Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 10:16:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
 Zranění a nemoci II 
Autor Zpráva
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. kvě 2011 15:43:18
Příspěvky: 912
Bydliště: London
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Samara píše:
Není nic horšího, než být normální. :D

:up: jooo, to máš pravdu ;)

_________________
Obrázek


pon 26. pro 2011 22:03:45
Profil
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. kvě 2011 22:12:20
Příspěvky: 1250
Bydliště: SKARO
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Katuna píše:
Ale pak budeš muset ve škole dělat takové ty zkoušky, když hodně zameškáš, ne?


Vzhledem k tomu, že se to stalo ve škole, by mně s takovými věcmi mohli dát pokoj, když za můj úraz můžou oni. Máma tam jde po Novém roce podepsat nějaké papíry, tak se s říďou domluví, co dál...

_________________
we're all gonna die


úte 27. pro 2011 11:52:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Správně ;) Jednou když jsem si právě při gymnastice pěkně pochroumala krční páteř, tak měla ta naše tělocvikářka ještě takovou drzost za mnou jít s tim, že jestli budu chtít nahlásit, že se mi stal úraz, ona rozhodně ty papíry nepodepíše, protože si za to prý můžu sama.. Hlavně že tam vždycky stojí a kouká, jak někdo třeba přepadává ze stojky.. Ale pomoct, to ne.. Jedna spolužačka má kvůli ní doživotně problém s kolenem, byla s tim na různých operacích a podobně.. Ale u nás s tim nikdo nic nedělá, i když si stěžovalo už hodně lidí.
Kurňa takový ptákoviny jako gymnastika by se měly zrušit >:o Ten, kdo to nikdy nedělal, si může přivodit pěknej úraz, třeba jako ty.. Určitě nebudeš první ani poslední..

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


úte 27. pro 2011 12:08:37
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Gymnastika v hodinách TV je největší zhovadilost... Docela bych potřeboval nějakýho člověka, kterej to dal do osnov, aby mi to vysvětlil... :-D
TV si myslím je dneska pro část dětí trýznění. Ne jako dřív... Mělo by se to pojmou jinak - buď jako zdravotní TV - fyzička, kondice - ale hlavně ve směru takovém, aby byl ten mladej člověk k tomu pohybu veden, aby ho to bavilo... Aby když si vzpomene, když bude ztuhlej po celodennim sezenim za kompem, aby věděl, jak se protáhnout a zacvičit si... :-)
No a druhak jako kolektivní aktivita... Kolektivní sporty... Mladýho člověka to může, myslim si, nějak společensky formovat... Zjistí, jaký sou ostatní svině... :-D Jak spolupracovat k výhře...
Ne? :-D
Co kurva přináší gymnastika?


úte 27. pro 2011 15:15:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Tělocvik je naprosto špatně koncipován, to je jasné. Jakože takové to hodnocení: Zaběhneš stovku pod 15 vteřin, máš jedničku, pod 16 dvojku a tak dále, je úplná hloupost, holt se někdo nenarodil se sportovními vlohami, tak za to ale přece nemůže být ve škole penalizován... Jako jasné, někdo třeba nemá vlohy na chemii, ale to se pořád dá na písemku naučit, sic se to člověk učí delší dobu... Mělo by to být, jak říká D_M, spíš takové ukázky, jak se správně protáhnout, nějaké ty kolektivní sporty, vysvětlit pravidla a vyzkoušet různéh sporty, aby měl člověk trošku přehled a aby třeba zjistil, že ho nějaký sport baví a jde mu, popř. by klidně nebylo zlé, kdyby tam i vysvětlili, co má člověk jíst a dělat, když chce zhubnout/nabrat svaly, whatever. A známky pak dávat za přístup, když vidím, že se někdo snaží, i když mu to nejde, tak mu dám obviously jedničku. :)
A gymnastika je jeden z nejnáročnějších odvětví, dyť se podívejte na ty gymnasty, co je to za hovada namakané. :)


úte 27. pro 2011 16:14:28
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Na první pohled je zřejmé, že systém tělesné výchovy v ČR, který je založen na základech předpisů podle starověké spartské výchovy začíná přecejen zastarávat. Vemte si jen jaké nároky jsou kladeny na učitele. Kamarádka studující učitelství pro první stupeň musí ke zkoušce zvládnout tyhle věci jako výmyk, přemet, nějakou šílenost na kruzích a podobně. Řekl bych, že dneska je v gymnastice v rámci tělocviku páté třídy i v chlapecké skupině třídy úspěchem pokud všichni umí kotoul vpřed, zvládnou dřep a dokáží v sedě narovnat nohy. Je samozřejmě možné, že se to učí proto, aby dětem mohla ukázat, jak je krásné, když to někdo všechno umí a motivovala je, ale podle mě je to spíš ještě více demoralizuje :D
Souhlas s Maxem.


úte 27. pro 2011 17:19:48
Profil ICQ
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. srp 2009 22:03:24
Příspěvky: 1399
Bydliště: Někde mezi monitorem a židlí :)
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Maxipes Fík píše:
Tělocvik je naprosto špatně koncipován, to je jasné. Jakože takové to hodnocení: Zaběhneš stovku pod 15 vteřin, máš jedničku, pod 16 dvojku a tak dále, je úplná hloupost, holt se někdo nenarodil se sportovními vlohami, tak za to ale přece nemůže být ve škole penalizován...

Říká někdo, kdo ani ten kotoul vpřed nezvládne. :happy: (just kidding)
Naprosto souhlasím, vůbec tělocvik jako takový je u nás špatně, nejde jen o gymnastiku. Ještě navíc známkovaný tělocvik.... :-? Jako forma motivace ? Radši motivovat dobrýma známkama za snahu i přes špatný výsledky než špatnýma za špatný výsledky. To pak tuplem nemůže nikoho bavit.
Pojmout to jak říká Max - souhlas. :)

_________________
Obrázek
.. řekl tu někdo pivo ?!


úte 27. pro 2011 17:42:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Teda nevim jak je to teď, ale tělocvikáře většinou dělali lidi, který neměli ani na to, aby mohli učit jiný předměty ne? :-D S nadsázkou samozřejmě... Ale leccos by to potom vysvětlovalo :-D


úte 27. pro 2011 20:03:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Hergot to jsou správný slova! :) Dělání takovejch krávovin a ponižování tim, když člověku, kterej je konstitučně naprosto normální a ještě na lepší úrovni, řikaj, že je neschopnej, je nehorázný. Prostě překopat celej tenhle vyučovací systém z komoušskýho drilování na normální hodiny úplně obyčejnýho pohybu, proboha.. A mě by ten tělocvik jinak tak bavil.. ;)

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


úte 27. pro 2011 21:10:51
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Zranění a nemoci II
Včera jsem to nakonec ukecal tak, že mi vyrvali nehet hnedka a nemusel jsem tak strávit dva dny v nemocnici (fuj, dvakrát fuj), protože jsem taky navíc narazil na chirurga-řezníka. A zatím jsem nevykrvácel takže pohodá. A zas za dva dny na kontrolu.


stř 28. pro 2011 5:20:10
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz