Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:23:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95  Další
 Knihy 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Knihy
Foxinbox píše:
Jinak teď na to tak koukám a to moje hodnocení je hodně subjektivní, já prostě obecně ráda čtu a nejsem schopná nějaké objektivnější kritiky, takže jestli někdo hledáte inspiraci, co si přečíst, mým hodnocením se radši neřiďte :D

Z toho si nic nedělej, já jsem na tom stejně :D

Za poslední dobu jsem nepřečetla nic, co by stálo za nějaký doporučení.

Konečně jsem si v knihovně vzpomněla na Alchymistu (P. Coelho) a bylo to zrovna volný, tak jsem si to půjčila. Vážně nevim, proč to spoustě lidí připadá tak úžasný, mně to celý lezlo místy dost na nervy. Ale je to knížka na jeden den (no, spíš tak na odpoledne, je vážně krátká), takže mě to ani tolik nemrzí. Jako nebyla špatná, ale něco mi tam prostě nesedí (nejspíš to bude autorův styl).

No a ty další věci, co jsem za poslední dobu četla, nestojí ani moc za zmínku (nějakej sci-fi román a tak podobně).

Na seznam knih, co si chci přečíst, si připisuju Navzdory básník zpívá :)


úte 16. črc 2013 23:43:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Tak asi každého z nás je to hodnocení subjektivní, protože o tom nemáme takové znalosti a nemáme tolik načteno, aby to mohlo směřovat do objektivna. :)

linda: Básníka si rozhodně přečti, překrásná knížka. :) Určitě si od paní Loukotkové přečtu ještě něco.

A co se týče Alchymisty, tak toho jsem četl nějak zkraje střední a darovala mi ho jedna lepší kamarádka na narozeniny, která to knížku naprosto zbožňovala, takže se mi to muselo líbit, no. :-D


pát 19. črc 2013 22:28:33
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Knihy
Dotaz na Maxe a spol.:
Jakou knihu od H. Murakamiho byste mi doporučili přečíst jako první? Jakože která je "nejlepší"? :)


ned 28. črc 2013 10:44:06
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Hm, těžko říct, s čím je nejlepší začít. Já začal u Kafky na pobřeží a líbilo se mi to strašně moc. Jak už jsem tu kdysi (myslím) psal, od něj máš víceméně dva takové druhy, které se občas tu víc, míň prolínají, buď je to hlavně o vztazích (Norské dřevo, Na jih od hranic na západ od slunce; Sputnik, má láska), kde nemáš žádné nadpřirozeno a nevysvětlitelno, a pak máš ty, kde je hodně nevysvětlitelna a vlastně ani nevíš, co se tam děje a proč se to děje, ale stejně je to zábava (Konec světa..., Afterdark), nebo se to dost prolíná a je tam od každého něco (1Q84, The Wind-Up Bird Chronicle, Kafka...). Takže docela záleží, co asi víc preferuješ. Jako takdle, podle mě, je to i vcelku jedno, čím začneš, spíš ti řeknu, které knížky od něj mám fakt strašně rád: The Wind-Up Bird Chronicle (ta ještě nevyšla v češtině, ale ingliš je tam lehučká a je to moje nej od něj, ale zase je docela dlouhá), Kafka na pobřeží, Konec světa & Hard-boiled Wonderland, Na jih od hranic, na západ od slunce, Norské dřevo. Ale zbytek je taky fajn. :) Tak ještě počkej, co ti řeknou ostatní.


ned 28. črc 2013 11:36:12
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Knihy
super, díky ;) teď už to rozhodování bude snad o něco snazší :D :)


pon 29. črc 2013 11:03:43
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Dlouho jsem nedělal update. :)

Osamělá holubice - Westerny mám obecně rád a tohle byl teda zásah na komoru. Epické téměř 900 stránkové drááma o cestě kovbojů za úrodnou půdou na severu. Rozhodně se to zařadilo mezi mé top knížky a momentálně se to marně snažím někde koupit. Má to ještě 3 pokračování, tak už se na ně těším. 5*!

Pád (od Camuse) - Meh, na tyhle filozofické knihy asi nebudu. Pár zajímavých myšlenek tam bylo, ale celkově prostě meh. 2,5*

Pan Kaplan má třídu rád - Byla to zábava. Humor postavený čistě na hraní si s češtinou (původně samozřejmě angličtinou, překladatel se však musel činit). 4* Zjistil jsem však, že knížka vyšla ještě od jiného překladatele (já četl od Eisnera) a údajně je jeho překlad mnohem zdařilejší, tak to si pak budu muset taky přečíst. :)

Nikola Tesla (od Seifera) - Moc zajímavá biografická knížka o vizionáři a géniovi Teslovi. Člověk se o něm a tak celkově o jeho vynálezech i o vynálezcích tehdejší doby hodně dozví. Autor taky popisuje vztahy a soudní pře a podobně. Píše to teda dost subjektivně, takže na některé háže špínu, jiné obhajuje a já nemůžu posoudit, do jaké míry má pravdu, ale prostě celkově to bylo strašně zajímavé. Kdyby někoho zajímal tento vědátor, určitě si přečtěte. 4*

Milovaná - No, nic moc. Magický realismus mám rád, ale tady mi přišel docela na obtíž. Knížka o černoších a jejich trápeních protkaná trochou mystična a nadpřirozena, osobně by na mě kniha mnohem víc zapůsobila, kdyby tam to nadpřirozeno nebylo. Bylo to poměrně pěkně napsané, ale nic moc pro mě, no. :) 3,5*

Sobecký gen - Strašně zajímavý pohled na úlohu genů v našem životě. Člověk by si to potřeboval přečíst minimálně 3x, aby všechno pobral, ale odnesl jsem si z tama poměrně dost a s autorem se v podstatě velmi shoduji. 4*

Tak to je šecko. :)


pon 07. říj 2013 19:17:48
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Zase jsem dlouho neupdatoval a vy už se nemůže dočkat, tak jdu teda na to! (Čte to vůbec někdo? :D)

Poslední hrdina - Jedna z nejlepších Pratchettovek, co jsem zatím četl. Stříbrnou hordu jsem měl moc moc rád, tahle kniha je převážně o nich, takže moc líbilo. :) 5*

Noční jezdec, Sedmý muž a Dcera Dana Barryho - Maxe Branda mám holt rád, tahle série je fajn. Nic víc k tomu netřeba, stejnak to nikdy číst nebudete. :D

Nevídaní akademikové - Ale jo, nebylo to špatné. Počátky fotbalu po Pratchettovsku. Sráž byl fajn, trošku mě mrzelo, že tam Mrakoplaš prakticky nevystupoval. Každopádně poslední z jeho linie. Musím se rozhodnout, kterou půjdu teď. :) 4*

Série První zákon - Nejlepší fantasy, co jsem zatím četl. (Ale moc jsem jich teda nečetl. :D) Každopádně se mi velmi líbilo, že tam v podstatě nebyla kladná postava. Všechny postavy sledovaly vlastní zájmy a za těmi si šly, i když mnohdy to vyústilo do dělání správné věci. Tak nějak to je i v reálu. :) No a celkově se mi líbilo, že ten příběh nebyl až moc jednoduchý, ale zároveň nebyl ani překombinovaný a člověk se v tom neztrácel. Pro fanoušky fantasy určitě doporučuju. (Má to jen 3 díly, takže žádné čtení na extra dlouho jako některé jiné ságy.) 5*!

Jatka - První díl ze série, kde vystupuje Jack Reacher. Možná někdo z vás viděl film Jack Reacher, který je ale natočen podle jiného dílu. Každopádně to nebylo zlé, hlavní hrdina je takový superman trošku, dvoumetrový chlápek, který ale není jen hora svalů, ale má i mozek. Řešení případu mě zajímalo a dokázalo mě to vtáhnout, ale jestli si přečtu ještě něco, to nevím. 4*

Druhé město - Od Ajvaze první věc, co jsem četl, a podobnou knížku jsem asi ještě nečetl. Děje se tam strašně moc podivných věcí, člověk si klepe na čelo, co to vymýšlí za hlouposti, ale po dočtení a ohlédnutí se zpět, jsem pociťoval veskrze kladné pocity a tak celkově na mě ta knížka fakt dobře zapůsobila. A to jsem se do čtení mnohdy musel nutit. Inu, opravdu zvláštní knížka. :) 4*


sob 07. pro 2013 15:02:45
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
Maxi já to čtu, ale dneska se mi teda už fakt nechce, stejně jako se mi nechce updatovat moje načtené věci :D (beztak všemu dycky dám minimálně 3,5 hvězdiček, já sem docela vděčnej čtenáš :lol: )

_________________
Obrázek


ned 08. pro 2013 22:50:43
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Knihy
Začal sem číst Bibli. Sem asi na 21% :-D Ale nevím jestli je to i s Novým zákonem nebo ne... Prostě mě vždycky zajímalo, jak je to psaný, co je tam psaný atd. Stáhnul sem si nějakou novou verzi na čtečku... No a celkem mě to překvapilo... Genesis se čte dobře, ale řikám, že toho moc nenačtu a je to teda asi jedna z nejnemorálnějších knížek, kterou sem zatím četl... :-D
Beru to spíš jako studium historie. Člověk chodí po pomátkách, všude ti svatí, historii Živů vlastně vůbec neznám, takže po týhle stránce mi to něco dává, toť vše.... Ještě bych si někdy docela proštudoval Korán pro srovnání...


sob 26. dub 2014 10:46:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Taky jsem to asi tak před rokem rozečetl. Skončil jsem na 18%, to se prostě nedá číst. Je to po všech stránkách špatná kniha. :D Jako historická je to moc stručné a tak celkově se o historii vlastně nic pořádného nedozvíš, když by to člověk bral jako fikci, tak to je úplný propadák. A je fakt, že Bůh je kurva všech kurev. :) Jinak Nový zákon tvoří asi tak jednu čtvrtinu celé Bible, tak možná pak skočím na něj jen.


sob 26. dub 2014 10:59:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz