Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 29. dub 2024 2:49:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
 Oscar 2009 + 2010 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Oscar 2009
rizek píše:
vim co myslis...samozrejme je to odmena za praci tech lidi a casto take velmi zaslouzena..to ze se tim film "chlubi"? proc ne kdyz ziskal takove prestizni oceneni

To jo, to máš pravdu.

Jinak teda já nevim, proč je Oscar považovanej za tak strašně prestižní ocenění, když tam jde hlavně o anglicky mluvící filmy (na ty jiný jazyky je snad jenom jedna kategorie, ne?).
Jediný, co mě napadá, je to, že se tam točí nejvíc peněz...

MaxFriik píše:
No jo, tak obcas je to dobre, ale stejne jsem naprostou vetsinu mych nejoblibenejsich filmu/kapel objevil jinak, nez diky nejakemu oceneni. Vlastne si ted ani na nic nevpomenu :)

Jo, já taky. Nejčastěji to bylo na doporučení známých, nebo jsem si o tom někde přečetla (u filmu např. v souvislosti s příběhem samotným, ne v souvislosti s oceněními).


stř 25. úno 2009 0:22:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Oscar 2009
linda píše:
rizek píše:
vim co myslis...samozrejme je to odmena za praci tech lidi a casto take velmi zaslouzena..to ze se tim film "chlubi"? proc ne kdyz ziskal takove prestizni oceneni

To jo, to máš pravdu.

Jinak teda já nevim, proč je Oscar považovanej za tak strašně prestižní ocenění, když tam jde hlavně o anglicky mluvící filmy (na ty jiný jazyky je snad jenom jedna kategorie, ne?).
Jediný, co mě napadá, je to, že se tam točí nejvíc peněz...

MaxFriik píše:
No jo, tak obcas je to dobre, ale stejne jsem naprostou vetsinu mych nejoblibenejsich filmu/kapel objevil jinak, nez diky nejakemu oceneni. Vlastne si ted ani na nic nevpomenu :)

Jo, já taky. Nejčastěji to bylo na doporučení známých, nebo jsem si o tom někde přečetla (u filmu např. v souvislosti s příběhem samotným, ne v souvislosti s oceněními).

myslim ze to tak je, v cizojazycnych byl prave ten Valcik, ktery, proto zrejme nebyl v tech animacich, coz lezi D_Movi v zaludku :)

tak je to hlavne americka cena, proto anglicky mluvici - oscar ma hlavne historickou tradici


stř 25. úno 2009 0:38:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Oscar 2009
rizek píše:
myslim ze to tak je, v cizojazycnych byl prave ten Valcik, ktery, proto zrejme nebyl v tech animacich, coz lezi D_Movi v zaludku :)

tak je to hlavne americka cena, proto anglicky mluvici - oscar ma hlavne historickou tradici

No právě -- je to americká cena, tak proč je považována za tak prestižní? Ale asi to teda může souviset s tou tradicí.


stř 25. úno 2009 0:47:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Oscar 2009
linda píše:
rizek píše:
myslim ze to tak je, v cizojazycnych byl prave ten Valcik, ktery, proto zrejme nebyl v tech animacich, coz lezi D_Movi v zaludku :)

tak je to hlavne americka cena, proto anglicky mluvici - oscar ma hlavne historickou tradici

No právě -- je to americká cena, tak proč je považována za tak prestižní? Ale asi to teda může souviset s tou tradicí.

poprve 1929


stř 25. úno 2009 0:50:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Oscar 2009
No tak to má dlouhou tradici, to je pravda :)

Před chvílí jsem si ale uvědomila, že i já dám občas na ocenění -- u knih. To se přiznám, že když v knihovně váhám, jestli knihu chci nebo ne a všimnu si, že autor dostal třeba Pulitzerovu cenu, tak se pak spíš rozhodnu, že ji chci :D

A mám jeden dotaz, to mě taky napadlo před chvílí. Co je výprava? Oscar se udílí třeba za jakousi výpravu, co to je? :D


stř 25. úno 2009 1:26:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Oscar 2009
výprava je řekl bych to, jak ty záběry vypadaj... kostýmy, rekvizity, prostředí... řekl bych atmosféra filmu vzhledem k jeho tématu? Možná si vymýšlim, ale to si myslim :D kdyžtak mě opravte *mrk*


stř 25. úno 2009 1:51:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Oscar 2009
Dík, zní to docela pravděpodobně :D


stř 25. úno 2009 2:11:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Oscar 2009
Narazila jsem na jeden článek, možná to bude někoho zajímat :D
http://kultura.ihned.cz/c1-34680320-osc ... hollywoodu


stř 25. úno 2009 11:58:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. úno 2008 23:17:49
Příspěvky: 2523
Bydliště: slovensko
Příspěvek Re: Oscar 2009
Jeremyrook píše:
výprava je řekl bych to, jak ty záběry vypadaj... kostýmy, rekvizity, prostředí... řekl bych atmosféra filmu vzhledem k jeho tématu? Možná si vymýšlim, ale to si myslim :D kdyžtak mě opravte *mrk*



jj malo by to byť niečo takéto ako jeremy spomínal, kostýmy, rekvizity a spol... :)

hej a čo máte proti "tajtniku" :lol: ...ked som ho videla prvý krát rumázgala som ako dement.. :D

_________________
Obrázek


stř 25. úno 2009 12:19:59
Profil
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Oscar 2009
linda píše:
Narazila jsem na jeden článek, možná to bude někoho zajímat :D
http://kultura.ihned.cz/c1-34680320-osc ... hollywoodu

jo tim jsi krasne nakousla, dalsi vec o kterem tam neni ani zminka - v cenach se odrazi i soucasna "NALADA"...v dobe "krize" jsou ocenovany spise tyto filmy - krasne to je rozebrano v tom reflexu, jakmile bude online ten clanek tak ho sem hodim...

promita se do toho nalada soucasneho sveta, lidi chtej v dobre krize videt neco takoveho ;) nejaky pribeh, ktery dopadne dobre, pritom to nebude hovadina (jako Mamma Mia)

Mimochodem je tam v tom tvem i o milionari, aby zase D_M nepsal ze to je blbost :)

¨Je to kouzlo vyrůstající z nekončících možností techniky, která stejně jako dříve, dnes pouze dokonaleji, vytváří iluzi reality. Milionář ze slumu okouzluje nejvíce tím, že napíná tyto možnosti do nejzazších mezí. Nikoli kýčovitý příběh o lásce a štěstí, nýbrž technika jako film a film jako technika jsou nejdůležitější zvěstí Milionáře.


stř 25. úno 2009 14:14:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz