Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 23. kvě 2024 17:49:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide 
Autor Zpráva
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. čer 2010 16:14:00
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha + Frýdek-Místek
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
mike sullivan píše:
já jsem se právě bál, že bych dopadl jak eisha, tak jsem radši zmizel


jo, byla to chyba. teď bych si nejradši ten koncert zopakovala někde z povzdálí :happy:


ned 19. čer 2011 11:01:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. kvě 2011 15:43:18
Příspěvky: 912
Bydliště: London
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
mike sullivan píše:
já jsem se právě bál, že bych dopadl jak eisha, tak jsem radši zmizel


Taky jsme po B.Y.O.B. zdrhly! Nechápu jak to tam eisha vůbec mohla vydržet....

_________________
Obrázek


ned 19. čer 2011 11:56:47
Profil
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. kvě 2011 15:43:18
Příspěvky: 912
Bydliště: London
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
tady je slíbené trsátko =)
http://imageshack.us/photo/my-images/703/photosa.jpg/

_________________
Obrázek


ned 19. čer 2011 12:19:45
Profil
Psycho
Psycho
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno 2008 8:19:27
Příspěvky: 14388
Bydliště: Praha-západ
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
Pěkné. Díky ostatním za fotky a review. Konečně sem zase rozchodil net a můžu zas trochu nahltat tu atmosféru. :-D


ned 19. čer 2011 12:40:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
eisha: já teda pak zepředu vypadl, ale ne celej zbytek koncertu jsem si pak užil - byl jsem z toho počátečního šoku tak zmatenej.. a navíc i drobet zklamanej z toho odchodu.. že následujících několik songů jsem vůbec nevnímal.. jako tělo bez duše :) pak se to ale naštěstí docela zlepšilo

Nikki, to trsátko ti závidím.. ta želvička je na tom nejúžasnější :D


ned 19. čer 2011 12:51:19
Profil ICQ
Suite-pee
Suite-pee
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. čer 2010 16:14:00
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha + Frýdek-Místek
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
mike: když zalovím v paměti, tak si pamatuju jenom prison song, toxicity, radio/video, cigaro a sugar...taky jsem měla jít pryč, ale než jsem se stihla pořádně rozhodnout, tak bylo po koncertě.


ned 19. čer 2011 12:53:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Shimmy
Shimmy
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. úno 2008 16:19:03
Příspěvky: 3062
Bydliště: Kralovice (Plzeň-sever)
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
klobouk dolu, že si pamatuješ prison song.. já si z něj pamatuju jen ten úvodní úder :D :|

příští rok na (potenciálním) Serjovo koncertě budu hodně zvažovat, kam si stoupnout..


ned 19. čer 2011 12:57:57
Profil ICQ
Lost in Hollywood
Lost in Hollywood
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. kvě 2011 15:43:18
Příspěvky: 912
Bydliště: London
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
mike sullivan píše:
Nikki, to trsátko ti závidím.. ta želvička je na tom nejúžasnější :D


Bylo to fakt štěstí =) Kamarád co tam byl, chytl Johnovu paličku, ale nechce ji vydat :D (ani se mu nedivim)..... snad z něj dostanu alespoň fotku :)

_________________
Obrázek


ned 19. čer 2011 12:58:52
Profil
Marmalade
Marmalade
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. říj 2008 12:21:33
Příspěvky: 1085
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
Nikki.92 píše:

taky sem moh mit trsatko :((( uz sem to mel v ruce a nakej kkt do me strcil a spadlo mi to z ruky :((( a sekuritak to dal borcovi co stal o 3 rady za mnou... zmrdi !!!!!!! a kamos taky ma palicku od Johna


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/251003_235267269822957_100000190579610_1158479_7546304_n.jpg

_________________
Obrázek


ned 19. čer 2011 13:20:53
Profil
Suite-pee
Suite-pee

Registrován: sob 02. úno 2008 12:52:45
Příspěvky: 67
Příspěvek Re: 15.6.11 - Německo, Berlin, Wuhlheide
Mám špatnou pamět, tak jsem se rozhodl si všechno pro sebe sepsat tak podrobně jak si to ještě pamatuju.. Takže jsem včera od oběda kdy jsem se probudil do večerní půl jedenacté psal a psal. Je to delší :D A tak mě ani neudiví, když se tím neprokoušete. Na druhou stranu je to celkem zajímavý počtení myslím :D:D:D:D ... no..


SYSTEM OF A DOWN v Berlíně 15.6. a můj splněnej sen, pro kterej jsem posledních 10 let žil.

Na koncert jsme jeli v obsazení já-ZYX, můj bratranec Martin, druhej bratranec Michal a SUX tedy Honza - kytarista ze SOAD revival, Drobek - zpěvák ze SOAD revival, TOM - basák ze SOAD revival a Franta- Tomův bratranec.

Úterý půl osmé večer. Sedám do auta, jedu pro bratránka a vyrážíme směr Brno nakoupit jídlo na další dva dny. Páju sebou neberu, jako náhradu mám ale její plyšovou opičku, která se mnou jezdila i na koncerty SOAD revival apod. takže mi nebude zase tak smutno :):):)

Nákup hotovej, máme i nafukovací balón a papíry A3, na který plánuju napsat vzkaz pro Darona "Jump Motherfucker!" .. plánuju mu totiž sebrat botu až do nás při konci Deer Dance skočí. Auto nechávám stát u Tesca, protože až se po koncertě odpoledne vrátíme do Brna, od Vaňkovky nás k Tescu odveze zdarma autobus, navíc je tam to auto v bezpečí :D:D no dobře... tak .. víc v bezpečí než v centru... :)

Kolem půlnoci se slízáme na nástupišti číslo 5 se zbytkem party, je nás celkem 7, tedy přesně tolik kolik nás podle plánu mělo být. :D Drobek pouští songy z Toxicity a Steal Thiska na mobilu, čímž zrychluje čas a jakoby kouzlem hned přijíždí vlak směr Berlín. Vytahujem jízdenky a nalízáme dovnitř. Místa pro sezení jsou z 80% plný, ale to nám nevadí, protože jsme koupili jízdenky do "lehánek" :D .. Teda .. nákup probíhal nějak takto: "Dobrý den, zpáteční do Berlína pro 7 lidí" - Dobrý den, to je lehátkovej vlak, potřebujete místenky - já odpovídám OK, platím něco přes 14.000 a odcházím. Jsme ve vlaku, ten se rozjel a my se snažíme přejít do lehací části, která je zamknutá, naštěstí přichází z druhé strany průvodčí, odemyká.... pustí jednoho člověka a zase rychle zamyká! .. Tak ho voláme zpátky, nechtělo se mu, ale odemknul .. nepříjemným tónem opovržlivým temným pronese "ČECHYŠE" .. ukáže na jizdenky, zle se podívá a říká "sitplace" a hned mizí .. mumlající... v útrobách vlaku..

Vcházíme s baťohama a igelitkama mezi sedící (povětšinou) Němce, kteří kroutí hlavama, jakože jsme úplně nemožní a postupně každej na koho se podívám tak valí oči a mlaská, co to sakra je ... Na německy natisknutých jízdenkách máme napsána místa 91-96 . všechny obsazený. Nikdo z nás s tím nemá zkušenost, vracíme se do části vagónu kde je záchod a přemýšlíme, že se na příštích 8 a půl hodin ukempíme na schodečkách :D .. Naštěstí přichází do vagonu z druhé strany průvodčí, tentokrát žena. Vysíláme Toma, aby šel zjistit co a jak a za chvíli už se zvedají jeden mlaskáč za druhým a s pusama plnýma nadávek odchází do houští .. :o)) Čimž pádem se nám uvolnilo místo, což aspoň trochu kompenzuje skutečnost, že nemáme vlastní kupé, že nemáme lehátka a že se před koncertem neprospíme, abychom měli sílu. A neprospali jsme se. Na mini sedadlech se nedalo spát v jakékoli pozici, protože ať se člověk nahnul kamkoli, bolest byla silnější než on. Od tří hodin dál už to bylo ale jedno. Každej z nás několikrát usnul .. vždycky do chvíle, než mu odumřela noha, nebo ruka, krk, nebo dokud na něj nezačal slintat "nad-ním-naklopenej" vedlejedoucí spolusedící. :D

Pořádně jsem procitl někdy kolem půl čtvrté, kdy se začalo rozednívat .. Koleje se táhly fakt krásnou krajinou .. Jeden les za druhým prosvětlený vycházejícím sluníčkem... Měl jsem chuť vystoupit a jít fotit .. Později se probudili i další rozlámaní a všichni s polohlasým bolestným vzdycháním jsme se na sebe na půl pusy smáli s tím, že to za to stojí, protože už za chvíli budeme v PRVNÍ řadě pár metrů od SOAD! Kolem půl deváté jsme vystoupili z vlaku do několikapatrovýho kolosu s desítkama eskalátorů, několika prosklenýma výtahama, mezi milion lidí, stovky obchůdků a prodejen čehokoli. Kdo tam byl, chápe, kdo ne, nedokáže si představit :D .. Půl hodiny jsme hledali informace a cestu jak se k nim dostat :D Než jsme zjistili, že to co jezdí po kolejích úplně nahoře není metro ani vlak a že je to "dráha S".. na informacích to označili jako "SS" což nás ještě víc zmátlo... a než nám došlo, že to je TO ONO co nás doveze někam blíž k Wuhlheide kde měl být koncert... a než jsme zjistili kde koupit lístky a na jaký z 16ti nástupišť nalízt a kterej ze tří S-Vlaků jede tam kam potřebujem.... Tak za celou tu dobu jsme neviděli jedinou hezkou Němku. :D:D:D

Němci nepoužívájí batohy, ani igelitky. Všichni mají kufříky. I studenti. Myslím, že i když jdou nakupovat do Lídlu, jdou s kufříkem. Z nás sedmi jsme rozuměli anglicky 4, mluvili 2 :D (přeháním, ale když Němci mluví anglicky, strkaj tam německý slova a jedinej kdo by jim mohl rozumět je snad Standa Řezáč (vysvětlení: http://youtu.be/8Xm0zLDyoVQ) .. No .. důležitý ještě bylo, že jsem si uvědomil, že jsme ve vlaku měli 7 lístků a jeden další s místenkama ... ale bacha. jen s místenkama na koncert do Německa, z Německa už ne. Ženo která jsi mi prodávala jízdenky nechť si zkopneš palec! :D ... No .. nic se nestalo.. po pár minutách hledání jsme našli prodejnu jízdenek a koupili místenky na 6:48 ráno. Na spoj z Berlína až do Brna, kterej i když češi stávkovali měl jet až do Brna, protože vlaky podle všeho měly zastavovat v první stanici za hranicema kde měli zastavit :) tak hezky jsme to měli vychytaný :) Blbý bylo, že jsme utratili Eura navíc. No co se dalo dělat..

V 11 jsme linkou S3 dorazili na zastávku Wuhlheide, o pár minutek později jsme už byli u brány 6, kde v tu dobu sedělo asi 20 Čechů a 20 Němců - příjemný překvapení, že tak málo. Prodáno bylo 17.000 lístků a brány se měly otevřít za pár hodin! .. S Michalem jsme šli obejít celej stadion, abychom viděli, kolik bran je otevřených a kde je kolik lidí a ... podívat se jestli náhodou nepotkáme někoho z kapely... Nepotkali jsme. A zjistili jsme taky, že otevřená bude jen šestka, což se později ukázalo jako mylná informace. Pak přijel autobus plnej Čechů, viděl jsem poprvé D_Ma, se kterým už několik let děláme web systemofadown.cz, po dlouhé době jsem viděl taky Maxe, Kubu Heřmánka, Řízka, Argyštíčka :o)) (všechny znám hlavně z koncertů SOADr a taky z netu).. Poprvé jsem taky viděl Slashera, milovníka SOAD a Darona :D .. noo.. lidí přibylo a když se kluci šli podívat po areálu ještě jednou, zbyl jsem u brány z naší party jen já, asi 10 igelitek a spousta věcí. A přesně v tom momentu přišli makáči ať se posunem od brány o 10 metrů dál, že tam postaví hrazení a vlez. Než jsem ten náš stuff odnesl, bylo jasný, že už se ke vlezu pořádně nedostanu a že první řada už na mě nečeká.. Ne, že bych nebyl nasranej :)

Po chvilce přišli kluci s novinkou - že prý se bude otevírat ještě brána číslo 7! Anooo :) Takže jsme se potichoučku vypařili a našli bránu 7 obsazenou několika málo Němci, usadili jsme se ke vlezu strategicky tak, aby nás nemohl nikdo předběhnout a čekání mohlo začít :) Vytáhli jsme papíry a snažili se nadepsat jeden z nich tím speciálním přáním vzkazem a rozkazem v jednom - "Jump Motherfucker" a ne že by to z našich rukou nebylo ono, ale raději jsem poprosil jednu z vedle sedících Němek o pomoc.. Udělala mi napoprvé nádhernej nápis přes celou A3 a pak si ještě na další papír napsala svůj vzkaz "Welcome Back!" :) .. za zmínku snad ještě stojí její přítel, asi 150 kilo vážící, 250cm vysokej, německej kolík s vlasama až po záda, se svalama za který se upocení kluci v posilovnách po spolknutí několika přášků dlouze modlej.. Později jsme tohodle chlapíka viděli stát v prvních řadách a vypadal mezi těma normálníma lidma jak kentaur :D:D:D:D (vysvětlení: http://images.elfwood.com/art/y/i/yienna/kentaur.jpg )

Bylo něco kolem třetí, když začalo být slyšet zvuky bicích a basy, což jsem odhadl na zvukovku DREDG, který jsem začal poslouchat cca měsíc zpátky, když jsem se dozvěděl, že budou hrát v Berlíně před SOAD. Ne že bych je miloval, ale jejich první alba jsou fajn. Odešel jsem od stále ještě nezaplněné sedmé brány k bráně, kudy podle všeho měly vjíždět dovnitř kamiony s vybavením a vůbec všichni z kapel atd.. Chvíli jsem tam seděl, poslouchal jsem nastavování zvuku a během toho kolem mě projel autobus s písmenkem "T" o minutku později s písmenem "O" a pak ještě "D" .. To přijeli pánové Tankian, Odadjian a Dolmayan. Všechny jsem je asi ze 100 metrů viděl i vystupovat, dělat blbůstky .. ale pak mi došlo, že bych se už nemusel dostat zpátky za klukama hned ke vchodu, takže jsem se vrátil.. Naštěstí zpátky přesně tam, kde jsem byl :) A to už zbývala jen poslední chvíle do pěti hodin, kdy měli začít pouštět. Přiběhlo pár desítek securiťáků, rozestavěli se a jeden hlavní jim ještě asi 20 minut předával informace o tom co a jak. V pět hodin jim dával cosi ještě podepsat každýmu zvlášť, takže .. jsem byl pěkně nervózní z toho, že tou šestkou začnou pouštět dřív a my se co? Do první řady nedostaneme. Snažil jsem se na to moc nemyslet, v čemž mi pomáhal dvorní fotograf SOAD Greg Watermann (určitě mrkněte: www.gregwatermann.com), kterej kolem nás běhal a fotil.. Vypadal pěkně strhaně, což bych přičítal spíš kokainu než jeho práci :D Fotí krom SOAD všemožný kapely, tak si občas asi k něčemu s něma v zápalu focení přičichne :o)))

Čtvrt na šest. Jeden ze securiťáků vylezl na popelnici a německy nám řekl, že batohy, skleničky, víc než půl litru vody, nože, zbraně a kdoví co ještě si sebou vzít nemůžeme.. Takže jsme všichni poslušně odhodili samopaly a šlo se na to. Strčil jsem si opičku do kalhot, pak mě napadlo, že při šacování se na to budou chtít podívat a mě by mohlo předběhnout několik lidí. A byla by to pravda. Takže jsem jí vystrčil hlavu a ruce z kalhot přes zip ven .. s tím, že jsem si říkal, že je to buď rozesměje nebo ne a v tom případě jsem si i nacvičil rychlý vytrhnutí opičího rozkroku do popelnice.. ale nebylo to potřeba. Chlapík co mě prohledával zakroutil hlavou, šáhl mi pod paže, na zadek, na záda, pak zmáčkl opici hlavu (asi kdyby tam byl náhodou schovanej granát... ) a poslal mě dál. A přesně tam to začalo. Spustil se mi stres. Jako by mě honil tygr vzal jsem nohy na ramena a utíkal čtyřstovku přes překážky svýho života. Běžel jsem kolem Grega, to byl checkpoint jedna, pak jsem chtěl běžet ze schodů dolů, přímo k podiu protože by to bylo nejkratší, ale tam mi němec ukázal, že rozhodně ne, ať běžím okolo.. Což byl nasrávající checkopoint 2. Uviděl jsem, jak se už řítí lavina němců z brány číslo 6 z druhé strany ... a ač už jsem běžel, že mi nohy sotva stačily, ještě jsem přidal. Checkpoint číslo tři byly schody dolů (ty správný).. Po těch jsem letěl.. I kdybych spadl, odřel se až na kost, nebo si zlomil všechny kosti v těle, nic by to neznamenalo - říkal jsem si :D .. Takže jsem to bral po pěti schodech až dolů.. byl jsem jak bejk. Viděl jsem rudě. Nic mě nezajímalo a vyplatilo se. Doběhl jsem před podium a .. nemohl uvěřit, že stojím tam kde stojím! V první řadě u poida před místem, kde bude za pár hodin mistr Malakian škádlit naše uši svýma hbytýma rukama zakleslýma v paní kytaře! Zachvátilo mě nepopsatelný štěstí. Pak jsem si sáhl mezi nohy, jestli tam mám opičku :D.. měl jsem.. pak druhá kapsa - peněženka - hurá. Třetí kapsa mobil - hurá, čtvrtá kapsa pití - zmizelo. Sakra. A i Martinovo, dokonce i Michalovo, i SUXovo!! tak sakra co to je? :D Žíznivě jsme postávali v první a druhé řadě (já s martinem v první, michal se suxem ve druhé, zbytek party - drobek, tom a franta to posrali a později jsem je viděl sedět na tribunách :D ) a čekali. Nevyspaní, utahaní, zničení.. sedli jsme si s michalem a suxem na zem, přidala se nějaká holčina z Děčína, pokecali jsme, utíkalo to šlušně. Viděl jsem řízka a slashera, že se taky dostali do první řady.. sice už kousek bokem, ale taky ne uplně špatně a taky jsem viděl Argyštína že byl v první řadě mezi Daronem a Serjem, takže masakr :) Vůbec první řady byly Německo vs. Česko tak 70/30 takže i o to to bylo lepší :) Jen mi došlo, že podium je tak daleko od první řady, že není nejmenší šance aby to kdokoli skočil, takže můj vzkaz pro Darona byl k ničemu.. DREDG ještě dodělávali zvuk a přesně v sedm přišlo několik maníků na podium a začali hrát :) .. Neměli uplně nejlepší odezvu.. Spousta lidí to slyšela poprvé, spousta lidí si hraje na tvrďáky a říkají, že Dredg se před System nehodilo, někdo říká, že to je tuctová hudba .. Já jsem si to užil. Mělo to energii, bylo vidět, že to nepřišli jen odehrát.. ale když během pauz znělo "system, system system" nebo když je v tichých částech pár lidí častovalo nadávkama, asi jim to nepřidalo :) Nicméně z naší strany měla kapela podporu..

No.. uplnej provar to nebyl. Lidi po písničkách tleskali :D Každopádně nažhavení jsme všichni byli uplně na něco jinýho. Docela mě zabilo, že se v první řadě objevil asi 11ti letej Němec a za ním jeho .. cca 40ti letá malinká silnější maminka.. Ti se tam uplně hodili. Ale po odehraným setlistu DREDG (mrkněte na jeden song: http://youtu.be/q1xI9FPpgFY) jsem si říkal, že to zvládnou, protože lidi nebyli nijak divocí, bylo to okay.. pokyvovali jsme se, občas někdo povyskočil a tak se zdálo že to bude OKAY. Dredg skončili, jejich technici odnesli věci a na scénu přišli technici Systému. Daronův technik zapichoval trsátka do stojanu od mikrofonu, zvučil kytaru, klávesy, nevím co ještě, toulal se tam SAKO - Johnův technik.. všichni něco někam nosili a pak se zatáhla plachta :) Sluníčko bylo ještě nad obzorem, nečekal bych že se cokoli stane, ale z ničeho nic zaznělo TS TS TS TS a začal Prison Song!!!!!!!!!!!

Teď je nutný, abyste se podívali na minimálně první minutu tohohle, abyste pochopili co se stalo :D ... http://youtu.be/keg4Qh9WxoM


Lidi se zbláznili! :D trvalo asi 15 vteřin od prvního tónu a přišla tlaková vlna, která nás - v první řadě - narvala na to ocelový hrazení, o který se člověk normálně opírá a vyrazila nám téměř dech! .. dalších 5 vtěřin a další vlna, která mě ale narazila tak, že jsem myslel, že mám zpřelámaný žebra. Jen jsem cosi řekl klukům vzadu, že co dělají, ale když jsem viděl jak vyděšeně se tváří, tak mi došlo, že od nich to nejde :D:D:D Prison song se rozjel, padla opona a já uviděl Darona 4 metry před sebou jak kulí oči a nemoch jsem nic než jen strašně pařit :D .. John udělal na začátku Prison Songu chybu a stejně jako jsem se mu nemoch netlemit, nemůžu to teď nezmínit, protože John nedělá chyby! :D:D:D ... hurá, je to jen člověk! :D .. No a taky si nikdo nevšiml že první půl minutu měl Serj problémy s mikrofonem.. ale budiž jim to odpuštěno.. Když jsem se na chvíli otočil, viděl jsem jak řady za mnou lítaj pět metrů doprava, pět doleva. dozadu ale ne :D ale těch nárazů na nás přišlo milion .. securiťáci během první minuty vytáhli tak 20 lidí, já jsem byl okamžitě dobitej jak kůň a věděl jsem, že není šance vydržet tam do konce :D ale všechno mi bylo jedno! Opičku jsem hodil na zem před zábrany a začal pařit jak jen to šlo s rukama na zábranách tak abych si je nezlomil ale abych si ochránil naražený žebra. Od prvních slov nebylo slyšet ani nástroje, natož zpěv jak jsme zpívali nahlas, což bylo neuvěřitelný :)

Když skončil první song, všichni jsme na sebe nechápavě čuměli co se to kurva dělo a že už snad to nejhorší máme za sebou a teď si užijem show :D .. ale tak to asi nemělo být. a nebylo :D .. Daron rozjel na kytaru Soldier Side - Intro a na jeho konci si pumpnul.. "I want All you motherfuckers ready to be crazy right now"

Rozjelo se BYOB a já už měl zase před xichtem šílenýho Darona a za zádama snad ještě šílenější několikatisícovej dav nadávkovanej slovama o tom ať jsme CRAZY RIGHT NOW! :D .. A tak se i stalo. Další lidi nám lítali přes hlavu a ochranka měla co dělat, aby stíhli všechny pochytat a ti nepadali přes zábrany na zem. A vzpomínáte na toho malýho kluka s maminkou? Tak tenhle malej kluk teď stál u mě a mumlal německy o tom, že neví kde je maminka! .. a maminka fakt nebyla nikde nadohled .. nedokážu si představit jak moc se o toho kluka musela bát, ale co to kurva měla za nápad? .... Mávli jsme na security a ti ho vytáhli i přes jeho protesty že chce za mamkou ven .. Snad to dobře dopadlo. BYOB viďte zde: (http://youtu.be/8cyPDqxOdnQ)

John rozjel na bicí IEAIAIO a všichni jsme spěli do záhuby.. Daron kontroloval atmosféru svým sexy předzpíváváním viz. první půlminuta: http://youtu.be/65ZHNAcz6wA

a pak jsme se málem podělali. Další a další tlakový vlny, martin zapadl za suxem a michalem do druhé řady, protože po tlakové vlně se vás vždycky někdo chytnul a táhnul vás sebou pryč, aby nespadl jak ho táhnul někdo další ... Ale to bylo všechno uplně jedno! Zpívali jsme na 300%, tancovali, skákali, žili jsme tím a na SOAD bylo vidět, že se jim to líbí :) Serj na konci zhodnotil "youre singing marvelously!" a jelo se dál :)

Needles zabíjelo na potkání. Kdo zná tenhle song, ví. Všichni, ať už na podiu nebo pod ním byli ve varu, Daron se rozjel a pařil jak smyslů zbavenej, běhal po podiu a mlátil sebou a na chvíli před nás přiběhl Shavo a zazpíval si s nama "Pull the tapeworm out off your ass" :) .. O tom, že tlakový vlny a chaotický tahání sem a tam neustávalo už psát nebudu. Věřte, že do konce show to nepřestalo, naopak to bylo chvílema ještě silnější! Všichni ze sebe vydali to co v sobě měli. Já osobně rozhodně. O co agresivnější jsem měl SOAD rád o to líp jsem se cítil teď, když jsem mohl řádit přesně tak jak jsem si to vždycky přál. A to jsem se před koncertem bál, že budu nejšílenější ze všech vepředu. Vtipný.

Po Needles se ztratilo cca 9 z 10ti holek co na začátku byly kolem nás a o to tvrději se pakpublikum chovalo. John okamžitě odklepal Deer Dance a Daron začal mlátit hlavou. Deer Dance je song, na jehož konci Daron skočil při turné 2005 a i při tomto 2011 jednou do lidí! Okay, bylo jasný, že teď se to nestane, ale stejně jsem měl v sobě ten stísňující pocit, že by se kurva mohl stát zázrak.. Sice se nestal ale nevadilo mi to. Zpíval jsem refrén, zatnutý vyceněný zuby, vyvalený oči a Daron na mě mrknul a pokývnul jako že "jo, přesně takhle se mi líbí když to děláš" a čuměl na mě a zpíval to samý co já a tak jsme na sebe ještě chvíli kulili oči a on zas začal pařit .. a já to samý... :D až do konce. Deer Dance skončil.

John si vzal do ruky tamburínu a začal štěrchat jak santa claus na vánoce.. Tak jsme tleskali jak o život, až mě ruce pálily... Daron tlačil další a další xichty z té nepřeberné nikdy nekončíčí palety :D a my jsme pařili co nám dech stačil. Perfektní záběry .. od druhé minuty dál tady: http://youtu.be/_9l6mW2orIM

Okay. Pak začalo Hypnotize .. k tomu není co říct. Až teď když koukám na videa, vidím, že Drobek nevydržel sedět na prdeli a šel do lidí, tak hurá! :) Tohle video krásně ukazuje atmosféru :) http://youtu.be/IFGIpQgWnfE Kdosi se mě během Hypnotize zeptal, co s tou opičkou mojí teda a já říkal, že je na zemi a že na ni nedosáhnu.. Hehe .. Takže jsme zavolali security chlapíka, já ho chytl za ruku a ukázal na opičku dole.. On se podíval, jestli jsem se zbláznil, strčil mi ji do ruky a zase poodešel. Já ji strčil za gatě s tím, že ji pak někdy ke konci až bude větší tma hodím k Johnovi :)

Pak technik Serjovi donesl kytaru, ten nevěřil že je naladěná, tak kroutil z kolíkem :D a až byl spokojenej začal předzpívávat Question! a co se nestalo :D .. John vstal od bicíh, odtrhl ze svýho stojanu růžovou opičku, která mu tam visívá a pověsil ji Serjovi na mikrofon.. při odchodu ho ješě plácl po zadku a šel si zase sednout, aby mohl začít hrát :D Serj to protlemil, hodil mu opičku zpátky a začalo Question! .. SAKO - Johnův technik přiběhl před bicí a začal tu růžovou opičku montovat zpátky na stojan a to jsem si řekl, že je jediná příležitost, kdy můžu mýho opičího kamaráda hodit aniž by ho odnesl nějakej jinej technik přyč, jako kterejkoli jinej bordel co tam kdo hodí .. Jenže než jsem vytáhl opičku z kalhot, Sako už odcházel a co hůř .. dohodil jsem jen vedle Darona :D:D:D:D ó já slabý :D

Daron se nedůvěřivě podíval jaká že mrtvola to k němu dolítla a když zjistil o co se jedná, pousmál se, okamžitě se pro ni sklonil a odběhl s ní k johnovi aby ji hodil na tu růžovou !!!!! kurva jo! :D Jen jsem viděl Johna jak to protlemuje a .. a hehe.. Martin mě pohladil po hlavě, plácli jsme si a .. kurva. byl jsem spokojenej.... Nic víc už jsem ten večer nepotřeboval :) Hezky zaznamenaný to je celý tady: http://youtu.be/bQF_5P7UPhU

Při Question! se lidi trochu uklidnili, takže jsme se celkem vydejchali a pofoukali si bebinka. Pak ale přišlo Suggestion. (Mamčina nejoblíbenější mimochodem :D ) No a to bylo zase něco.. Hned po začátku mi zase přelítly dva lidi přes hlavu na securiťáky a přišly další tlakový vlny... Nicméně zpívalo snad ještě víc lidí než kdy jindy a byli jsme všichni ještě šílenější a tak se i kapela rozjížděla ještě víc. Daron v bridgi zařval BANG YOUR FUCKING HEAD! A tak jsem si málem hlavu vyrval z krku. Vím, že během Suggestion jsem se s Daronem zase na chvíli spojil očima protože v části kdy měl zakřičet "shure sir" byl daleko od mikrofonu a já na něj oběma rukama ukázal a zařval shure sir téměř do ticha což viděl. hurá. :D

Vlastně vím prd, co dělal John, vím prd co dělal Shavo, trošku si pamatuju Serje ale jinak jsem celou dobu stál téměř naproti tomu chlapíkovi s kytarou a nemohl z něj spustit oči z idiota :D ale dobře jsem dělal. Protože ten chlípnej magor neměl hluchý místo. Co vteřinu předváděl jeden tanec za druhým a když zrovna netancoval, tak házel obličeje, škleby a hecoval sebe i nás různýma posunkama. Výborný taky bylo že se hodně věnoval prvním řadám, zatímco třeba Serj pokaždé co jsem se na něj mrknul koukal někam do dálky.. A o co víc se Daron koukal na nás, o to šílenější jsem byl aby viděl, že jsem kurva tam a že jsem kurva šílenej a že kurva chci aby byl šílenej i on :)

Po Suggestion vždy přichází Psycho. Což bylo psycho. :D Serj oznámil že přichází disko chvíle a Daron? Do Johnyho disko rytmu předzpívával Buuurn baby Burn, Buuurn baby burn :D ... co to kurva bylo ? :D no mrkněte: http://youtu.be/_TiE_0NWDdg áááá a teď jsem i zjistil odkud to je :D:D No co kurva Daron poslouchá! :D http://youtu.be/-opY4qcidFk

Nic to ale nemění na tom, že Psycho bylo skvěle zahraný a fakt tvrdý, přesně tak jak to mám rád :) .. Na konci Daron ojel kytaru, plivl do davu a bylo to :D .. no a po Psychu .. jako vždycky Chop Suey! .. Song kterej nejvíc proslavil SOAD po světě? .. Dalo by se říct. Serj standardně roztleskal lidi svým "clap your hands" a jelo se opět na 100% .. Byli jsme s celou partou domluvení, že na začátku v první stopce, kdy je uplný ticho zařvem WAKE UP, což na starých koncertech občas dělal Daron. Povedlo se :) mrknul na nás. .. Jo OKAY, říkáte si k čemu to bylo ... :o)) ale ten pocit, že v těch 17.000 lidech se Daron zaměří na vás ... stojí za to. Vzpomínám si jak se taky Daron během songu podíval vyděšeně někam dozadu a teď už vím proč! Někdo zapálil dýmovnici a celou dobu co hořela ji držel v ruce a seděl při tom někomu na zádech :D ty vole. Při chop suey už jsem byl totálně hotovej a vyměnil jsem si místa s nějakým mladým sympatickým němcem se kterým jsme dvouhlasně odzpívali celej refrén tak nahlas jak jen to šlo až do konce :) Co ale musíte vidět je toto: http://youtu.be/QB7RmyuGgME .. pak teprve pochopíte co se to vlastně s lidma dělo...

Když já jsem byl ve druhé řadě, Martin byl ve třetí a Michal se nás obou ze všech sil držel aby neodplaval někam pryč :D .. Sux? ten už byl zmizelej někde v 10té řadě. neudržel se :D chudák! :D Začalo Lonely Day a to jsme si poprvé fakt jakože odpočnuli ... Omrkl jsem kluky, jestli jsou OKay, projelo nám přes hlavy zase pár lidí, Daron pozměnil ze srandy slova a bylo na něm vidět, že radši než tenhle song už by zase hrál nějakou tvrďárnu.. Popocházel a hrál jakoby už to chtěl mít za sebou a hned po konci Lonely Day začal tlačit sračky :D:D:D .. Fakt.. Mrkněte na 1:30 v tomto videu :D http://youtu.be/McRGewmerwM no a pak bylo ještě zajímavý, když v prostřed Bounce rozjel lidi, tak jak ještě nikdy. Jen slovy namísto kytarou :D viz. to samý video v 2:40 ... Skákali jsme a skákali jako bychom byli všichni čerství, odpočatí a nedomletí :) :)

A ten kazišuk hned napojil další song a nemíň náročnej - Kill Rock N Roll! No a to už bylo úplně hotovo. Sympatickej němec předemnou nevydržel ani prd ve srovnání s tím co jsem vydržel já u těch kovovejch hrazení ... nechal se vytáhnout ven a zmizel. Na jeho místo do první řady jsem se nevrátil, protože kde se vzal tu se vzal další němec ..o půl hlavy větší o svaly širší :D a tak jsem ho nechal .. ať si jde taky zakusit zač je toho loket. A tím začala naše symbióza. On vydržel narážet o kov a já se o něj zapřel a mohl jsem vyskakovat ještě výš a pařit ještě víc a chytat se ho, když me tahali zezadu do pekel :D Myslím, že toho měl brzo pokrk ale jemu čest, neřekl půl slova. A to jsem mu zpíval přesně do ucha! :D

Před Lost in Hollywood Daron představil publiku Grega Watermanna, kterej tam celej koncert pobíhal a fotil .. Divný pro mě bylo, že lidi ho moc neznaj .. aspoň podle ohlasu. No my jsme mu zatleskali a zapištěli jako malý fanynky a on nás za to pak natočil jeho kamero/foťákem :) :)

Lost in Hollywood byla skvělá co se atmosféry týče... Na začátku John vstal a roztleskal lidi.. a pak .. Text "all you bitches put your hands in the air and wave them like you just dont care" .. a k tomu toto (2:15) http://youtu.be/JRLkGWhPkeM/ .. na konci Daron hláškoval velmi silně .. prý "that guy back there is fucking crazy" a protlemil se serjem toto: http://youtu.be/s190996FTeU .. pak udělal ještě jeden vtípek na konci a ten protlemil ještě víc :D ale video nemůžu najít ... ale vím jak se koukal kolem sebe na podium na techniky jestli se taky smějou .. a smáli :D:D

A do téhle rozjařené atmosféry john rozehrál Forest!!!!! Waaaau!!!! A Serj dělal pičovinky (promiňte mi ten výraz :D) ... Zpíval hovadinky, ujížděl si s hlasem, gestikuloval jako úchyl a tvářil se tak ještě víc :D .. A Shavo přišel za Daronem a společně nad náma pařili jak dva šašci :) .. Pak v mezihře, kdy se vždycky SOAD schází u Johnových bicích, aby se na sebe společně koukali a neposrali to ... a .. jako takovou jahůdku na dortu navíc vždycky předvádí nějaký divadýlko podle toho co koho napadne :D .. A co nenapadlo Serje :D Vzal všechny tři opičky co měl John na bicích a hodil je na Johna :D:D:D:D:D:D:D a ten se mohl posrat aby vydržel hrát, pač se mu zamotaly do paliček :D:D:D A během toho ještě Daron dělal nejlepší posunky na světě :D .. takže rozhodně doporučuju podívat na toto celý :D http://youtu.be/BWmFPBiTjhA a nebo aspoň na část od 2:50 :D:D:D:D .. to je .. prostě.. system :D ...

a na to navazovalo Science! Hráli setlist mých snů prostě :D .. U Science se lidi zase zbláznili nanovo a bylo to "buď se udržíš nebo skončíš v 50té řadě" .. takže jsem se držel a držel zuby nehty .. co to šlo.. a měl jsem jednu písničku čas sledovat Johna, kterej kurva válel! :)

Holy Mountains byla další. Při té už jsem neměl hlas :) To si vzpomínám velmi dobře :) A tak jsem počkal až se mi pusa zaplní slinama a pak jsem polknul .. a hlas se vrátil :D Serj měl mezitím proslov o tom, že Německo je super a hlavně ať nejsou jak Emeerika :) Daron dokončil že stačí když budou hrát Baseball a jelo se dál..

Daron opět vymyslel další tanec, kterým mě zabíjel :D Stačí se podívat na ty videa .. nebo asi nestačí, protože z těch videí to není prostě ono! ... Žádnej němec se vám netlačí nohou mezi půlky (a byla to vůbec noha?!), 10 jiných němců kolem vás nesmrdí jak hovno :D a nemáte komu řvát do uší :D .. Nicméně Daronův speciální tanec od 3:20 zde: http://youtu.be/gm74irBL_QQ a koukejte i dál pokud jste bubeník, protože John tady zase válí jak prase...

U Aerials.. ač se to stydím říct se nedělo nic vyjímečnýho. Lidi přes nás pořád padali dopředu, všichni jsme pořád zpívali jak jen jsme mohli (někteří mohli miň než jiní :D), všichni jsme pořád házeli hlavama a všichni jsme pořád žili svůj splněnej sen.

Tentative, song kterej je pro mě osobně hrozně silnej a smutnej.. Text například "Where do you expect us to go when the bombs fall?" ... to mě uplně ničí.. A taky i proto jsem si to totálně užil ... V téhle písničce se krásně kloubí smutek a naděje, agresivita a lítost a chuť to všechno napravit .. system tak jak ho miluju. Zabijácká je pro mě hlavně tahle část od 1:25 http://youtu.be/6lFMrd_YZ0c

Pak mělo přijít Cigaro ale ještě před ním .. naše oblíbená předehra kde Daron zpívá o tom, jak miluje svýho ptáka :D mrkněte: http://youtu.be/q1KSUwToPFA

Během téhle předehry vzal Serj opičky co ležely vedle Johna a tlemil jak blbej :) šel za Shavem a chtěl mu jednu pověsit na krk ale ten nechtěl, tak ho Serj škrtil :D .. a pak se na to vysral a šel k Johnovi zpátky. Jednu opičku si mezitím pověsil na krk (tu pájinu), druhou pověsil na johna a třetí pověsil na stojan od svýho mikrofonu nad klávesama :D:D ..

No a co se za peklo rozjelo potom.. to můžete na tom videu taky vidět... Peklo všech pekel :D ... Temné síly ožily a já měl pocit, že mě chce někam samo peklo stáhnout :D .. ale němec se držel zábradlí a já němce :D ustáli jsme to :)

No a už mělo přijít jen několik posledních songů! .. na druhou stranu měly to být ty nejlepší songy vůbec. První druhý album. rachot, sílá, chaos, agresivita, nasranost, nevyřáděnost. A to co přišlo nad očekávání naplnilo moje představy. Suite pee byla šílená. z posledních sil jsem pařil s těma nahoře a zpíval a řval jak jen to šlo i když to bolelo tak že mi tekly slzy.. jel jsem v režimu "Death" :D Ale ti čtyři kluci nahoře mi to krutě opláceli! .. Skončilo Suite Pee a Daron okamžitě napojil War? a tak nebyl čas se ani nadechnout a já měl obě ruce nahoře a bubnoval jsem s Johnem, čehož si všiml Daron, pokývl a pousmál se jakože dobrý :) :) a pařil dál jak magor až mu vlasy lítaly kolem hlavy že vypadal jak z hororu :D.. Mezihra ve war? byla hodně krutá. Tleskalo tolik lidí tak nahlas, že nebylo slyšet hudbu a tak se tleskalo mimo rytmus :D:D .. Daronovi technik na podium přitáhl vokodér a tak si zazpíval robo hlasem .. co bylo ale mnohem šílenější je to co se stalo s lidma :D .. Viz tohle video (vydržte si do konce: http://youtu.be/Qnrh_M5R9nE)

Shavo později napsal na facebook, že to bylo něco, co v životě neviděl a Daron se Serjem jen sledovali co se to kurva děje :D .. Akorát my z prvních řad jsme neměli šajnu :o)) Takže když po songu Daron i Serj řekli dost vyděšeně "guys you are fucking crazy" tak na co to bylo mířený jsem zjistil až teď u videí :)

Daron se pak svým ďábelským hlasem postaral o to, abychom zešíleli a začal nejsilnější song ze všech - PLUCK. To už byli všichni mrtví :) A proto bylo dobrý , že jsem spolu s pár lidma dál vydržel skákat a pařit, mávat rukama a to takovým způsobem že koukal i Serj :) Jsme holt tvrdí kluci z Česka :o)) Hehe teď jsem si vzpomněl .. My s Martinem PLUCK milujem a když Daron začal, oba jsme strašně nahlas začali řvát "joooooooo" a nějaká holka se na nás otočila co že kurva je .. tak jestli tohle čte, tak vzkazuju jednoho velkýho prostředníčka :D Protože PLUCK, je PLUCK prostě... :) Daron na nás během songů čuměl jak blbej, se mi líbilo a samozřejmě mě to hecovalo k ještě většímu šílení .. necejtil jsem ruce ani nohy, ani krk, nic .. ale z posledních sil jsem do toho šel co to jen dalo. :D

Jedna vítka k publiku - na začátku PLUCKu začalo tleskat na špatnou dobu. to jako byla teda ale chyba. :D .. Naštěstí kluci se nespletli, Shavo si došel k Daronovi a společně kontrolovali situaci :o))) Mrkněte na PLUCK tady třeba: http://youtu.be/5g009dhWUJc

Hehe teď mi ještě běží hlavou jak John dělal v jedné písničce xichty na Grega když ho fotil, ty fotky chci vidět, protože John jak se doposud chybně zdálo nemá jen dvě tváře (zamračená a nasraně zamračená) ... :D

Sardarabad je mezihra po PLUCKu a byla nádherně zahraná, Daron měl proslovy o Turecké vládě a co bylo super byla tma :) konečně nebylo světlo, ale tma, hurá! :)

Byly tu ale i nějaký smutný věci. Třeba že začalo Toxicity a to znamenalo, že už zbývá jen jeden song do konce! ... ale koho to sralo. Poslední zbytky sil už nebyly v nikom z nás. Všechno už to bylo jen o vůli. :D Toxicity mělo tak silnou atmosféru jako málokterá píseň toho večera. Snad všech 17 tisíc lidí zpívalo tak nahlas, že jsem nikdy nic takovýho neslyšel. Však to i Serj s pousmáním během songu poznamenal.. Řekl "jste snad nejvíce nahlas zpívající publikum jaký jsme kdy měli!" .. Daron pak utnul Toxicity v půlce a oznámil, že chce abychom všichni byli šíleníííí a tak i když už to nešlo, jsme byli nejšílenejší jací jsme jen mohli být. Smrt na jazyku ale odevzdávali jsme jim ze sebe všichni všechno co ještě šlo a to s láskou a oddaností jakou si snad ani nemohli přát :)

A byla tu poslední píseň - Sugar. Viz.: http://youtu.be/u_VU-HpldYI

Serj během songu poděkoval DREDG za support, na což snad ani nikdo nezareagoval :D a všichni věděli, že jde o poslední song tak .. je jedno jestli teď umřou nebo ne, protože už mají koncert za sebou ... aspoň tak mi to přilo, protože co se zase začalo odehrávat bylo neuvěřitelný :D takový hrůzy :D:D:D Ani nevím jak, ale najednou byl konec songu, Daron si spravil tílko, rozloučil se.. stejně jako Serj a odešli ... John přišel před nás hodil paličku ... a to byla moje chvíle, kterou jsem propásl :D .. takže jsem nastavil ruce ještě jednou a John hodil další paličku!!!!! ... a spadla těsně vedle mě a nikdo neveděl kde je ... Martin na mě řve že propadla těsně kolem dolů... tak jsem to nedomyslel a ponořil se dolů... tam bylo tak 60stupňů .. a žádnej vzduch .. zatočila se mi hlava a cítil jsem že nahoru půjdu fakt těžko ... ale pak mi došlo, že by mě ty hovada mohly ušlapat, takže jsem se vysral na paličku a z posledních sil se proboural nahoru a natáhl ruce k securiťákům se slovy "I wanna go out" .. ti mě vytáhli a to bylo moje jediný štěstí .. řekl jsem si o kelímek s pitím .. pití .. po šesti hodinách .. fíha ... A vylezl jsem si nahoru vedle podia, kde seděl drobek tak jsme se na sebe pousmáli a snad ani nemluvili .. jen .. si užívali ... to co se během posledních skoro dvou hodin stalo :) ..


28 songů, hodina čtyřicet hudby a šílenství :) Sen, kterej se stal skutečností :) Co mohlo být lepší než tohle? Daleko široko daleko nic ... a potom někde v dálce koncert mojí kapely pro 17.000 natěšených fanoušků :) :) ...

No vy co byste teď čekali konec si ho klidně udělejte, ale celý to mělo pokračování :) Už se to ale netýkalo SOAD.

Drobek si po koncertě koupil 0.4dcl pití za 4Eura :D to si vzpomínám a dostává mě to pořád dokola :D:D:D:D protože to byla nejdražší voda, jakou v životě vypil asi :D a Tom podle všeho potkal po koncertě zpěváka z Rammstain a chtěl se s ním vyfotit a ten mu odsekl "Nein" :D:D:D:D .. Což mě zabíjí ještě víc :D

Asi dvě hodiny po koncertě se mi ještě pořád chtělo blít, protože moje tělo ten kelímek vody vůbec nepřijalo s láskou :D .. a možná .. se moje duše jen vracela zpět do těla a tak to bolelo, nebo nevím, ale byl jsem hotovej.. hotovej. Cestu zpátky na nadzemku si nepomatuju, vím že na té zastávce bylo několik tisíc lidí :D .. a že jsem si tam sednul na zem zachoulenej do Tomové bundy a usnul jsem... asi. protože jediný další si pamatuju "už nám to jede" .. jen jsem procitnul, zjistil, že nikde nikdo není .. vstal jsem na nohy.. točil jsem se jak hovno v záchodě když spláchneš, .. no... doběhl jsem kluky ... a nejela S3 ale S7 :D:D:D to byl výsměch. Po chvice ale přijela S3 a tak jsme nalezli a jeli .. Mohlo být něco po půlnoci .. v nadzemce jsem zase vytuhnul. asi jsem byl fakt hodně hotovej. Bylo mi strašně zle a nevěděl jsem co dělat... ale nikomu z party jsem to neřek, protože jsem si říkal že jim bude podobně.. Dojeli jsme na hlavní nádraží, hledali něco, kde si dát cokoli teplýho.. Taky jsme se převlílki do suchých hader, což bylo vysvobození jak prase... Nechal jsem si koupit Capucino, kluci si taky koupili nějaký hnědý šťávy a šli jsme sednout někam do rohu nádraží do patra, kde byly lavičky, na kterých se dalo sedět a snad i usnout.. s trochou dobré vůle. Ty paka totiž mají skoro všechny lavičky oddělený opěrátkama na ruce, aby se na sebe lidi nemačkali. Štítivci jedni. Takže se na to nedalo lehnout... Rozdělal jsem si duetky, zhltnul je, zapil kapučem a pak nám začala být zima. Vylezly jsme do patra, kde jsme měli schovaný přes koncert v zamčené skříňce hadry a v jedné z průchozích místností bylo teplo... a už tam ležely na zemi tři nějaký mrtvolky... teda.. holky :D .. tak jsme si lehli já, martin, drobek, sux a michal vedle a spali jsme taky :D:D:D:D to bylo hodně tvrdý. Jen tak na zemi... 8 lidí .. spalo. Ráno mi Michal říkal, že ta co ležela vedle mě v noci blila. o ničem nevím. :D A taky nevim kde byl Tom s Frantou celou noc. To ví snad jen bůh a vítr kolem nás .... :D:D ... no.

OKay.. co mě ale probudilo byl Tom. V pět ráno cosi lamentoval že vlak nepojede, že cosi je napsaný německy na tabuli a že ať mu to jde někdo pomoct přeložit, protože on rozumí každýmu druhýmu slovu... A měl pravdu! Ranní expres nejel. Za vlasy nás popadla deprese a omlátila nám hlavy o zeď. Tak nějak jsme se cítili bych řekl. Snažili jsme se zjistit co a jak, ale bylo jasný, že čtvrtek rovná se VDN, tedy vlakem domů nedojedeš. Paní na pokladně prý Tomovi řekla, že místenky a jízdenky nám budou platit na ten samej spoj o 24 hodin později, ale nám se po dvou téměř neprospaných nocích nechtělo trávit celej den a noc na vlakáči...

Takže Tom se SUXem se sebrali, vlezli do nadzemky a jeli na autobusák zatímco já jsem dostal za úkol, až otevřou, vrátit místenky, který nám včera svině prodali i když muselo být jasný, co se stane... hm. Kolem deváté vcházím k pokladnám s tím, že bych chtěl zrušit ty místenky, protože ten vlak do Brna nejel. Paní se na mě dívala stejně tak opovržlivě jako všichni němci na všechny čechy .. A po chvíli cvakání do počítače mi vyčítavě sdělila, že to nejde. Vlak byl vybaven, odjel. Zastavil v Drážďanech, ale to je chyba na čechyše straně. za to oni nemůžou. Navíc mi ukázala na hodinky, že je 9hod. a vlak odjel v 6:48.. tak co bych chtěl.. Ptal jsem se jestli to teda můžeme použít zítra kdyžtak ty jízdenky a místenky .. a bylo mi sděleno že místenky ne, protože ty platili na dnešní vlak.. Tak jsem se pousmál jakože se jí hezky povedlo si se mnou vytřít a odešel jsem pryč.

Proměnili jsme ještě pár posledních korun co jsme měli v rezervě abychom si měli za co koupit nějaký jídlo.. a čekali jsme až se ozve Tom. Ten kolem jedenácté volal Frantovi. Franta přetlumočil hovor takto: Tom volal, že máme dojet na hlavní autobusový, ve 12 nám jede bus do Brna, bude to stát jen 14Euro pro každýho.

To byla obrovská úleva. Nakoupili jsme jízdenky do nadzemky a podle návodu v tomově sms jsme se dostali až na autobusák. Bylo těsně před obědem.. a Tom mě zabil informacema - na bus ve 12 bychom potřebivali mít rezervaci, pak jede ještě jeden ve 14, kde taky potřebujeme rezervaci a pak ještě v 15, tam je to to samý. Další pak až v 18, tam prý nejsou rezervace potřeba, takže počkáme do těch šesti a pojedem do Prahy a pak uvidíme co tam... :D

Hehe... No tak jsme si já, michal a drobek udělali pohodlíčko uprostřed autobusáku na kousku trávy pod nějakým stromem, lehli jsme a spali a spali.. já teda moc ne, protože mi bylo zle, protože mi bylo vedro, chvíli zima, .. pak po mě lezli mravenci .. pak už jsem byl nervózní a hladovej ... a z ničeho nic se ve tři hodiny objevil martin, že sux, tom a franta právě odjeli autobusem, protože tam nepřišli tři lidi a tak bylo místo... Hehe... V tu chvíli jsme je nenáviděli. Jaktože se nelosovalo kdo pojede a kdo ne? :D Pure hate.

Naštěstí nám Tom nechal 80Euro, abychom se my zbývající 4 dostali domů. Dřív než autobus ale přijel hlad. A tak jsme se vydali do útrob Berlína za potravou. Hledali jsme supermarket. První kdo kolem nás šel byly nějaký dvě holky. My proti nim - 4 oživlý zombie.. smradlaví, spocení, s baťohama a igelitkama, uležení, špinavý .. "do you speak english" .. Nein .. odpověděla jedna .. druhá se nesměle pousmála.. dal jsem dohromady nějakou anglickou větu ve které mi slečna rozumněla asi jen slovo Supermarket.. ukázala rovně a "right" .. thank you a šli jsme dál. Po asi kilometru se objevil KAIZER'S .. uvnitř to smrdělo, ale bylo tam levno. Koupili jsme si několik litrů čisté vody za 0,40 + 0,25poplatek za recyklaci umělohmotné lahve (to je ta ekologie co se Serjovi tolik líbí :D) .. pak nějaký bulky .. za cenu kolem 1Euro za bulku, deko nebo dvě salámu aby se to líp polykalo a už jsme si to šinuli nazpět k nádraží. Zajímavý bylo u přechodu pro chodce.. takový to tlačítko co se mačká, aby člověk na přechodu dostal zelenou.. nešlo zmáčknout... :D:D:D Ti Němci jsou fakt štítivý, protože před tímthle zařízením stačí mávnout rukou :D... no..

Sedli jsme si nástupiště číslo 19, tak jak bylo potřeba, seděli jsme tam .. žrali bulky, pili vodu .. a kolem lítali vrabci a co nám vodpadlo, to sežrali. Zajímavej byl ještě souboj tří ptáků z chroustem. Chroust je všechny sežral. Ne, tomu byste asi fakt nevěřili. :D .. Zemřel. Ale to je život. Teda to už nebyl :D .. Ale ani pro nás! .. úmorný čekání ... fuj fuj .. Pak se bůh smiloval a přijel autobus a z něj vystoupilo tak 20 holek věkem cca 16-18 let.. Francouzky! .. Navzájem se olíbávaly s dalšíma holkama a čas ubíhal rychleji. :D

Kolem 17:30 už se začalo kolem motat moc lídí, tak jsme si stoupli tak, abychom až autobus přijede byli první na řadě a nikdo nás nepředběhl. Autobus přijel, dokonce dřív než měl - proto aby odjel na čas :) (Tohle se v Česku ještě nenaučili :D) a co se nestalo.. Lidi kolem nás začali vytahovat rezervace!!! ... Hehe.. Do we need rezervation? zeptal jsem se .. odpovědí mi byl podezřelej úsměv řidiče. Bylo jasný, že WE NEED.

OK, takže jsem se ptal, jestli je možný že bychom kdyžtak stáli, odpověď NO WAY- tedy "ani náhodou" mi sevřela hrdlo. Pak jsem s poskokem z toho autobusu započal konverzaci na téma, jestli by nás vzali kdyby nepřišli nějaký lidi a on říkal ať se podívám kolem sebe, že se zdá že přišli všichni a že kolik nás je. když jsem odpověděl 4ma vztyčenýma prstama, pokrčil ramena a nastavil omluvnej výraz ve tváři. Drobek začal soptit. Michal a Martin byli bezradní, já hotovej. Kluci, kteří odjeli měli u sebe lístky na vlak.. a tak jsme rázem ztratili náladu i naději. Co nás dokončilo byla odpověď na otázku kolik stojí lístek. Prý 20Euro. hehe.. nejraději bychom si všichni vytáhli ty bagety ze žaludků nacpali je zpátky do papírových obalů a běželi s něma ke Kaiserovi aby nám vrátili těch pár Eur..

za minutu 18 přišel ke mně poskok a řekl - máme 6 míst volných, jedete? .. :) Zeptal jsem se jestli bere Koruny, odpověděl, že ano. Dali jsme dohromady 60Euro a 500Kč, nastoupili jsme a jelo se na Prahu... HU.Rá.

Cesta utíkala rychle. Co 5 minut jsem usnul co pět minut jsem se probudil se zlomeným krkem, nebo umrtvenýma nohama. Před hranicema se zatáhlo, o půl minuty později už lilo jako když chčije. :D A do toho bouřka. Paráda. Viděli jsme hory (čert ví který) jak do nich práskaj blesky a my jsme směřovali přesně do toho, to bylo úžasný ale nakonec ne tak silný jak bych si přál. Do autobusu volal Martinovi SUX a říkal mu něco o volných místech na Student Agency po půlnoci z Prahy Florence do Brna ... To bychom ale - když nejely po Praze do půlnoci tramvaje - měli dost na knop.. Příjezd do Prahy měl být až kolem půl dvanácté.. Štěstí bylo, že jsme zastavili na zastávce Praha Florenc. Hurá. Na půl nadšení že jsme v česku a na půl zničení po cestě jsme dolezli do pobočky Student Agency, kde nám milá slečna za okýnkem sdělila, že mají jen 3 volná místa....... Chodí pešek okolo se nám hrát nechtělo, protože pokud měl někdo zůstat v Praze tak buď všichni nebo nikdo. Jak mušketýři, ne jak Sux, Tom a Franta :D:D:D:D (teď si dělám srandu, oni to mysleli dobře, protože mysleli dopředu na to, že by v buse z Berlína nemuselo být místo :) ... )

Takže jsme pěšourem vyrazili k vlakovýmu nádraží, ale pač nejsme nikdo z Prahy a nejsme zrovna zcestovalí, napřed jsme chvíli bloudili a pak jsme se začali přibližovat. napřed byl vlakáč před náma nahoře. pak trochu pod náma napravo, pak úplně pod náma zase napravo ale z jinýho úhlu :D:D:D pak se zdálo, že je strašně daleko .. a v té chvíli na mě kaplo :D .. drobek viděl v dálce blesk a tak jsme si už přáli abychom byli ve vlaku, nebo ještě líp - doma. A rozechcalo se :D Krutě. Pršelo přesně čtvrt hodiny. Přesně 15 minut nám trvalo dostat se z toho místa kde začalo pršet do nádražní budovy :D Zalezli jsme a přestalo pršet :D:D:D .. pech. ale okay, aspoň jsme nevypadali jako bezdomovci pro nic za nic :D .. Ten smrad se teď ale ještě znásobil.. Pot, voda, další pot.. už celkem starý hadry na nás, ponožky, trenky, nevyčištěný zuby, mastný vlasy.. nevyspalí, kruhy pod očima, uchozený a kapalo z nás :D .. procházeli jsme narvanou halou plnou lidí čekajících na vlaky ... došli jsme k pokladnám a co bylo otevřený byly mezinárodní pokladny .. co bylo zavřený byly vnitrostání pokladny :D:D ... :)

Tu si ale drobek všiml, že na jedné vnitrostátní sedí paní a i když má ceduli zavřeno, zrovna obsluhuje nějakou paní ... chvíli jsme počkali a šli se zeptat. Skvělá paní nás po ránu potěšila, jako pravou ženu pravá květina od pravého muže v pravou chvíli na pravém místě právě včas. Prodala nám lístky z Prahy do Brna rychlovlakem, co měl přijet v 0:04 ale protože ho Česi kvůli stávce odmítli pustit přes hranice, dojede ve 2:04 .. to nám ale už vůbec nevadilo! .. Zaplatili jsme úplně posledníma prachama co jsme kdo měli, zbylo jen na dvě kafata z automatu... sedli jsme si někde bokem od lidí a snažili se ty dvě poslední hodiny přetrpět. Pak se ukázalo že zpoždění bude 140 minut... oh. už to bolelo. ... Spát se nedalo a kolem procházely davy lidí .. tak jsme na ně čuměli .. a pak jsem uviděl holku s klukem.. holka měla na triku nápis SYSTEM OF A DOWN tak jsem na ni šeptnul (totiž to jsem ještě nenapsal, od rána jsem neměl hlas :D .. jen jsem tak skřehotal jak skřítek) jestli jedou z Berlína.. Jeli :) Ale plánovaně. Spali si přes noc v hotelu pěkně.. svině :D ... chvíli jsme s něma pokecali a už se zvedlo celý to stádo v hale a začalo někam utíkat, protože hlasíli, že rychlovlak se konečně blíží!!! bylo jasný, že cestou z prahy do brna budeme stát. To nic neměnilo na tom, že domů tímhle vlakem prostě pojedem i kdyby byl konec světa a vesmír chtěl zaniknout. Prostě by se to stalo až po tom, co bychom dojeli.

Přijel vlak a vznikla tlačenice jak prase. Nikdo z nás už ale neměl sílu se kamkoli cpát. To jen Španělé co tam byli se cpali sem a tam a nevěděli kam vlastně chcou nebo nechcou jít.. Zase jsme byli na začátku vagonu a plánovali že si sednem na schodečky, na což já jsem teda neměl náladu a začal se přes Španěly protahovat na sedadla. a opět! tu byly ty malý sedadla, kam se člověk taktak vešel a ještě si musel přát aby omdlel aby už ta cesta byla za ním. Přišli i kluci a i holka s klukem :D .. Posedali jsme si každej zvlášť na sedadla, z nichž některý byly označený jako rezervovaný, ale nám to bylo fuk. A do toho všeho přišla průvodčí a řekla nám, že sedíme na rezervacích, ale že jsme idioti, protože v předposledním vagónu jsou kupéčka a některý jsou úplně volný!!! ... takže to bylo jak závod o život. vyběhli jsme z vlaku a běželi do předposledního vagonu, kde fakt bylo téměř prázdno. Do té doby jsem si myslel, že si paní průvodčí dělá srandu... že se nás smradlavých co vypadali že se ani nehnou, chtěla nějakým způsobem jen zbavit a už nás nevidět :D .. to bylo teda štěstí jak prase. Posedali jsme do kupéčka, já se opřel a okamžitě usnul. nejsladší tři hodiny spánku v mým životě.. sice jsem se asi 10 krát za cestu probudil, ale co na tom. nebyla to tvrdá zem, nebyla to lavečka pro jednoho němce s kufříkem, bylo to sedadlo bez opěrek na ruce, s měkčenou bočnicí pro opření hlavy! takovej luxus! ..

Nevím co se dělo po cestě, ale asi byla zábava. Martin pak říkal, že ta slečna vyjížděla krutě po Míšovi, tak to muselo být fakt bezva :D díky bohu, že jsem spal. :D

Do Brna jsme přijeli v 6 a nemohli jsme tomu totálně uvěřit. To bylo.. jak sen. Rozloučili jsme se s drobkem a šli k vaňkovce abychom se nechali odvízt k tescu, kde jsme měli auto ... haha... hahahahaha.... v šest ráno. :D:D:D ... tak ... to .. byla .. síla. Samozřejmě že nic nejelo. a ještě dvě hodiny tam jet nic nemělo! ... Takže buď vlakem domů a pak si pro auto přijet vlakem odpoledne, nebo ... pro auto pěšky .. přes Brno až k Tescu co je u Ikei ... :D:D:D:D .. no tak to snad... Kdybych nepotřeboval ještě tentýž den vzít doma FLASHKU a jet znovu do Brna nechat vytisknout do oběda fotky na pondělní výstavu, asi bych jel fakt vlakem domů, ale takhle to nešlo. Tak jsem řekl klukům, ať jedou vlakem domů a že já si půjdu pro auto... Ani se nerozmýšleli! Oba řekli, že ani náhodou, že jdem pro auto všichni. A tak jsme šli. Koupili jsme si ještě jízdenky na tramvaj, aby nás posunula o dvě zastávky blíž (což dělalo asi necelej kilometr :D) .. vystoupili jsme a šli .. a šli ... a šli .. a šli ... dlooouho do sedmi hodin .. Sedli jsme do auta, kluci než jsem nastartoval byli tuzí. :D:D:D:D a já měl ještě hodinu řízení auta domů .. a pak jsem měl ještě řídit do Brna a pak ještě zpátky s výtiskama fotek domů.. což se pak opravdu stalo. Ale to s tímhle příběhem nesouvisí. V osm hodin jsem vyložil kluky každýho před svým vchodem do domu, zaparkoval před bytovkou, vyjel jsem výtahem nahoru, odemkl, zavřel za sebou, pustil počítač, nacvakal youtube a hledal videa z Berlína a měl jsem radost až k pláči, že celej tenhle nádhernej zážitek tam je natočenej tolika kamerama, že si to budu moct donekonečna připomínat a vzpomínat na tu krásu .......

Mimochodem domů jsem se pak dostal kolem páté, do postele kolem sedmé a probudil jsem se dneska, v sobotu před obědem. už je mi dobře a cítím se jako po hodně silným zážitku :) ... jsem rád, že jsem měl tolik síly to sepsat. Trvalo to 10 a půl hodiny :D neuvěřitelný :D ... A jestli to někdo dočetl až sem, tak .. to je ještě neuvěřitelnější! ... :) a děkuju!


ned 19. čer 2011 13:21:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz