Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 29. dub 2024 7:11:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Basy, lochy, vězení,.. 
Autor Zpráva
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Basy, lochy, vězení,..
Takový zajímavý téma tu myslí ještě nezaznělo :mrgreen:
Tak co, jakej na to máte názor? Na systém vězení jak v ČR, tak ve světě, nebo obecně na justici? Nějaký zajímavosti, nebo třeba i zkušenosti?
Co třeba kdybyste se setkali s někým, kdo byl trestanej? Jak byste na něj pohlíželi?
A co takhle nápravný zařízení pro mladistvé? :) Souhlasíte s umisťováním problémových "dětí" do vězení?
Klidně pište o čemkoliv, co vás zaujalo, vaše názory apod. :)

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pát 25. úno 2011 20:41:31
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
podle toho, jak to u nás vypadá, tak by se věznicim měl změnit název, pže neodpovídá realitě.. jinak už bylo na čase, aby se nezletilý parchanti pořádně trestali.. nevim, jaký s tim dělaj caviky - kdyby je rovnou šoupli do normálního lochu, ušetřilo by se tim spousta práce


pát 25. úno 2011 21:08:32
Profil ICQ
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Dokonce myslim, že sem četla článek, že hodlaj to trestání zpřísnit. Ale myslim, že snížení hranice odpovědnosti zamítali.

Jak to myslíš s tim měněním názvu podle reality?

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


pát 25. úno 2011 21:34:35
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Tohle nádherně elegantně vyřešil už Tolstoj, když se dopracoval k názoru, že věznění lidí nemá žádný pozitivní význam, jak pro jedince, tak ani pro společnost, nehledě k tomu, že nikdo nemá právo soudit druhého.. Takže bych je střílel ;) a na mladé tvrdě.. a snížit trestní zodpovědnost tak o dva tři roky.


pát 25. úno 2011 23:01:08
Profil ICQ
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 18:48:32
Příspěvky: 2024
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Tak trestní zodpovědnost bych nechal tam kde je, ta mi příde tak akorát. Ale tresty pro mladistvé bych určitě zpřísnil. Naše zákony sou na děti hrozně jemný...A obecně s vězeňskym systémem v ČR spokojenej nejsem. Souvisí s tim i soudnictví...Člověk, kterej někoho zabije jde do basy na pět let, kdo někoho okrade na dva roky a kdo udělá daňový podvody má podmínku?...Rozhodně bych to zpřísnil. A znovu bych zaved elektrický křesla...


sob 26. úno 2011 10:12:54
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Ty tresty smrti sou moc pěkný, ale problém je, že se to docela dá zneužít (viz Prison Break :-D ) a stačí se podivat, jaký problémy s tim kolikrát měla taková Amerika...

A tu odpovědnost bych klidně snížil. I já před 10 lety, když mi bylo 14 sem si uvědomoval, že bych měl určitý věci podniknout právě letos... :-D


sob 26. úno 2011 10:19:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Já jsem zásadně proti trestu smrti.
Vězení by ale mělo vypadat trochu jinak -- jinak v tom, že by vězni měli mít povinnost pracovat, a měli by mít povinnost si svůj pobyt za mřížemi hradit. Nevim, jak to funguje dneska, ale přijde mi zbytečný, aby se tam jenom váleli a nic nedělali. Já vim, že je to těžký a že nemůžou dělat všechno, ale nějakou drobnější práci, při který by nemuseli opustit prostor věznice, by určitě vykonávat mohli. I kdyby to měla bejt nějaká blbost. Problém je asi hlavně v tom, jak je donutit. Nejspíš bych jim za to zakázala návštěvy a vůbec veškerý možnosti, který tam maj, ať už to jsou knihy nebo něco jinýho.
Hlavním posláním věznic by měla být snaha o nápravu (teď nemluvím o lidech, co to nemaj vyloženě v hlavě v pořádku a je u nich nulová šance, že se napraví -- tam je hlavním účelem asi oddělení od společnosti, a to by mělo trvat asi co nejdýl), takže by to chtělo určitě udělat něco v týhle oblasti. Ale do týhle problematiky moc nevidím, takže k tomu moc víc říct nemůžu...

Zvýšila bych (a o dost) tresty za znásilnění a vůbec za jakýkoliv ublížení někomu (především někomu prokazatelně slabšímu).
Věznice jsou asi přeplněný, řešit by se mělo i tohle. Jestli se zavíraj třeba dlužníci, tak mi to přijde trochu zbytečný, daňovýho poplatníka to vyjde draho. Takovej člověk by měl být poslán spíš na spousty hodin veřejně prospěšných prací (no, nejspíš by to asi muselo bejt trochu placený, aby se o výdělek mohl podělit s tím, komu dluží). Nebo třeba nějak využít toho domácího vězení. Když se bude takovej člověk válet ve vězení, tak to tomu, komu dluží, moc nepomůže. A když ten dotyčnej z lochu vyleze, tak častokrát nemá co dělat nebo kam jít, pak se z toho stává začarovanej kruh -- a tohle by rozhodně nemělo být cílem.

Mládež -- snížit trestní odpovědnost. Věnovat se víc nějaký prevenci a podobně.

A kdybych se setkala s někym, kdo byl trestanej -- záleží na tom, co by to bylo. Kdybych věděla, že brutálně znásilnil tři ženy, asi bych dobrej pocit neměla (ač věřím tomu, že lidi mohou změnit, asi bych se tomu neubránila, aspoň zpočátku).
Obecně by ale hodně záleželo na tom, jak by se ke svýmu činu stavěl


sob 26. úno 2011 12:00:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Katuna píše:

Jak to myslíš s tim měněním názvu podle reality?

jde o to, že v českejch podmínkách to vězení prostě neni. Mnohem víc se to podobá nějakýmu letnímu táboru..a to teda ještě luxusnímu táboru. Stačí si vzpomenout, za jaký strašný prachy se ted modernizovaly věznice, kupovalo se tam nový vybavení, aby se vězni "cítili jako doma a nebyli tak stresovaný".. Pak mě ještě štve, že si vězni mohou během svýho pobytu přivydělávat na různejch brigádách, nic ostatního prakticky neplatí, takže nakonec ještě třeba vylezou zazobaný.. prostě někde je chyba


sob 26. úno 2011 12:34:02
Profil ICQ
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
mike: S tim souhlasím. Častokrát to vypadá, že se tam maj líp než na svobodě.

S tím snížením trestní odpovědnosti, já bych jí možná i nechala, ale rozhodně bych zpřísnila ty tresty. A to myslim i obecně.
Trest smrti bych asi nezprovozňovala, přece jen je větší trest hnít nadoživotí ve věznici, než udělat rychlej konec.

A co mě hodně štve, to mi připomněla Linda, že třeba na takový znásilnění je taková ta zamlčovací lhůta, teď přesně nevím, kolik to je. Ale jak je známo, většina případů nemá odvahu něco takovýho hned přiznat, a jak pak k tomu žena přijde, když se odváží svěřit tu věc až po dlouhý době, když se s tím vyrovná, a viník nebude potrestanej, protože už bude zločin promlčenej?!

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


sob 26. úno 2011 19:09:03
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Basy, lochy, vězení,..
Ale to je snad nějakých 10 let, nebo tak nějak, ne? :)

A ve vězení rozhodně povinná práce, ale ne na sebe, ale na odškodnění, na stát nebo prostě zadarmo...


sob 26. úno 2011 19:21:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz