Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:07:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Výstavy, muzea a další výlety... 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Výstavy, muzea a další výlety...
Jelikož poslední půl rok docela pravidelně randím někde po kulturních památkách, chybí mi tu trochu tohle téma. Takže když půjdete na nějakou zajímavou výstavu nebo něco podobného, dejte vědět...

Já byl v pátek na Noci kostelů a v sobotu na Olšanech... Docela hukot... Navštívili sme Sv. Ludmilu na Míráku a na Vyšehradě baziliku sv. Petra a Pavla. S výkladem historika a přístupem i do míst, kam běžně nepouštějí, prostě super večer.. Na Vyšehradě je i expozice monstrancí a dalších hodně zajímavejch kousků (asi je to tam pořád, když mají zrovna otevřeno?)...
No a Olšany mě dost překvapily, určitě doporučuju zajít do té staré části... Hrobky z 19. století, sochy,.... nádhera... Hodně smíšený pocity na tom místě.. Jsou tam docela skvosty a zároveň je to všechno hodně zničené a zdevastované a k tomu porostlé vegetací... Nejlepší park v Praze :-D

Příští víkend se chystáme na muzejní noc... Jen naplánovat tak zajít, protože všude budou asi mraky lidí...

Teď je to sice pase, ale předminulý víkend sme vychytali národní galerii - měli akci Schwarzenberský palác a Šternberský palác za jedno vstupné... Takže sme to měli během 2 víkendů na cca 2x3 hodiny a byli sme přeobrazovaný :-D Ale měli i fajn zajímavý výstavy (zbraně, hadry, archeo)...


ned 03. čer 2012 16:21:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
Vlákno se nechytá, hmm... :-D Tak já si tu budu psát sám.. :-D

Sme byli včera na tý muzejní noci... Svym způsobem hrůza :-D Nechápu ty lidi vůbec... Některý ty vstupy nejsou vůbec drahý a oni se tam musí nacpat všichni právě v jeden den a stát hodinový fronty...
My sme vlastně nakonec byli jen na Vítkově, tam se ty lidi rozptýlili a bylo to dost v pohodě. Viděli sme západ slunce z vyhlídky... Ale jinak sme chtěli do synagog a tam byla mega fronta už nějakých 40 minut před otevřením... Podobný u Hrdličkova muzea.. Takže sme se tak courli Prahou a zašli ještě do nějakýho moderního umění, což bylo svym způsobem taky zajímavý... :-D
Tady asi nikdo nebyl včera někde?


ned 10. čer 2012 9:42:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. kvě 2011 22:12:20
Příspěvky: 1250
Bydliště: SKARO
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
O muzeích mi ani nemluv. :) V páteček jsme byli na výstavě mincí se školou, totální zevlařina doplněná ještě početními úlohami, kde základem byl převod měny mezi tolary, groši a zlatými. Nebyly tam ani židle a celá ta výstava se skládala z půlhodinového kecání v jedné místnosti + to počítání. Děsná nuda. :D


D_M píše:
Nechápu ty lidi vůbec... Některý ty vstupy nejsou vůbec drahý a oni se tam musí nacpat všichni právě v jeden den a stát hodinový fronty...


Neříkej mi, že tě to tady ještě překvapuje. :D

_________________
we're all gonna die


ned 10. čer 2012 9:49:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
Jé mince, to by mě bavilo... :-D

Jako my sme chtěli jít do těch synagog... Moc se v tom jejich vstupném nevyznám, ale na webu mají cenu 300 Kč za dospělého!!! :-D Na to sem jim vys... Ale udělali to tak vychcaně Žiďáci, že neotevřeli už v 19h, jako všechna ostatní muzea, ale až ve 22:30 :-D Takže se tam stejně nedostanou všichni...
Frontu sme stáli jen jedou - 30m na rozhlednu na Vítkově...
Do ostatních muzeí půjdem stejně jindy, poslední půl rok sme skoro každý týden někde no.. :-D


ned 10. čer 2012 10:09:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
No hele, u těch synagog se fakt nedivim, tam je to opravdu strašně drahý :D Nevim, proč to nemaj aspoň o něco levnější... ale viditelně jim to prosperuje i tak, chodí tam dost cizinců, řekla bych...

Já ti chtěla navrhnout, abyste se šli podívat na Karlák, ale pak jsem si řekla, že je to asi moc pochmurný a že by se vám to nelíbilo, tak jsem si to rozmyslela :)

Jinak já nikde nebyla, nebylo s kym a hlavně bych měla problém dostat se domu...


ned 10. čer 2012 11:17:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
Tak já jen nakouknu, pozdravím a zase půjdu. :-D

Někde v muzeu jsem byl naposled snad s gymplem právě někde u těch Žiďáků. Ale našel jsem tam mezi židovskými obětmi jméno, které hodně připomínalo moje příjmení. Od té doby jsem na vážkách, páč buď je mé jméno původem německé, nebo židovské... Ach, ty paradoxy. :-D

Jinak fakt nikde nechodím, muzea a historie mě ukrutně nebaví, maximálně tak bych zašel na nějakou uměleckou výstavu, ale většinou se na to nakonec stejně vyseru. :) Chtěl jsem onehdá jít na výstavu Lubomíra Typlta (textař WWW), ale stál jsem na druhé straně Václaváku, než byla ta galerie, neměl jsem moc času, tak jsem se na to vysral. :) Ale to je asi tři roky zpátky, od té doby jsem se ani nikde nechystal. :)


ned 10. čer 2012 11:52:36
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
Co že je na Karláku? Kolem Karláku bylo právě otevřeno docela dost institucí (Hrdličkovo, Chlupáčovo, mineralogie, Antonín Dvořák, policejní, botanická...)

Jako za poslední půlrok a něco sme byli skoro každý víkend někde, ale počítám třeba i Kunratický les s návštěvou tamní zříceniny hradu... Myslel sem si, že to hodně poleze do poněz, ale docela se dá i občas leccos vychytat - slevový akce, např. v muzeu A. Muchy nabízí vstupenku do muzea Kafky za 50% a obráceně... Největší žrout peněz je stravování.. V Praze zajít do restaurace na smažák pro 2 osoby = necelých 400,- v hajzlu...


ned 10. čer 2012 12:15:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
D_M píše:
V Praze zajít do restaurace na smažák pro 2 osoby = necelých 400,- v hajzlu...

Tak si vezmu z domu rohlíky s paštikou a je po problému :D

_________________
Obrázek


ned 10. čer 2012 13:31:21
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
D_M: já myslela ten koncentrační tábor: http://www.heydrich70.cz/. Sama se tam chystám od otevření, ale zatim jsem se tam nedostala, snad mi to vyjde příští tejden. Taky se zapojili do tý Muzejní noci.

Jo, s tim stravováním to je špatný, to věřim, no...


ned 10. čer 2012 13:41:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Výstavy, muzea a další výlety...
Jo rohlíky, to je ta pravá romantika :-D Tak jasně, že po restauracích nechodíme pořád, ale někdy to prostě jinak nevyjde. Kupodivu pak ty fastfoody vychází mnohem levněji...

A za ten koncentrák dík, ani nevím, že to tam někde je.. Vstupné zdarma, super.. Jinak by mě to ani nelákalo... :-D


ned 10. čer 2012 14:53:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz