Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 7:03:29



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101  Další
 Aký ste mali deň...?#2 
Autor Zpráva
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
hustýýý! ty starý mince by už mohly mít nějakou tu pořádnější hodnotu.. přece jen 200 let je 200 let :)


pon 11. črc 2011 22:38:18
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
No... :-D Vtipný je, že tyhle starý se třeba i sem tam na tom poli najdou... Ale tady kolem nás jsou většinou sežraný k nepoznání :-) Taky sem kolikrát tu minci určil jen díky jejímu rozměru... :-D Ale tady na tý louce to vypadalo celkem v klidu. Samo nej kvalita je z lesa...
No a cena... Pokud nejde o vzácnej ročník, tak se tyhle měďáky v nějaký normální numismatický kvalitě pohybují kolem 25-60 Kč :-D Problém je v tom, že tou numismatickou kvalitou myslim stav, kde je více méně všechno čitelný, mince prošlá oběhem, ale zachovalá. Čili leda tak ty z lesa a těch je málo... :-) Jo, na zbohatnutí to fakt neni :-D Ale prostě koníček. Rozhejbu se, dostanu do přírody a mám prostě radost, když najdu nějakej nečitelnej sráč, kterej je ale 200 let starej :-)


pon 11. črc 2011 22:50:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
Když už sem tady tak rozvedl to hledání, ještě se podělim o jeden nález :-D Asi nejzajímavější co sme doposud našli...
Kód:
http://detektorweb.cz/index.4me?s=show&lang=1&i=39166&mm=3&xb=1&vd=1

Vtipný je to, jak sme to našli... Měli sme tip na místo s nějakou tou 2.WW. Nakonec se ukázalo, že to místo je asi o 500m jinde... :-D Ale tady sme našli právě tohle... Náhodou kousek od silnice...


úte 12. črc 2011 9:53:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
Zajímavá věc :) Už jste o tom vykoumali něco bližšího?


úte 12. črc 2011 17:43:11
Profil ICQ
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
Ne :| :D Chtěl sem teď v červenci, ale zatim nebyl čas. Klidně bych zalezl do knihovny a hledal, kdyby nebyla až v Praze a byl čas... :-) Nikdo to moc nepoznal. Podle názorů to vypadá buď na nějakou výrobní značku nebo značku jako že pověrečnou. Jako že to mělo chránit výrobek před něčim nebo tak podobně.
Trochu problém je, že sme to našli na místě, kudy mohla dřív teoreticky vést Zlatá stezka, takže to tam mohlo být dotaženo celkem odkudkoliv... Co se týče stáří, tak se to taky těžko odhaduje, ale nejspíš prostě středověk :-D 15. - 19. století odhadem... :-D


úte 12. črc 2011 17:56:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. črc 2008 8:28:07
Příspěvky: 3448
Bydliště: Dolní Suchá (Havířov), Olomouc
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
Teda hodně štěstí při pátrání přeji :D Pokud ti teda nebude stačit ten odhad.


úte 12. črc 2011 23:57:19
Profil ICQ
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
hmm.. hodně hodně pěkný úlovek :)


stř 13. črc 2011 1:36:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
Rád bych se dozvěděl minimálně účel, když už teda ne přímo komu to patřilo... Ještě budu pátrat sám, popř. se na někoho zkusim obrátit... Když se mi to nebude dařit nebo vypátrám něco hodně zajímavýho, tak se zkusim obrátit na nějaký muzeum, ale momentálně těžko odhadovat, jak by se k tomu oni postavili... :-)

Jinak dneska super letní den... :-) Měly bejt bouřky, déšť, horko... Bylo jen to horko... Vyrazili sme teda jen na krátkej výlet - do Koněpruských jeskyní. Je to od nás kousek. Jenže... :-D Vyjedeme a za městem uzavírka... :-D Tak holt nezbylo nic jinýho, než si najet rači nechci vědět kolik kilometrů... Objedeme uzavírku, najedeme na původní trasu, projedeme městem a další uzavírka... :-D Takže z půlhodinový cesty byla asi hodinová... :-D
Ale jeskyně paráda. Kdyby tam někdo někdy cestoval, tak si projděte i tamní naučnou stezku :-) Naše famílie na tohle vždycky kašlala - do jeskyní a pryč... Ale mě se ta stezka fakt líbila... Super výhledy do okolí plus lom, kde se daj najít zkameněliny... :-) ;-)
Nakonec sme šli tu stezku i na druhou stranu proti silnici a bylo to tam taky zajímavý - starej lom. Je to kousíček od parkoviště a stojí to za to... Jenže... lovil sem tam kešku. Výsledek - keška 1 já 0 :-D Nebo spíš já 9 a brácha 4 klíšťata... :-D Z toho se jen 3 stihly zakousnout naštěstí, zbytek sme setřepali.
No a po příjezdu sme ještě vyrazili do rybníka, takže luxus. Už mě i to bolení hlavy přešlo... :-D

Zítra voraz, v pátek asi na výlet do Prahy, v sobotu hledání, v neděli příbuzný a mám půlku měsíce v háji. Abych se začal připravovat do práce pomalu... :-D


stř 13. črc 2011 18:15:37
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Psycho
Psycho

Registrován: sob 08. lis 2008 13:30:31
Příspěvky: 14433
Bydliště: Bořetice (jižní Morava) nebo Brno
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
svině krvelačný :D


stř 13. črc 2011 18:22:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Jet Pilot
Jet Pilot
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. lis 2010 13:42:43
Příspěvky: 2716
Bydliště: Brno - studium
Příspěvek Re: Aký ste mali deň...?#2
Klíšťata sou takové kurvy zajebané s prominutím... Já teda měla naposled jedno předloni, ale serou mě, jak je furt sundávám ze psa a občas se i nějaký stihne zapít. Jako beru třeba komáry, jejich larvy sou potravou pro různý obojživelníky a ryby, tak prostě zapadají, do potravního řetězce, ale co dělaj klíšťata. Jen sají a parazitují, přenášejí nemoci, svině jedny zasrané.

_________________
Obrázek


stř 13. črc 2011 20:47:29
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz