Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 20:18:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 95  Další
 Knihy 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Kingisti, kterou knížkou bych měl začít? Nebo je to jedno a ať sáhnu po čemkoliv, co je u něj považováno za lepší, mělo by se mi to líbit? :)


ned 03. úno 2013 17:05:07
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
No jako doporučuju začít něčím míň hororovým, nebo kde se aspoň nevyskytuje nějaké to nadpřirozeno (některým lidem to totiž občas ze začátku nesedí), napadá mě třeba Misery, to je výborná knížka, teda pokud si neviděl film a chtělo by se ti to i přesto číst. To samé Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank...
Hmm, teď si zhruba prolítávám bibliografii, tak bys mohl zkusit třeba ještě Dlouhý pochod, Žhářka, Řbitov zviřátek (tam je nějaké to nadpřirozeno, ale tahle knížka je prostě klasika a je dobrá). Jinak teď nedávno vyšel oficiální Dallas 63, já to ještě nečetla, ale mělo to výbornej ohlas od kritiky i veřejnosti.
Pak kdyby se ti nejdřív chtělo do povídkových knížek (ty já mám děsně ráda), tak třeba Čtyři roční doby, tam je skvělá povídka Nadaný žák.
Jako dál už asi nebudu zatím psát, bo ti tu nakonec vypíšu všechno ,co sem četla :D , ale jestlis tu Misery neviděl, tak tu si určo přečti jako první :)

_________________
Obrázek


pon 04. úno 2013 11:12:24
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Uhm, uhm, díky. Už jsem se ptal i na jiných místech a tam mi doporučili ten Řbitov, Osvícení, To nebo Nezbytné věci. Misery jsem neviděl teda. A povídky moc nemusím teda. :) Tak uvidím, co si dám jako první. :)


pon 04. úno 2013 14:14:22
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
Knížku To sem taky chtěla napsat, ale zas ona je celkem dlouhá, takže pro začátek bych zvolila něco trochu kratšího, aby se do toho člověk dostal. Osvícení sem nedoporučovala skrz to, že si asi určitě viděl film, navíc já to taky ještě nečetla, ale mám to v plánu, jako celou jeho bibliografii :D

No jako uvidíš, jak se ti do čeho bude chtít, nicméně Misery je prostě geniální, má to cca 300 stran, takže za chvíli bys to měl přečtené a uviděl bys, co dál :)

_________________
Obrázek


pon 04. úno 2013 14:28:00
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Dobrá, dobrá. :) Ono to Osvícení se prý v hodně věcech od filmu liší... Navíc film jsem viděl naposled někdy před hodně rokama už. :)


pon 04. úno 2013 15:48:37
Profil
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
Já vím, sem na to nedávno zrovna narazila v knihovně, ale to sem ještě dočítala Temnou věž a do dalšího Kinga se mi nechtělo už. Si to asi přečtu někdy před vydáním toho sequelu (Doctor Sleep).
A asi někomu odcizím čtečku, jinak nevím, jak si to všecko naplánované přečtu :D

_________________
Obrázek


pon 04. úno 2013 16:49:47
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Asi už to víš, ale má prý letos vyjít i další díl Temné věže.


úte 05. úno 2013 20:04:23
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Knihy
Maxipes Fík píše:
Uhm, uhm, díky. Už jsem se ptal i na jiných místech a tam mi doporučili ten Řbitov, Osvícení, To nebo Nezbytné věci. Misery jsem neviděl teda. A povídky moc nemusím teda. :) Tak uvidím, co si dám jako první. :)

Misery jsem asi nečetla, ale ty ostatní čtyři jsou super :)

První věci, který jsem od Kinga četla, byly Prokletí Salemu a Holčička, která měla ráda Toma Gordona. Prostě jsem přišla do knihovny a popadla první dvě, co mi přišly pod ruku :)

Teď už jsem od něj hodně dlouho nic nečetla, sice mi to trochu chybí, protože on dokáže čtenáře opravdu vtáhnout do děje, ale zase mám klidnější noci :D


úte 05. úno 2013 21:33:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Knihy
Tak všecky knížky co tu byli jmenovány od Kinga sou super samozřejmě :)

Max: Jj, ono to v originále vyšlo už loni, takže ten český překlad se dá čekat někdy letos :)

_________________
Obrázek


úte 05. úno 2013 23:33:17
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
mike sullivan píše:
včera jsem si chtěl v Neoluxoru koupit Velkýho Gatsbyho v originále a prej vyprodáno, čímž mě vůbec nepotěšili... holt si to koupim až v červnu :D


Můžu mít dotaz? Proč by si tu knížku chtěl někdo kupovat? :-? :haha:


ned 10. úno 2013 12:33:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 95  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz