Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 14:01:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Velikonoce 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Velikonoce
Asi jeden z mála svátků, kterej sme tady na fóru ještě pořádně neprobírali... :D (nebo to nemůžu nikde najít)
Takže, jakej máte vztah k těmhle svátkům? :) Aneb další vykrádačka křesťanskejch svátků, který tak nějak "slavěj" i ateisti? Nebo nějak čistě pohansky? Zmlátit pár holek, upéct a sežrat beránka... Naházet pár vajíček na fasádu sousedů? :D
Vzpomínám, jak sem chodíval koledovat... S kámošem po vesnici... Ke známejm i neznámejm... Docela to bylo prima, i když sem býval stydlivý dítko a dobývat se k někomu do baráku, respektive zvonit a tahat ho ven, nebylo moc pro mě... Ale bylo to i tak fajn... Polejvání nebo prohánění holek se u nás nějak moc nikdy nepraktikovalo... Bohužel sem chodil asi ve špatný době a ke špatnejm lidem, protože nám prachy nedávali a alkohol taky ne... :D
No, jinak teď už koledovat nechodím... :D Takže tyhle svátky jdou celkem mimo mě... Kromě toho beránka, kterýho s radostí sežeru popř. pár vajíček. Vlastně asi ani letos vajíčka nebarvíme... Když přijde někdo na koledu, tak máma otevírá zpravidla jen místním... :D Pražáci maj smůlu... :D
Vlastně je tohle jediný delší volno v letnim semestru, takže ho v posledních letech využívám k dodělávce semestrálek, který se většinou hned po tom odevzdávaj... :-/
No, hlavně, že už je jaro ne? :)


ned 04. dub 2010 10:26:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Johnny
Johnny
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. dub 2008 15:27:47
Příspěvky: 2260
Bydliště: Písek
Příspěvek Re: Velikonoce
velikonoce? prodlouženej víkend, ted už vtom nic víc nevidim, dřív jsem to měl rád, ale koledovat jsme nechodil, taky mi bylo proti mysli dobývat se do baráků a mlátit ženský :D . Na vesnici to určitě je super, ale pro měšťáky? mě tačilo když knám přišel v písku malej cikán s klackem a chtěl koledu :D :D


ned 04. dub 2010 10:52:37
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Velikonoce
Chodím odjakživa. Z křesťanského hlediska ani pořádně nevím, co se stalo, bral jsem to čistě jako materialistický svátek, teď jako besedový. :) Jako malý a menší po známých, vždycky jsme jen zazvonili, zmlátili a šli dál, dostávali jsme čokoládky a podobně, nějaké peníze taky, jak jsme stárli, tak ubývalo sladkostí, přibývalo peněz a teď už sladkosti prakticky vůbec, peníze taky ne, teď jdem třeba jen k pěti holkám, ale pobesedujem, popijem a jdem dál. Většinou dojdu dom kolem osmé večer, totálně zničený. :-D Akorát právě mě sužuje kurevská střevní chřipka, nebo podobná svině, takže nevím, jak to bude zítra probíhat. :(


ned 04. dub 2010 12:09:05
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Velikonoce
Max: si děláš prdel :) velikonoce sou pro křesťany nejdůležitější svátek... ukřižování Krista vole :) taky se podle nich určuje datum dalších svátků v roce... omg you have to be kidding :)

jinak já taky za mlada chodíval po vesnici a doloval sladkosti z neznámých lidí... to mě pak přešlo a jen tak sem šel k někomu pokecat... posledních pár let neslavím vůbec... teda krom návštěvy babičky a vymrskání mamky (aby se neřeklo) ...


ned 04. dub 2010 12:14:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Velikonoce
veľká noc z toho nekresťanského hľadiska je mojou malou detstkou traumou... matka si dávala záležať aby otvorila všetkým, ktorí zaklopali k nám na byt a tí fagani to samozrejme využívali >:o
vždy do toho vrazila dosť prachov, na tie sladkosti a potom aj keše, a to k nám väčšinou chodili chalani, s ktorými som sa ani nezdravila (bratovi kamoši, susedia z baráku, ktorí vždy dovláčili prdel svojich kamarátov)

ešte svojich vtedajších spolužiakov a samozrejme rodinu som nejak rozdýchala... ale ten zbytok som z duše nenávidela a so sestrou sme sa netešili na veľkonočný pondelok už hneď po skončení vianoc...

to že tu v čechách není tak rozšírené oblievanie je krása nesmierna a samozrejme to není fér :( aj keď samozrejme byť vyšľahaný korbáčom tiež nie je med lízať...

na jednej strane mamu chápem, je pekné, že chcela dodržiavať tradície a keďže je ateista tak jedine tieto svetské (a vrcholne debilné), hold ale osobne som to ťažko znášala... časom to už potom vzdala aj ona, hlavne že to začalo liezť dosť do peňazí, keďže detská rástli a čokoládové vajíčka im už bolo málo...

inak tento rok zrejme prvýkrát v živote netrávim Veľkú noc doma... ostala som v Brne s priateľom, máme tu rajský kľud na kolejích a pevne verím, že na mňa zajtra nič nechystá.... zato mi včera kúpil k velikonocím krásne ručne robené náušnice v stánku heč! :wow:


ned 04. dub 2010 12:30:49
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: Velikonoce
Jeremy: Ale vím, že toho páprdu ukřižovali a pak vstal z mrtvých (hahaha), ale je mi to úplně jedno nějak. :)


ned 04. dub 2010 12:31:30
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Velikonoce
Maxipes Fík píše:
Jeremy: Ale vím, že toho páprdu ukřižovali a pak vstal z mrtvých (hahaha), ale je mi to úplně jedno nějak. :)

už sem se lekl :) ...to že je ti to jedno, je jiná :D ale nevědět to... :) no máš štěstí :P


ned 04. dub 2010 13:06:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Velikonoce
O "Velký noci" teda asi slyšim poprvý... Jinak teda ste si Kaťušo Velikonoce užívali do sytosti... :-D Njn, máma to myslela dobře, ale vypěstovánim nějakýho odporu k tomu, to už je přehnaný... Tak až budeš mít prcky, můžeš se podle toho zařídit... Tak to chodí... :-D


ned 04. dub 2010 13:25:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ego Brain
Ego Brain
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. úno 2008 18:11:04
Příspěvky: 6241
Příspěvek Re: Velikonoce
D_M píše:
O "Velký noci" teda asi slyšim poprvý... Jinak teda ste si Kaťušo Velikonoce užívali do sytosti... :-D Njn, máma to myslela dobře, ale vypěstovánim nějakýho odporu k tomu, to už je přehnaný... Tak až budeš mít prcky, můžeš se podle toho zařídit... Tak to chodí... :-D



ako o tom slovnom spojení "Veľká noc" ?


ned 04. dub 2010 13:39:15
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Velikonoce
katuš: jojo Velká noc tady u nás nefrčí :D člověk to slyší od malička, tak se ani nezamýšlí nad tim spojenim "velikonoce" :)


ned 04. dub 2010 13:55:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz