Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 10:57:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
 Kdo jsme? 

Kdo jste? Bytost:
schopná sebereflexe a zamyšlení nad danou věcí 44%  44%  [ 7 ]
která bere své názory za objektivní 0%  0%  [ 0 ]
která bere své názory za subjektivní 31%  31%  [ 5 ]
která své názory a sebe sama radši neřeší 25%  25%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 16

 Kdo jsme? 
Autor Zpráva
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Kdo jsme?
To je zajímavý :) Tohle jsem si vždycky přála, ale nevim, jestli se do toho někdy pustim :)
Tak doufám, že tě to jen tak nepřejde a že se podělíš, kdybys zjistil něco zajímavýho! :)


sob 27. dub 2013 22:43:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Kdo jsme?
Já sem před nějakým časem i uvažoval o tom, že bych si někoho zaplatil, aby to zpracoval... Sice se dá najít někdo za docela přijatelnou cenu v řádu tisíců, ale udělá třeba jen otcovskou linii, ne celý rozrod... Takže to zatim zkusim sám, dost mě to baví.. a pak se uvidí...
Myslím, že nic moc neobjevím :-D Zatím můj nejzajímavější nález je nějaká pra-pra-pra-pra-babička u níž je úváděno jako rodiště Praha a nic víc.. No a pak na jednom záznamu z matriky bylo najednou v závorce víc... "z nalezince"... :-D
Jinak mi třeba přišlo "zajímavý", že u prapra děda pocházel z min. 5 dětí, ale jen 2 z nich se dožily více jak 24 let... Atp no...


sob 27. dub 2013 22:57:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Kdo jsme?
no, ono do začátku 19. století to není těžký najit, páč hitler za druhé světové všechny nutil dokázat, že čtyři generace před nima nemají v rodině žida... já se docela často dívám do rodokmenu z matčiné strany a babiččiné strany... akorát mě štve, že tam není třeba název trvalýho bydliště nebo tak něco... to je pak až později ve 20. stol a to je nuda.... akorát spíš by mě zajímal otcův rodokmen... tak se do toho možná taky jednou pustim :)


sob 04. kvě 2013 11:40:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Kdo jsme?
Jeremy: Jo, maminčin táta (můj děda) ho měl taky, jeho rodiče ho tenkrát museli vypracovat, ale prý se to vyhodilo někdy když mamka byla na střední asi, škoda no, ráda bych to viděla.

_________________
Obrázek


sob 04. kvě 2013 12:45:16
Profil ICQ
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Kdo jsme?
jo, tak nějak to dopadlo asi s víc rodokmenama, který nás nutil vypracovat hitler... a je to hafo škoda, já myslim, že tam nějak podobně to bylo s otcovym rodokmenem...


sob 04. kvě 2013 14:04:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Kdo jsme?
Četl sem, že to co se dělalo v těch letech 194X bylo jen na žádost v případě, že chtěl člověk... studovat, dělat ve státní správě atp... Že by se to dělalo plošně nevím.
Každopádně šlo myslím o zhotovení "kopií" rodných listů těch předků. Výtahy z matrik... No a v těch matrikách většinou bývá u jednotlivých narození poznamenáno, že tehdy a tehdy se dělal výpis... U spousty lidí tedy je datum 194X ale i další...
Problém ovšem spočívá v tom, že neznám moc lidí, kterým by se tyhle rodné listy ze 40. let... Považuju za štěstí, že se mi vůbec dochovalo pár listů z babiččiný strany... Rozhodně se nedochovaly všechny...
Info v nich shledávám docela přesné... Jen sem zjistil, že je dobré si projít i bratry a sestry jednotlivých narozených, protože u nich občas bývá nějaké další info... Prostě nepsali všechno ke každému...

Jinak v bádání sem pokročil zase dál. Už nevim, co sem tu přesně psal. Teď sem si potvrdil nejstaršího přímého předka 1814. Ale už nastávaj drsný problémy...
- záznamy do roku 1830 jsou psané ve švabachu a německy... Takže 3 slova sem luštil pár hodin... :-D
- Záznamy o rodičích už nejsou úplné, tak jako v 2. polovině 19. stol... prarodiče jsou uvedeni jen zřídka...
Zkoušel sem nahlížet i do matrik z 18. stol.. I tam sem teoreticky možná našel předka, ale musím si ho ještě nějak potvrdit, aby to nebylo shoda jmen... 18. stol. zatím paradoxně shledávám čitelnější, protože záznamy co sem viděl byly psané latinkou.. ale zase latinsky... :-D

Takže asi zkusím udělat hlavně předky do začátku 19. stol... Potom vzhledem k neúplnosti údajů bych musel nahlížet i do gruntovních knih. Ty už ale nejsou nascanované (prý se to plánuje po dokončení scanů matrik.. asi za pár let...)


sob 04. kvě 2013 18:49:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Kdo jsme?
hele kde ty informace checkuješ? online? jakože nějaký online matriky?


sob 04. kvě 2013 23:03:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Kdo jsme?
Jo online scany, ale zatím nemají nascanovaný úplně všechno.. Plus to prohlížení/načítání stránek docela trvá... Ale s trochou šikovnosti (paralelním otevírání více stránek v záložkách) to jde celkem plynule...
Koukni na mapku tady http://www.genealogie.cz/aktivity/digitalizace/
Od nás ta větev, co zatím zkoumám je celá ze Středních Čech... Takže to hledám na tom webu, co je tam uvedený...
Až projdu scany, chystám se i do archivu - už teď mám napsaných pár matrik, který chci vidět, pže je ještě nenafotili... Ale v Praze ten archiv má 2x v týdnu do 18h no... Čili nic moc, ale aspoň na hoďku max. dvě se tam snad někdy dostanu...


ned 05. kvě 2013 20:30:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Kdo jsme?
huh... asi na to nemám trpělivost :D


úte 07. kvě 2013 0:27:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Kdo jsme?
Při troše štěstí některý ty matriky obsahují indexy narozených. Seřazený podle jména... V tom se pak hledá jedna radost. Indexy jsou buď externě v jiné knize nebo v té samé knize třeba na konci...


úte 07. kvě 2013 20:04:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz