Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 11:27:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 495 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Další
 Volby 2009 + 2010 + 2013 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Já demokracii fakt nemám rád. Faktem prostě je, že většina lidí jsou idioti, kteří nevidí dál než k dalšímu pivu. O věcech nedokážou nějak víc přemýšlet a chytí se toho, kdo jim naslibuje hory doly. Tak to bude vždycky, to se změnit téměř nedá. (Resp. dá a byl bych za to moc rád, ale je to na desítky let, a to jen tehdy, když by byl u vlády někdo úplně jiný a lidi k tomu nějak motivoval.)

Dalším svízelem naší země je náš volební systém. V momentě, kdy vítězná strana musí tvořit koalici se stranama, se kterýma má jen malou programovou shodu, tak svůj program nikdy neprosadí (ať už s ním souhlasíme, nebo ne, dejme tomu, že budeme akceptovat demokracii :)). Čili bych navrhoval něco takového, že
1) vítězná strana dostane automaticky většinu
2) první dvě strany půjdou do druhého kola, vítězná dostane automaticky většinu.

Jinak moc nevidím, jak se z toho kruhu dostat, nikdy se tu nic pořádného neudělá a nezmění.


ned 27. říj 2013 11:33:50
Profil
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. kvě 2011 22:12:20
Příspěvky: 1250
Bydliště: SKARO
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Čekala jsem zklamání (jako obvykle), ale ne katastrofu. U ČSSD jsem čekala, že dostanou tak, jak dostali (vzhledem k popularitě nových stran), Babiš mě ale nehorázně dožral. Neznám nikoho, kdo by ANO volil... Vždyť všichni ví, že je Babiš hňup, kápo a minulost má takovou, jakou má, tak jak mohl dostat tolik? Sliby debilní a ještě se na něj všude akorát hnojilo, tak kdo toho frňáka sakra mohl volit? Vždyť důchodci mají komunisty a socany a průměrně inteligentní jedinec by snad mohl rozpoznávat rozdíl mezi dobrem a zlem. :D
U komunistů vždycky naivně věřím, že je nikdo volit nepůjde a pak jsem akorát dožraná, ale ne překvapená, no a Úsvit... Okamura je populistické čuně, ale lidi to nevidí. Říká, co chce národ slyšet. Co všechno nasliboval, to vlastně ani nevím, protože tentokrát už jsem se o volby fakt nestarala, když ještě volit nemůžu a v tom bordelu je stejně jedno, jestli tu člověk má politický přehled, nebo ne. A stejně budou brzo volby znovu, vždyť se s tímto složením nedá nic udělat.

Jinak klasicky jsem naštvaná akorát kvůli tomu, že Češi volili i za mě a rozhodovali i za můj osud a zas to dopadlo tak debilně, na další volby už budu plnoletá a aspoň nebudu mít tak blbý pocit bezmoci, byť je to jen jeden hlas.

Edit: No a mohli by každému voliči dát před volbami nějaký test z nějakých zásadních historických událostí Česka a jednoduchý inteligenční test a až pak by to toho člověka nechalo odhlasovat. Ten jedinec by nevěděl, jestli uspěl, nebo ne, prostě to jen počítač by mu ten hlas buď započítal, nebo nezapočítal a nic mu neprozradil. :D

_________________
we're all gonna die


Naposledy upravil Samara dne ned 27. říj 2013 21:28:44, celkově upraveno 1



ned 27. říj 2013 12:01:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Maxipes Fík píše:
Já demokracii fakt nemám rád. Faktem prostě je, že většina lidí jsou idioti, kteří nevidí dál než k dalšímu pivu.
...
Dalším svízelem naší země je náš volební systém. V momentě, kdy vítězná strana musí tvořit koalici se stranama, se kterýma má jen malou programovou shodu, tak svůj program nikdy neprosadí ...

Souhlas no... Každý žijeme v nějaké bublině. Informační, sociální, komunikační. Většina lidí bohužel má tu bublinu docela malou, tak to prostě je. Čim je to způsobený by mě zajímalo... Výchovou? Vzděláním? Přístupem k životu? Vzdělání máme většinou od základu podobný, a přeci se to pak liší. Zajímavý je, že my se tu celkem shodneme a s lidmi kolem mě v práci se na tomhle třeba taky většinou shodnu si myslím.
Ta druhý věc s rozdrobeností stran je taky problém a velkej, prostě to pak vede k tomu, že tu kolik let máme nestabilní vlády a nikam se neposouváme.
Tím se dostáváme k tomu, že mít tu aspoň jednu kvalitní stranu, tak nám to celkově asi jen pomůže, ať už by byla spíš levicová nebo pravicová...
Ostatně jak psala Linda, že tu není levicová strana, co potom pravicové strany...
No a příčinou je co? Že se do politiky nechce lidem, který by to dělali fakt kvalitně? Protože je odrazuje současný stav, kdy je politika prošpekovaná různejma sviněma? :-) Je to o vlivu, je to o penězích, tak to prostě tyhle šedý eminence přitahuje, je to tak trochu jejich pole... I když tam vkročí někdo, kdo to ze začátku myslí dobře, tak to prostředí mu asi moc nedovolí se neušpinit a dosáhnout výsledku. Už jen to, že ty strany prostě nemají rovný podmínky... Mediálně určitě ne, finančně je to asi taky diskutabilní, nevim...

Každopádně je zajímavý, kde ANO vzali tolik voličů... Taky nikoho kdo by je volil neznám... Už si začli kupovat i volby? :D


ned 27. říj 2013 13:15:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Mně ten systém nepřijde tak špatnej, vždyť to takhle funguje i jinde, ne?

Problém je to, že se ty strany neumí dohodnout na základních věcech. Je jasný, že se s opozicí nebudu dohadovat o tom, jestli bude rovná nebo progresivní daň; ale nemůžu opozici ignorovat, když chci dělat reformu důchodovýho systému. Na některejch věcech prostě musí bejt shoda napříč politickým spektrem, jinak se děje to, že se něco zavede, a opozice slíbí, že jakmile se dostane k vládě, tak to zruší.
Pak teda vidím problém v lidech, kdy "řeší" problém tím, že zvolí nějakou protestní stranu. Je pravda, že jim to systém umožňuje, ale buďme za něj vděční, protože jinak by si teď dělila moc sociální demokracie s Babišem :D
Volba protestní strany je podle mě tak trochu zříkání se odpovědnosti za to, jak volby dopadnou (a teď nemyslím ty lidi, co šli volit malou stranu, ale volili z přesvědčení, že volí to nejlepší = souhlasí s programem).
Největším problémem týhle země je ale to, že se lidi nezajímají. Proto můžou vyhrávat ti Babišové a Okamurové. A proto můžeme mít za prezidenta Zemana :)
Ten nezájem je vidět všude, stačí se rozhlídnout kolem sebe a podívat se třeba na to, kolik odpadků se tu povaluje. To není o tom, že by tu byly špatný městský služby, to je prostě o lidech, kterejm nezáleží na společnosti a na okolí, a ten svůj bordel klidně hodí na zem, vždyť on to "někdo" uklidí. No a na toho "někoho" čekají vlastně i ve volbách; až konečně přijde "někdo", kdo ten pořádek udělá a ten bordel uklidí. Minule to byly VV, tentokrát Babiš a Okamura... Děsí mě pomyšlení na to, kdo to bude příště, protože nelze přehlédnout, že se to jenom zhoršuje.

Samara: a věděla jsi, koho bys šla letos volit, kdybys mohla? :) Nemusíš psát, komu bys to hodila, spíš mě jenom zajímá, jestli jsi měla favorita :)

Jinak teda stejně jako všechny mě opravdu zajímá, kdo toho Babiše volil. Škoda, že se to nikdy nedozvíme, hrozně by mě zajímaly podrobný statistiky :D věk, pohlaví, vzdělání a tak podobně :D


ned 27. říj 2013 14:23:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
To mě právě štve na lidech - já nic dělat nebudu, stát se o mě postará; stát se postará o to, stát se postará o tamto. Nope. Starej se sám, hergot! Ale to je ještě ten pozůstatek komunismu. Bohužel vládnoucí strany se toto omezit nesnaží, takže se to nikdy nezmění. Osekat stát, ať se lidi starají sami o sebe.


ned 27. říj 2013 14:30:51
Profil
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. kvě 2011 22:12:20
Příspěvky: 1250
Bydliště: SKARO
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
linda píše:
Samara: a věděla jsi, koho bys šla letos volit, kdybys mohla? :) Nemusíš psát, komu bys to hodila, spíš mě jenom zajímá, jestli jsi měla favorita :)


Měla. Rozhodovala jsem se mezi dvěmi stranami a ani jedna se nedostala, no. :)

linda píše:
Ten nezájem je vidět všude, stačí se rozhlídnout kolem sebe a podívat se třeba na to, kolik odpadků se tu povaluje. To není o tom, že by tu byly špatný městský služby, to je prostě o lidech, kterejm nezáleží na společnosti a na okolí, a ten svůj bordel klidně hodí na zem, vždyť on to "někdo" uklidí. No a na toho "někoho" čekají vlastně i ve volbách; až konečně přijde "někdo", kdo ten pořádek udělá a ten bordel uklidí.


Jojo, zdá se mi, že lhostejnost je typická česká vlastnost. Možná ne jen česká, ale jinde jsem to ještě neregistrovala.

_________________
we're all gonna die


ned 27. říj 2013 21:47:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Mě do toho vzorce prostě zapadá pan prezident (asi ho přeceňuji).. který nám jednak zneškodňuje jednu stranu nalevo za druhou (a teď komunisty! :D ), ale je také svou naprostou absencí morálky a neobvyklým hodnotovým systémem působí na společnost a ve společnosti, protože nakonec ta funkce má tradičně prestiž a váhu, no a on sám spojuje naši společnost, která sama o sobě si sebou vláčí všechny ty věci z minulosti a podobně, asi jako nějaká infekční choroba.
Celkem se mi líbil rozhovor s panem Horáčkem v MF Dnes ve středu tuším, kde vyprávěl, v čem se liší metro v Praze a v Moskvě. V Praze, když přijede do stanice metro, tak lidé, kteří chtějí vystoupit (údajně) vystoupí a až pak začnou nastupovat ti, kteří chtějí nastoupit.. normální věc. Ne tak v Moskvě, kde lidé (údajně) vystupují i nastupují současně. Obecně vzato na tom nevydělá nikdo, zdrží to všechny, ale když se někdo zkrátka rozhodně, že tamto sedadlo je jeho a musí se k němu dostat včas.. ;) takové podobenství.. když už tak člověk hledí s důvěrou v budoucnost a novou generaci neposttiženou minulým režimem, která bude (třeba) jednou myslet.. :D

Max: Svoboda pro "obyčejné lidi" není prostě až tak důležitá,a zodpovědnost a samostatnost to už je vyloženě něco nevábného.. pročpak by to strany lidem nabízely :D Když pominu několik těch ošklivých extrémistických uskupení jako TOP, Svobodní,.. :D


ned 27. říj 2013 23:40:42
Profil ICQ
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Přijde mi že ty výsledky se daly docela čekat, jen teda Babiš mi vyrazil dech, taky neznám nikoho kdo by ho volil a fakt sem čekala, že lidi od něj dají ruce pryč.

_________________
Obrázek


stř 30. říj 2013 12:33:48
Profil ICQ
Boom!
Boom!
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. dub 2008 16:10:04
Příspěvky: 7336
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
Já taky nejsem překvapenej. Ani tím Babišem. Když jsem ho viděl v nějaký debatě, kde se projevoval, jako naprostý primitiv, tak mi bylo mdlo a zároveň jsem se tím bavil, ale s úspěchem ANO jsem počítal.

_________________
Liter poeta píše:
Lízání prdele děcka :D Lízání prdele :music: :lol:


stř 30. říj 2013 23:18:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: Volby 2009 + 2010 + 2013
A čekal jsi, že bude mít tolik? Mě to překvapilo. Je vidět, že inteligenci svých spoluobčanů opakovaně silně nadhodnocuji :D


čtv 31. říj 2013 21:41:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 495 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz