Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 06. čer 2024 1:02:46



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1004 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 101  Další
 OFF TOPIC V 
Autor Zpráva
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
B3RAN píše:
Ale tak když vezmou plat obyčejným lidem, úředníkům, policistům, hasičům atd. Tak proč ne bohatým? V jiných zemích je to tak, že bohatí odvádí ještě vetší daně než doposud. A nikdo si nestěžuje nebo jsem to aspoň nečetl a neviděl. Prostě mi to přijde nesmysl ale tak zas každý na to máme jiný pohled


Dovoluji si podotknout, že ČR je podle Human Development Indexu OECD za rok 2010 hodnocena jako jeden z nejrovnostářštějších států světa, v Evropě jsme zcela bez pochyb na prvním místě. ;)


úte 03. kvě 2011 17:45:16
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
Johnny -- no vida, díky, to je zajímavá informace :)

Maxipes Fík píše:
Jo, tak hasičům, sestřičkám a učitelům bych taky přidal. Naopak bych vyházel půlku policajtů, fakt nechápu, proč máme tolik policajtů, to se pak člověk nemůže divit, že nemají na nic peníze, když mají tak velké mzdové náklady... :) Vojáci taky hovno dělají, dyť ti jen cvičí a pak pomáhají, když jsou povodně. :) A ti, co jsou někde v Afghánistánu a Iráku mají peněz dost (mám teda takový pocit :)). Navíc jim stát platí, už když jsou na škole (ale nevím teda, jestli to není jen nějaká almužna :)).
A vůbec, půlku úředníků povyhazovat, pak by ani ty platy snižovat nemuseli. :) Ale k tomu holt není politická vůle, to by byla sebevražda. :)

Souhlasím (téměř) bez výhrad (i s tvým předchozím příspěvkem -- neznám žádnýho úředníka, kterej by se předřel, vlastně většina z nich opravdu nemá co dělat).
Taky pořád říkám, že by tu armádu úředníků měli protřídit, pár úřadů zrušit -- ale to by byla opravdu politická sebevražda.
Co se vojáků a tý "almužny" týká -- určitě nemůžou mít míň než je minimální mzda, ne? Kterej student to za chození do školy dostane? :D

Hasičům, zdravotnímu personálu a učitelům bych přidala taky, ale pravdou je, že se ve státních financích nevyznám a tak nevim, jestli tam na to jsou prostředky :D Ale když jsou na sčítání, tak se musej najít i na něco jinýho.

Jenom si nejsem jistá, jestli máme opravdu tolik policistů -- mně přijde, že jich zas tak moc nevídám :D Ale teda já myslim uniformy venku v terénu, ne ty v kanclech...


úte 03. kvě 2011 20:07:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
Právě nedávno byl kdosi z těch vyšších policajtů v Otázkách Venci Moravce a říkal tam, že tady máme něco málo přes 200 lidí na jednoho policajta, průměr EU je něco málo pod 400...


úte 03. kvě 2011 20:40:30
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
studenti Univerzity Obrany mají tu "výhodu", že dostávají měsíčně cca 10-12tisíc, ovšem za normální osmihodinový denní pobyt ve škole, kde být musí. Navíc musí jezdit na cvičení všude možně třeba na měsíc nebo dva a po studiu jsou zavázání a musí pracovat nějakých 10 let pro armádu, pokud tohle nedodrží, musí vrátit část těch peněz, co do jim škola platila. Tak nějak... Taky to není prdel, náročný výcviky, hodně málo času...


úte 03. kvě 2011 23:54:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
No jo, ale já to srovnávala s normálním studentem, kterej do školy chodí pořád -- se mnou :D
Bejvalej spolužák z gymplu byl přesně tenhle případ. Na přednášky se chodili prospat (asi krom šprtů, co seděli vpředu), o prázdninách měli tuším měsíční výcvik.
Jestli to bylo celý tak náročný, to netušim, protože z jeho popisu jsem měla pocit, že tam stejně jenom chlastá :D
Pravdou je, že musej dělat to, co jim armáda řekne, ale jim ta buzerace nejspíš nevadí, když se tomu dobrovolně upíšou. Já bych to nešla dělat ani za nic.
Vracet peníze by museli, kdyby se na tu školu třeba vykašlali, no... což se podle mě asi skoro neděje, protože jsou asi rozhodnutí, že v tý armádě chtěj bejt... že se chtěj nechat buzerovat :D

Max: a mně fakt nepřipadá, že jich je hodně.. klidně by jich mohlo bejt ještě víc, cítila bych se bezpečněji :D


stř 04. kvě 2011 0:19:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
aha :lol: tak jo, srovnávej to s NORMÁLNÍM studentem, kterej chodí do školy pořád :D no tak není to med, vojáci musí mít obrovskou fyzickou a psychickou odolnost a od toho se ty výcviky odvíjí.. hmm... tak nevím s tím vracením peněz... jak by je pak udrželi po škole u armády? :) co vim, tak dost lidí by tam nejradši nebylo...


stř 04. kvě 2011 7:48:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
Já to napsala asi blbě. On se jim ten kamarád tehdy "upsal" asi na 15 let -- takhle je udrží u armády :D Jako u každý smlouvy tam budou nějaký sankce, když ji nedodržíš. Jenomže třeba takovejm pilotům se tohle i vyplatilo, na normální škole (třeba u nás) totiž musíš mít při nástupu ke studiu potvrzení, že máš milion na výcvik (tohle bylo před lety, dneska je to možná víc). Na tý vojenský škole tohle nikdo nechce, když ten člověk potom odešel, tak jim ty peníze asi snadno splatil (piloti mívaj vyšší platy). Ale dneska to už možná chodí jinak (i když v tomhle bordelu o tom pochybuju :D).
Ten kamarád se jim teda upsal hned po maturitě, dodnes ho nechápu, ale už ho nevídám, tak nevim, jestli u nich pořád je (vyhodit z armády tě klidně můžou, práci tam jistou nemáš, smlouva nesmlouva, že :D), nebo už dávno dělá něco jinýho... Nechápu, co vede mladýho člověka k tomu, že se dobrovolně na tak dlouhou dobu upíše takový organizaci... A nejdelší prázdniny v životě, ty pomaturitní, si zkazí tim, že jede kamsi do prdele na nějakej šílenej výcvik (a to si pak každoročně zopakuje :D).
Blbý je, že si ani nemůžeš vybrat, jestli půjdeš po bakaláři studovat dál, nebo ne. O tom taky rozhoduje armáda (aspoň on takhle dopadl :D).
Ne, fakt ty lidi nechápu. I kdyby mi za dobu studia dávali 20 tisíc měsíčně, nešla bych do toho. To musí mít člověk asi v sobě, že mu tyhle věci nevadí...


stř 04. kvě 2011 9:54:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
Kámoš studuje v HK vojenskou medinu a prdel to fakt není, myslím že i o zkouškovým musí být na kolejích, každej den mají ráno nástupy, různý cvičení, do toho se ještě učit...nic pro mě :D . Hlavně to, že se jim člověk upíše na x let, já sem ještě do loňska moc nevěděla, co bych vlastně chtěla dělat :lol: .
Ale zas chápu, některý sporotvně a pohybově aktivní lidi to může bavit, co občas slyším tak ten výcvik je dost zajímavej i pro ty lékaře.

_________________
Obrázek


stř 04. kvě 2011 10:24:13
Profil ICQ
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
Jako ten výcvik bych asi nepřežila, ale na to se dá zvyknout, no...
Mně by prostě vadilo to, že musim zdravit (a poslechnout) každýho uniformovanýho blbečka, kterej je v tý hierarchii výš než já :D
No a já bych řekla, že určitě musej bejt na kolejích i během zkouškovýho, vždyť oni jsou normálně zaměstnaní, je to jejich práce, takže žádný flákání, no :D


stř 04. kvě 2011 10:45:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě 2010 18:51:11
Příspěvky: 2565
Bydliště: Benešov u Prahy
Příspěvek Re: OFF TOPIC V
Jojo, to jedna spolužačka byla chtěla po vzoru svýho otce, co zrovna nedávno u letectva armády ČR končil, na vojenskou medicínu. :) Zdá se mi, že tohle nemůže přežít, ona není moc takovej ten odolnej typ.. holt vzor rodič, no. :)
Ale jinak bych řekla, že když se ten člověk pro něco takovýho rozhodne, tak zase proč ne.. Jsou lidi, který tim žijou. Bejt chlap, tak nad tim snad i chvíli přemejšlim.

_________________
Uhněte krávy, vždyť život je krátký!


stř 04. kvě 2011 18:55:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1004 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz