z toho nervózní nebo zděšený. Vážně chci pomáhat dětem. Právě pracuju s kapelou Chameleon Conductor. Můj mladší brácha a bratranec jsou v té kapele a dal jsem je na urSession.com. Nejmladšímu členovi je 19 a nejstaršímu 24. Jsem jim vzorem a pomáhám jim. Nejprve získáte znalosti, pak získáte moudrost a nakonec získáte porozumění."

Na stránkách Shred Kids Cancer najdete další 3 fotky se Shavem: první, druhá, třetí. Záznam jedné písně z Roxy najdete zde.


ned 21. čer 2009 18:49:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led 2009 20:33:24
Příspěvky: 569
Bydliště: Holy Mountains
Příspěvek Re: Shavo podpořil děti s rakovinou
No tak to se asi musel citit kdyz sedel tam kde sedeli jeho rodice.... a je od nej moc hezky ze pomaha takhle

_________________
Nikdo není dokonalý i hovno má své mouchy


pon 22. čer 2009 17:06:55
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Shavo podpořil děti s rakovinou
když to je TÁÁÁK dlouhý, že sem se včera zasekl v půlce a už prostě nemůžu dál :lol: ale každopádně je to od něho pěkný :D ale víc od toho kluka :) to je fakt týpek :)


pon 22. čer 2009 18:07:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Shavo podpořil děti s rakovinou
Jo je pěkný, že tam byl. Ten kluk je masér, ale určitě mu s tim musel někdo pomáhat... :D
Příde mi, že se tam Shavo nějak moc chvástá... No prostě sem nezaregistroval, že by kdo ví jak mega pomáhal... :D


pon 22. čer 2009 19:23:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz