Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:00:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
 OFF TOPIC VI 
Autor Zpráva
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
To musíte číst Opráski sčeskí historje. :)


sob 17. kvě 2014 20:42:13
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Asi se na to teda někdy podívám :D (Občas se to ke mně nějak donese, ale aktivně jsem to asi ještě nehledala, až se budu nudit, tak si něco asi najdu :) ).


Mimochodem, už jste měli čokoládu se solí? Zrovna jsem si kousek dala, je fakt dobrá (už mám několikátý balení :D ), vřele doporučuju :)


sob 17. kvě 2014 20:47:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. kvě 2011 22:12:20
Příspěvky: 1250
Bydliště: SKARO
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Premyslela jsem, kde najdu chytry lidi, a bohuzel me toto forum napadlo jako prvni. :D Verite Darwinove teorii? V biole nam ucitelka casto rika, ze je to vyvratitelny a ze to nerada uci podrobneji, nez ostatni teorie, kdyz vzhledem k novym poznatkum se jevi jako cim dal min pravdepodobna. Ja verila vzdycky na ufouny, a tak jsem Darwine neverila, tak se ptam vas jakozto rozumnych lidi, co si o tom myslite.

_________________
we're all gonna die


pát 20. čer 2014 11:33:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Tak třeba já vlastně vůbec jiné teorie neznám, takže to nemůžu posoudit. Čili tipuju, že sem dobrý vzorek, protože si myslím, že 90% civilizovaný populace jiné nezná a pevně věří v Darwina... Sme vymytý...


pát 20. čer 2014 17:56:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
A Darwinova teorie vyvrací existenci života mimo Zemi, jo? :)
Jestli je ta teorie jenom o tom, že ti, co jsou přizpůsobenější životu v daném prostředí a současně atraktivnější pro vhodné partnery k páření, tak to na první pohled vypadá, že na ní asi něco bude. Když například líp splynou s prostředím, tak je s menší pravděpodobností objeví něco, co by je chtělo sežrat, a když nebudou sežráni, mohou s větší pravděpodobností předat svoje geny dál :D
Zní mi to docela logicky, ale až od určitýho okamžiku. Jako umím si představit, že se za x tisíc let vyvinou z jednoho druhu ptáků dva, co se budou trochu lišit. Ale když to vezmu důsledně a půjdu dál a dál do minulosti, tak bych musela dojít k nějakým jednobuněčným organismům (a to ještě dávám stranou otázku, jak to všechno vlastně začalo :) ), a v tu chvíli mi to už začíná připadat trochu nereálný...


pát 20. čer 2014 21:40:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Co se vzniku života týká, tak jsem nedávno četl zajímavou knížku, kde o tom psal. (Richard Dawkins - Sobecký gen) Už si to teda úplně přesně nepamatuju, ale bylo to nějak tak, že původně tady bylo něco jako prapolévka, ve které se pomocí elektrické energie a ještě něčeho začaly tvořit jednoduché organické látky, něco jako prageny. Tohle prý už nějak vědci ověřili, že se to fakt děje. Tyhle organické látky se postupně shlukovaly a tvořily vyšší organické sloučeniny. Ještě si pamatuju, že z té prapolévky čerpaly nějaké živiny (nevím už co) a jelikož živin byl nedostatek a pragenů dost, tak mezi sebou začaly o tyto živiny soupeřit. To dělaly tak, že se postupně začaly měnit, např. vyvinuly si něco jako obranné schránky - počátek těl. Každý zvolil nějakou jinou cestu, někdo šel cestou obrany, někdo útoku, a tak vznikaly různé druhy. No a pak už to prostě jelo. :)

Pak je ještě teorie, že původní organismy se sem dostaly z vesmíru, ne? Na meteoritech a takových srandách.

A taky by mě zajímalo, proč Darwinova teorie vyvrací mimozemský život.


sob 21. čer 2014 9:48:16
Profil
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Darwin je v pohodě... evoluce prostě funguje, ať sme se sem dostali jakkoli.


sob 21. čer 2014 10:40:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Max: No ale stejně to neřeší, proč a jak to vlastně začalo. Proč se začaly shlukovat? Mně totiž přijde těžko uvěřitelný, že se z něčeho neživýho najednou stane něco živýho, i když to je život na tý nejprimitivnější úrovni...

To s tím vesmírem je taky jedna z teorií, ale ta jenom přesouvá problém o pár (světelných) km dál...

Ale to je stejný jako s počátkem vesmíru, to je pro mě naprosto nepředstavitelná věc, jak se z ničeho mohlo stát "něco" :)


sob 21. čer 2014 13:06:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno 2008 16:43:03
Příspěvky: 15999
Bydliště: Restaurační zařízení Koruna
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Prostě díky chemickým reakcím. :)

edit: Tady je to pěkně popsané:

Miller-Ureyho experiment – prapolévka

Mnoho vědců tvrdí, že pátrání po mimozemském životě musí začít podrobným zkoumáním života na Zemi a podmínek, za kterých vznikl. Na počátku 50. let naše představy o základních chemických předpokladech vzniku života na Zemi výrazně obohatili dva vědci z Chicagské univerzity. Laureát Nobelovy ceny za chemii Harold Urey a postgraduální student Stanley L. Miller namíchali takzvanou prapolévku. V uzavřené soustavě skleněných nádob a trubic smísili metan, čpavek, vodík a vodu. Tyto látky byly obsaženy v prapůvodním oceánu planety Země. Pokud smícháte tyto sloučeniny a prvky do jedné nádoby a dodáte energii, díky které začnou reagovat – co se stane? K jakým reakcím dojde? Miller a Urey aktivovali směs pomocí elektrických výbojů, které simulovaly blesky. Výsledek byl skutečně úžasný. Na stěnách nádoby se vytvořil hnědý povlak. Když jej analyzovali, zjistili, že je v něm spousta organických látek. A mezi nimi byly také aminokyseliny. Tedy předchůdci neboli „stavební kameny“ bílkovin. A bílkoviny jsou zase stavebními kameny živých organismů.

Experiment dokázal, že prebiotické látky neboli látky předcházející životu, mohly vzniknout díky chemické reakci. K takovým reakcím ovšem nemusí docházet pouze na Zemi. Metan, čpavek, vodík a voda se nacházejí i jinde ve vesmíru. Nejen v naší Sluneční soustavě, ale jak mnozí vědci věří – i mnohem dál. Astronom Carl Sagan oprávněně tvrdil, že Miller-Ureyho experiment byl tím zásadním důkazem, který vědce přesvědčil, že by život mohl existovat i jinde ve vesmíru. Základní podmínkou je přítomnost vody. K žádné podobné chemické reakci by bez ní nemohlo dojít. Ve vodě se látky velmi dobře rozpouštějí. Lépe než v jiných roztocích. Můžete v ní rozpustit různé živné látky a chemické produkty. Látky, které mohou fungovat jako katalyzátory a mohou tedy napomoci i vzniku živých organismů.


sob 21. čer 2014 13:39:27
Profil
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. led 2008 1:34:09
Příspěvky: 5552
Příspěvek Re: OFF TOPIC VI
Mě hrozně mrzí, že si z chemie vůbec nic nepamatuju :D A asi i proto mi to přijde hrozně nereálný, no... že se z něčeho neživýho může stát něco, co žije.
Až se jim v laboratoři podaří něco podobnýho, tak to asi přijmu, ale do tý doby asi ne :)


sob 21. čer 2014 13:42:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz