Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 13. kvě 2024 21:44:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Podpořte právo na vzdělání! 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Podpořte právo na vzdělání!
Před necelým týdnem mi přišel od AI email, odkazující na tuto stránku.
Chtěla jsem vám to sem dát dřív, ale úplně jsem na to zapomněla.

amnesty.cz píše:
Podpořte právo na vzdělání - napište úřadu ve Vašem kraji

Požadujte zmrazení zápisů prvňáčků do bývalých zvláštních škol. Tam totiž končí i zdravé děti, která pak získají nedostatečné vzdělání.

Stovky romských dětí budou od dnešního dne chodit k zápisu na základní školu. Amnesty International se obává, že příliš velké procento z nich bude zapsáno do škol a tříd určených pro děti s "lehkým mentálním postižením". To má zásadní dopad na kvalitu vzdělání, které tyto děti dostanou. Ve srovnání s žáky běžných základních škol se toho totiž naučí méně, což omezuje možnosti jejich dalšího studia, zaměstnání a zapojení se do společnosti.

Amnesty International chce tento bludný kruh přerušit. Proto se obrací na Ministerstvo školství a krajské úřady, jakožto zřizovatele bývalých zvláštních škol (dnes základních škol praktických).


No, když nic jiného, aspoň budou vědět, že nám to není lhostejné :)


pát 22. led 2010 2:03:57
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
jo, to je dobrej krok... šak aj kocáb to myslim promýšlí, navrhnout, že by romský rodiny dostávali dávky jen když budou děcka posílat do školy... rozhodně sem pro... sice žádnej dopis asi psat nebudu, ale co už :D


pát 22. led 2010 3:45:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
No, já ten dopis nechápu :) Jako souhlasim, že zvláštní školy nejsou zrovna nejlepší, v praxi skutečně vytvářejí a sdružují vudoucí podsvětí - znám příklady z praxe. Nevim, ale snad existujou i školy pro spešl nadaný? Nevidim v zásadě nic špatnýho na tom, že existujou školy pro pomalejší. Logicky by se jim tam mělo dostat lepší péče a ve výsledku i vzdělání než na normální škole, kde neni prostor proto, aby se tolik věnovali jednotlivci.
Kdo rozhoduje o tom kam to dítě má jít přesně nevim. Asi školy? Pak je na rodičích, aby si vydupali správný zařazení. Když s tim nesouhlasej, určitě můžou zajít do nějaký pedagogickopsychologický poradny, kde by jim měli objektvně a podle testů říct, jak se věc má. To že se rodiče nestaraj a je jim jedno kam ty děti pošlou je věc jiná.


pát 22. led 2010 10:12:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
No ty jsi to evidentně vůbec nepochopil. :) Tam jde o romské děti, které jsou tak nějak automaticky dávány do zvláštních škol, čímž se tvoří bludný kruh a proti tomu se tam právě bojuje...


pát 22. led 2010 10:16:57
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
Jak je možný, že sou automaticky dávaný do zvláštních škol? Tak když s tim rodič nesouhlasí, tak to má nechat posoudit někoho ne? Přece když to dítě nastupuje, tak jde k zápisu, kde učitelka posoudí....
Mmt... Jako že by ze zákona měli všechny romský děti jít rovnou do zvláštních škol? Bez posouzení toho na co maj? Já to fakt nechápu...


pát 22. led 2010 10:24:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
To já nevím, proč jsou tam dávány, buď jsou fakt blbé, nebo jsou učitelky rasistky. :)


pát 22. led 2010 10:36:25
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
Njn, ale teda nevim čeho se touhle akcí má docílit? Zákon se nezmění. Jedině na to upozorněj... Ale pořád to bude na rodičích, aby když s tim umístěnim nesouhlasej, aby nechali to přeřazení posoudit někoho odbornýho. Pak nevěřim tomu, že by je odborníci rasisticky hromadně přeřazovali.


pát 22. led 2010 10:41:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mr. Jack
Mr. Jack
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 23:34:57
Příspěvky: 5421
Bydliště: Blatná
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
MaxFriik píše:
To já nevím, proč jsou tam dávány, buď jsou fakt blbé, nebo jsou učitelky rasistky. :)

to první...aneb má zkušenost z nedávné náslechové praxe :happy:


pát 22. led 2010 12:55:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
Jo, přesně tak, tvoří se bludný kruh. A ty učitelky jsou mnohdy asi opravdu blbý.
Žádnej zákon na to neni, pochopitelně, jak tě to mohlo napadnout, D_M :)
Názornej příklad toho, co se děje, najdeš tady: http://www.zmenimeto.cz/ -- ta třetí postavička -- to je příběh z naší republiky.

Jeremy: tak nemusíš posílat dopis, můžeš poslat mail, dokonce tam máš doporučený znění :)


pát 22. led 2010 13:34:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Podpořte právo na vzdělání!
Františka semlel systém no. :) Pořád ale nevidim proč bych měl někomu psát. Nevidim co by se mělo změnit. Tohle mi příde jen jako jeden sice smutnej případ, ale co jako? Učitel na ZŠ ho nezvládal, tak ho přeřadil. Píšou tam, že pak ped-psych poradna doporučila jeho návrat... Tak před tim musela doporučit jeho přeřazení do zvláštní ne? Všechno je podle mě v pořádku. To že pak neuspěl v závěrečnejch písemkách - tak to je snad jediná chyba kterou vidim, když ho vraceli do normální ZŠ, měli to nějak správně načasovat nebo promyslet, jestli to zvládne. Že pak nezapadl mezi novými spolužáky... Come on... :) Neni ani první ani poslední, děti sou bestie.


pát 22. led 2010 13:52:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz