Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:15:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 514 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
 Víra a vše co s ní souvisí 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Víra a vše co s ní souvisí
Jo jo, taky jsem to někde četl. Až pak v pozdější fázi Bible to Bůh/Ježíš zakázal.


čtv 06. zář 2012 10:03:47
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Víra a vše co s ní souvisí
Mě by zajímalo, co si o tom videu myslí Max..
Ten konec to je pro mě jasný vědeckokomunistický dokument, ale jinak přemýšlení ve většině případů není na škodu, takže jen houšť :) Jenom ještě dvě věci: autor až příliš jasně ví, co si kdo myslí a nejspíš také nemá nijak zvlášť valné mínění o schopnosti kritického uvažování věřících (doufám, že se mýlí on a ne já), takže ty argumenty nic moc. Možná mu, jako ateistovi chybí právě ten vhled, kouká na to zvenku. Ačkoli Fromm třeba (nevěřící) tvrdí, že každý člověk je věřící, akorát každý svým vlastním způsobem. A dost stačí.. :)


pát 07. zář 2012 16:52:28
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Víra a vše co s ní souvisí
Přijde mi zajímavé to, že člověk skutečně v naprosté většině případů věří tomu, čemu se věří tam, kde žije/vyrůstal. A taky je poměrně zajímavé to, co říká i Ricky Gervais:

http://www.atheistmemebase.com/wp-content/uploads/2012/07/129-2870-gods-to-choose-from.jpg

A řekl bych, že video je takové, jaké je, protože patrně vzniklo v USA a tam jsou věřící opravdu tupé ovce (resp. říkal mi to kamarád, který tam strávil bezmála dva roky života). A ateisti jsou tam taky trošku jiní. :)


pát 07. zář 2012 17:31:12
Profil
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Víra a vše co s ní souvisí
Tohle už je asi docela jasně území teologů a filozofů. Už z toho důvodu, že není jasně definováno, co je myšleno slovem "Bůh"? Pro současnou euroamerickou plus arabsko-blízkovýchodní kulturu (které jsou nám nejbližší) se v drtivé většině případů překrývá s monoteistickou představou jednoho Boha. U těch dalších kultur je to někdy fakt dost složité, no prostě, abych si to ulehčil, je to míchání nemíchatelného, takhle daleko to globalizace ještě nedotáhla. Ale je to zajímavý názor, nepochybně, osvěžující, nebo jak to nazvat. :D


pát 07. zář 2012 20:55:00
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 514 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz