Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:08:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Další
 Hra na hudební nástroje 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Hra na hudební nástroje
mmmm :) a je to tu :D sem právě nabitý elánem, který mi skýtá nově naučené sólo ze songu AC/DC - TNT a tak si říkám, že by bylo dobrý mět topic ohledně tipů, triků a rad co se hry na nějaký hudební nástroje týče :) už se tady pár blbin rozebíralo v Off-topicu... jednalo se o lazení a podlazení kytary... příspěvky najdete tady:
viewtopic.php?p=23053#p23053

mno... a jinak používám program Guitar pro, kterej je dost dobrej nejen na učení se hraní na kytaru, ale taky když člověka napadne nějakej riff, tak si to nemusí šmudlit na papír a může si to pěkně zapsat do tabulatury a klidně si k tomu vymyslet ještě solovou kytaru nebo cokoliv jinýho :)

samozřejmě se tady můžete chlubit svými úspěchy co se nově naučených, nebo klidně i starých naučených skladeb týče...

No a nějakej úvod od každýho hudebníka mezi vámi by se taky hodil :D takže já začnu...

Hraju na kytaru téměř 4 roky...začínal sem na takovej starej střep co sem popisoval v tématu Off-topic (akustika s rezavýma strunama a křivym krkem a nefunkční D strunou :D ) mno ale neodradilo mě to, a jelikož mě to hodně bavilo, tak sem si přes léto vidělal těžkou dřinou ve vinohradě na takový jedno SGčko...
Obrázek
od nějakýho týpka, kterej, jak sem pak zjistil, mě pěkně ošulil, protože ju prodával asi o 1000kč dráž než byla hodnota nové kytary...no, hold sem ještě nevěděl o co go... no...a to sem si tři roky tak hrál a říkal sem si že by to chtělo novou...a jelikož sem byl zamilován do jedné Ibanezky...tak sem si ju na vánoce pořídil...(tenhle obrázek už je v mým topicu v "představte se")
Obrázek

no a na ni hrávám doma, a na sg hrávám na bytě v brně...
k tomu mám doma takový zmetkovský kombo Marshall G15RCD
Obrázek
opravdu není o co stát...
a v brně mám jedno větší kombo Laney TF300
Obrázek
...což je 120W krám...ale taky docela na prt :/ napadá mě, že bysme tady mohli aj debatovat o vybavení, když by si někdo chtěl něco koupit...aby nedopadl jak já :D téměř pokaždý to stojí za prd co koupim ;)...

NO a v současné době bych si nejradši pořídil tuhle krásku:
Obrázek

co se týká dalšího vybavení mám tady pár káblů od Staggu, malej multiefekt Zoom 505II
Obrázek
jeden pás na kytaru z pytloviny :D home made ;) a druhej ručně tkaný ORX...velice kvalitní pás...je vidět na obrázku s mou Ibanezkou. No a co dál... používám většinou trsátka Jim Dunlop:
Obrázeknebo Obrázeka taky Obrázek
mno a to bude tak všechno... kufr na kytaru mám tenhle
Obrázek

no...a to je tak všechno co mě napadá :)... LETS JOIN! :rock:


úte 23. pro 2008 23:25:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 13:10:04
Příspěvky: 6093
Bydliště: Place inside my mind
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
Ta Ibaneza je pěkná ;-). A taky se jednoho krásnýho dne postavým nějakým solíčku....teť si maximálně troudnu na něco typ co je v Seek N strike.
Mno takže teť já :D

Já to taky šmolím přes Guitar pro ;-)...ale dodnes sem se nějak nenaučil zapisovat. Umím maximálně tak přidat nástroje :lol: . Tak kdyžtak mužeš poradit Jeremy ;-).

Jinak jako obsluha kytary mám 2 osoby....jako bassák...a jako guitarysta :D.

JÁ jako bassmen
Minulej rok v létě sem si vydělal svoje první peníze a jako to bejvá tak za své první peníze sem si pořídil svou první kytaru ;-)..teda spíš basskytaru pač sem byl (a porád sem vášnivej bassák :P ). Takovou staggovku:
Obrázek
To je ona ;-)...dodnes je to muj milášek ;-). Sic 4-strůna, ale říkali že na naučenií je to lepčí, do budoucna bych chtěl pětku :P . Akdyž už teda novou tak Ibanéézu!
Co se komba týče tak mám chudou třicítku Dimavery :-(. Ale na doma stačí :D...
Učil sem se songy od SOAD hodně, takže Suite pee,Know,Sugar,suggestion,spiders,Peephole,Darts,Needles,Deer Dance,Chop Suey,Toxicity,Aerials,Highway song,Hypnotize...možná bych eště dokupy splácal A.T.W.u., This Cocaine a možnááá Science. Pak něco od KoRn..určitě Blind, pač zbožňuju ten začátek, jak si to tam Filda vybrnkává :p..jo jo...kvůli takým okamžikům tu basu miluju!!! Teť bych určo dal i Roots bloody roots, Prohecy, Babylon, Seek N strike....pač to je stejný jako to co hraje Max. Eště bych toho pak sešmolil na basu dost no. Popruh na ni mám taky udělanej po domácku...takej růžovej xD popsanej různýma hovadinama. Na bassu hraju vyhradně prsty!
JÁ jako guitárista
Do těchto sfééér bych jako sám od sebe nikdy nevkročil. Ale formujem dokupy band a kámoš prostě že bude bassmen, že budem mít vě bassy, já mu říkal že to je kktina, no tak sem přes léto trénoval na takou taky seschlou akustiku někde z kámošovi půdy po babičce :D. Pak za prachy kerý sem si přes léto vidělal sem si kupil od kámoše kopii strata od Dimavery. Mohl sem mít krásný véčko od Stagga, ale ten krypl to prodal někomu inýmu, takže teť šmolím s tímhle výkvětem no. Co se týče kytarová aparatury tak eště větší bída...10W Dimavery. :D...celý to je v hrozným stavu, sem rád že to hraje. Nevím kdy novou no. Zas asi v létě. Popruh mám teťka novej a je to jediná věc od IBANEz :D.(černej)Obrázek.
Trsadlo taky Dunlop, totok 1mmObrázek.
Efekt taky teťka novej Pedál od DigiTech GrungeObrázek.
To je spis :D

A btw za kolik si kupoval to SGčko? :)

_________________

http://www.bandzone.cz/egofear - Life is abount muSIC
Fear is the mind-killer


úte 23. pro 2008 23:57:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
pěkný vyhulku :)... já SG koupil za 5500...ale jak říkám, nový koupíš za 4500 (v té době) a ten vůl mě nakecal, že to má perleť na hmatníku a takový voloviny (sem ani nevěděl co to perleť je) no, ale tak co... je to střep, ale hlavně že tohraje :)...tet na nu hrává Katka když u mě trénuje :)...

no a co se týká GP a zapisování do něj, tak je to docela jednoduchý... co ti na tom nejde? rytmika?...tam je důležitej ten takt ve kterym zapisuješ... základní je čtyřčtvrťovej... ty dvě čtyřky pod sebou ;)... a to znamená, že se ti do toho taktu vleze jedna celá nota... nebo dvě půlový... nebo čtyři čtvrťový...nebo osum osminových... atd :)... no a mimo jiné to znamená, že si na délku toho taktu 4x dupneš nohou, pokud si počítáš rytmus :)... no a dycky ti to musí vyjit plný ten takt... tam dole v guitar pru máš na liště takový kolečko, který je zelený pokud máš plnej ten takt jak má byt... i kdyby měl byt vyplněnej pauzama, který tam dostaneš zmáčknutim "R" ...no a notu zmenšíš např. z celé na půlovou zmáčknutím "+" a prodloužíš "-" mínusem :)... no... co ti tam ještě nejde? :D jo a ještě můžeš tečkou (nebo čárkou?) na numpadu "," prodloužit tu notu o čtvrt taktu... jinak zapisuješ normálně čísla pražců který držíš na příslušnou strunu z nihž ta horní je nejtenší a ta spodní nejtlustší (což už asi víš, když podle toho hraješ ;) ) no, takže tak :)


stř 24. pro 2008 0:18:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
Tyyyyyy jo, prvni tema, do ktere nemam co kecat :-D A ani cist se mi to nechce :)


stř 24. pro 2008 0:27:49
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
tak to bych měl dostat nějakou speciální cenu pro vítěze, ne? :lol:

jenom si počti... se něco dozvíš o kamarádech ;)


Naposledy upravil Jeremy dne stř 24. pro 2008 0:31:14, celkově upraveno 1



stř 24. pro 2008 0:30:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 13:10:04
Příspěvky: 6093
Bydliště: Place inside my mind
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
jj vím jak se zapisujou čísla...ale tamto sem ůbec nepochopil co si říkal :D:D..si to přečtu eště jednou a s GP při ruce :D

Max: Konečně :D....seš takej psychouš že ale tady určitě budeš něco psát :D

_________________

http://www.bandzone.cz/egofear - Life is abount muSIC
Fear is the mind-killer


stř 24. pro 2008 0:30:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
skus a pak dej vědět kdyby něco nebylo jasný... kamoša třeba taky nějak nebaví zapisovat to do té rytmiky :D někdy on hraje na kytaru a já mu to zapisuju :D to je teprv sranda :lol: ale moc těžký to neni


stř 24. pro 2008 0:34:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 13:10:04
Příspěvky: 6093
Bydliště: Place inside my mind
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
Já se to právě potřebuju naučit...ost užitečný to je...a právě bych si k těm svým riffíkům chtěl dodělat aj tu solovku třeba no.

_________________

http://www.bandzone.cz/egofear - Life is abount muSIC
Fear is the mind-killer


stř 24. pro 2008 0:44:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
no tak skoušej skoušej :) hraj si :D... odkoukávej z ostatních songů... :) takhle na dálku tě to nenaučim... chcelo by to kdybys měl něco konkrétního co chceš vysvětlit...tak to to pomoct můžu :)


stř 24. pro 2008 0:48:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Hra na hudební nástroje
Taky nemám čim přispět... Na nic nehraju bohužel. Jako malej sem chtěl hrát na housle (kolik mi mohlo bejt? tak 5 let?) ale rodiče mi to z nějakejch záhadnejch důvodů nechtěli dovolit... Sem teď moch bejt slavnej virtuóz.. *cool* Nebo taky ne.. :)


stř 24. pro 2008 10:22:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 98  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz