Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:58:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95
 Knihy 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Knihy
Jo jo, když sem dočetl k Mojžíšovi, tak mě to ještě bavilo. Příběh o Josefovi je pěkný... Ale pak začnou ty kázání, co se má jak dělat, zákony, oběti, to sem přeskakoval... A právě je tam toho přeskakování docela dost...
Imho ta knížka pěkně vypovídá o tehdejších hodnotách a poměrech. Pozice ženy, otroci, majetkový poměry atd....
Teď jsem v té knize od D.. Deuteronómium? Vypadá to, že tam znovu opakují konec té předchozí sekce, ale doufám, že se tam brzo dostanu k soudcům a začne to být čtivější..
Ono se ta kniha asi nedá až tak brát jako kniha na čtení, resp. je dobré si přečíst něco jako http://cs.wikipedia.org/wiki/Bible_a_historie Pak mi dává smysl, proč je psaná tak divně, některé věci se tam opakují, jiné moc nesedí nebo si dokonce protiřečí s jinými. Prostě taková sbírka starých textů.. Ale už jen ten pocit, že je ten text tak zatraceně starý a určité věci prostě vypovídají o nějakých poměrech doby je prostě zajímavý...
No a konečně trochu chápu kdo byl Abraham, Izák, Jákob... Tohle je zajímavý: http://www.kubak.cz/Bible/Rodokmen.htm


sob 26. dub 2014 11:13:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Knihy
Jo, jako z toho hlediska, že člověk vidí ty poměry a podobně je to vcelku poučné, stejně tak když člověk lépe pozná ty postavy a příběhy, o kterých stále slyší. Ale nic víc v tom nevidím a řekl bych, že z té doby je pro pochopení tehdejších poměrů a historie plno zajímavějších knih. :)
Potíž taky je, že jsem už téměř všechno zapomněl, takže si ty postavy už zase vůbec nepamatuju. :) Je jich tam moc a často se jen mihnou.


sob 26. dub 2014 11:19:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 942 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz