Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 12. kvě 2024 17:21:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 vstávat 
Autor Zpráva
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: vstávat
mna tam len odrádza že tam musíš pravideľne chodiť s potvrdeniami že si hladáš prácu, to je asi to jedine prečo tam nechcem ísť... nehovorím, že si ju hľadať nebudem ale asi skôr len brigádku nie nejaký hlavný pomer a tu nastáva problém kde tie potvrdenia dostať...


ned 20. úno 2011 23:00:18
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: vstávat
Aha, tak to u nás potřeba neni. Akorát tam musim docházet na nějaký "poradenství", kde mi jakože pomáhají hledat práci. Spočívá to v tom, že si ta pani otevře stránky (na který se můžu podívat i doma) a oznámí mi, že tam pro mě bohužel nic neni :D Já tam teda byla zatim jednou, ale kamarádka tam byla asi půl roku a pořád to stejný...


ned 20. úno 2011 23:05:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: vstávat
fakt? tak to máte super... v tom vám to naozaj závidím, lebo s tými potvrdeniami je to fakt na povraz.... sestra sa na to tiež sťažovala...
keď bol tatko dva roky nezamestnaný tvrdí, že to čo minul na telefónáty, poštovné či cestovanie kvôli potvrdeniam mu už nikto neuhradí... a pak stačilo aby sa raz dostavil po termíne a úrad s ním vypovedal zmluvu... ako sa mi vyjadril časom bral úrad práce a hlavne niektoré jeho pracovníčky ako veľkú šikanu...

v ničom mu ten úrad nepomohol absolútne v ničom, prácu hľadal ale nie je ľahké každý mesiac natrafiť na ponuku... hlavne v jeho veku


ned 20. úno 2011 23:37:56
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: vstávat
Jako tady ti úřad taky v ničem nepomůže, ale aspoň nechtěj žádný takový potvrzení... Pochopitelně nesmim odmítnout zaměstnání, který mi najdou a vyhodnotěj jako "vhodný", ale většina lidí je v dnešní době ráda aspoň za nějakou práci...

Tak jestli to máte tahkle, tak bych si asi radši to zdravotní zaplatila sama. Nevim, kolik je to u vás, u nás nějak lehce přes 1000 korun na měsíc, jestli se nepletu... Navíc když máš brigádu, tak si nesmíš vydělat víc než 4 tisíce (to je polovina minimální mzdy). Takže jestli máš šanci najít si nějakou brigádu, tak by pro tebe bylo asi lepší pracovat a platit si to sama...


ned 20. úno 2011 23:48:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: vstávat
Já jsem náhodou natrefil na moc fajn pracovnici, která mi to všechno vysvětlila a bylo to.. Stačilo jim potvrzení o přerušení/ukončení studia.. Pak jsem zašel na pojišťovnu s těmi všemi jejich papíry a pohoda, všechno za mě pořád platí stát (nebo kdo, to je jedno..)
Jasně že je problém s tím docházením, ale pokud nebudeš zaměstnaná ani studovat, tak je to podle mě jasná volba. :)


pon 21. úno 2011 0:11:17
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: vstávat
Jako ta moje byla milá taky, na to si nemůžu stěžovat.
A byla jsem tam na začátku února a další schůzku mám až na konci března, protože jim je jasný, že mi s tim sháněním práce fakt moc nepomůžou... ale doufám, že do tý doby si něco najdu a nebudu tam muset...
Na Slovensku to maj asi horší, jestli musej nosit potvrzení o tom, že práci fakt hledaj...Hlavně když ti většina těch zaměstnavatelů ani neodpoví, natož aby tě někam pozvali... A pak je otázkou, jestli se to Katce vyplatí, dojíždět tam a ještě nosit ty potvrzení. Jestli neni v jejím případě fakt jednodušší najít si brigádu a platit si zdravotní sama (jestli maj teda tohle stejně).


pon 21. úno 2011 0:30:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: vstávat
No to je otázka.. nevím v jaké je vlastně Katka situaci a vůbec netuším, jak to chodí na Slovensku, ale platit si sociální a zdravotní sám to jedině v případě nějaké dobře placené brigády. Ta brigáda ti nakonec taky sežere spoustu času. Fakt nevím jak to tam u nich chodí s těmi potvrzeními, pokud je to tak, je to na solidní systémová buzerace, ale co s tím. Slováci mají taky určitě trochu problémy ohledně motivace nezaměstnaných k hledání (a hlavně vyhledání) práce. :D


pon 21. úno 2011 0:51:13
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: vstávat
Ono to sociální (aspoň u nás) neni povinný, takže jde jenom o zdravotní (u nás něco kolem toho tisíce korun měsíčně). A předpokládám, že Katka chce zůstat v Brně, tak jestli se jí to dojíždění s potvrzeníma vůbec vyplatí...


pon 21. úno 2011 1:08:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: vstávat
no samozrejme otec mi to hovoril a cítil sa ukrivdený takže není to asi moc objektívne hodnotené.... ale s tým potvrdením je to na riť, lucia bola rok doma, zohnala si pár tých potvrdení ale pár mesiacov si to proste platila, lebo už nebolo toľko možností si to zohnať...
mne vravela že je to okolo 800 našich bývalých korún a neviem či tam treba aj to sociálne...
a práve to linda, že chodiť tam každý mesiac je dosť nahovno... teraz chodievam domov tak raz do mesiaca ale niekedy to nemusí vydať... čo už ešte to musím premyslieť....

aaach jo a vôbec sa mi to nechce zisťovať :D


pon 21. úno 2011 2:56:40
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: vstávat
Hm, koukám že bych měl začít shánět práci... :-D Za ten měsíc a půl po státnicích jí asi neseženu... :-D :-(


pon 21. úno 2011 15:55:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz